mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Polsko-niemieckie inwestycje na wybrzeżu

Polsko-niemieckie inwestycje na wybrzeżu

Oficjalnie zakończono wspólne, polsko-niemieckie, projekty drogowe, realizowane z Powiatem Uckermark w ramach programu Europejskiej Współpracy Terytorialnej INTERREG IV A.

Polsko-niemieckie inwestycje na wybrzeżu
Warunkiem skorzystania z unijnego dofinansowania jest przygotowanie spójnego projektu po obu stronach granicy, dlatego np. w przypadku drogi wojewódzkiej nr 122 przechodzącej przez Krzywin i Żarczyn, prowadzącej do przejścia granicznego w Krajniku Dolnym, projekt przewidywał również przebudowę odcinków dróg Potzlow-Uckermark oraz Seehausen-Blankenburg po stronie niemieckiej.

Strona polska i niemiecka planują wspólne zadania do kolejnego V INTERREGU na lata 2014-2020.

Jeśli finansowanie inwestycji drogowych znajdzie się w założeniach unijnego programu, to ZZDW w imieniu Województwa Zachodniopomorskiego wraz ze swoim niemieckim partnerem – powiatem Uckermark będą aplikowały o włączenie do programu modernizacji sześciu odcinków drogowych – trzech po stronie polskiej i trzech po niemieckiej. Po stronie polskiej chodzi o drogi wojewódzkie: DW122, DW125 i DW126 a po niemieckiej K7315 i K7316. Koszt tych inwestycji oszacowano wstępnie na ponad 12,3 mln euro. Jeśli wniosek zyskałby pozytywną opinie komisji konkursowej, to łącznie po polskiej i niemieckiej stronie można byłoby zmodernizować 26,6 km dróg.
Tematy w artykule: drogi wojewódzkie

Podobne wiadomości:

Rusza budowa kolejnego odcinka S17

Rusza budowa kolejnego odcinka S17

Polskie drogi 2015-11-10

Trwa budowa drogi 747 na Mazowszu

Trwa budowa drogi 747 na Mazowszu

Polskie drogi 2015-06-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross