mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Północno - wschodnia obwodnica Chrzanowa prawie gotowa

Północno - wschodnia obwodnica Chrzanowa prawie gotowa

Pod koniec września planowane jest zakończenie budowy północno – wschodniej obwodnicy Chrzanowa. W sumie budowa obwodnicy Chrzanowa ma kosztować prawie 85 mln zł.

Północno - wschodnia obwodnica Chrzanowa prawie gotowa
Nowa droga ma długość ponad 5 km. Powstało 6 skrzyżowań i most nad rzeką Chechło, trwa budowa wiaduktu nad ulicą Trzebińską. Dobrą wiadomością dla samorządów, które współfinansują inwestycję, jest zwiększenie dofinansowania z funduszy unijnych, z 55 mln zł do ponad 72 mln. Dzięki temu województwo małopolskie dopłaci 5,5 mln zamiast 12 mln, gmina Chrzanów - 6,3 mln zamiast prawie 17 mln, a powiat chrzanowski milion zł.

Obwodnica odciąży centrum Chrzanowa od ruchu. Poprawi się bezpieczeństwo na szczególnie obciążonej ul. Trzebińskiej, a także połączenie obu części miasta przedzielonych linią kolejową. Droga zapewni bezpośrednie połączenie między autostradą, chrzanowskim szpitalem powiatowym, drogą krajową nr 79 i zachodnią częścią Chrzanowa.

Ważnym efektem budowy obwodnicy będzie lepsza dostępność terenów pod inwestycje w Dolinie Chechło-Północ.

Podobne wiadomości:

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Polskie drogi 2018-02-07

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Polskie drogi 2017-07-31

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Sprawdź historię sprowadzonego pojazdu – za darmo!
Sprawdź historię sprowadzonego pojazdu – za darmo!
Ministerstwo Cyfryzacji poinformowało, że już od poniedziałku można korzystać z nowej usługi w ramach systemu Historia Pojazdu. Funkcjonalność rozszerzono o zagraniczne samochody, które do tej pory nie były ujęte w Centralnej Ewidencji Pojazdów, a pojawiły się w ofertach sprzedaży.