mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Południowa Obwodnica Warszawy - są pierwsze oferty

Południowa Obwodnica Warszawy - są pierwsze oferty

GDDKiA otworzyło już oferty w przetargu na budowę pierwszego fragmentu Południowej Obwodnicy Warszawy na odcinku od węzła Puławska do węzła Lubelska. Najtańsza wynosi 757,64 mln zł, a najdroższa - 1,24 mld zł przy kosztorysie opiewającym na 1,77 mld zł.

Południowa Obwodnica Warszawy - są pierwsze oferty
Pięciu wykonawców złożyło oferty w przetargu na budowę fragmentu południowej Obwodnicy Warszawy wraz z nowym mostem przez Wisłę. Najtańsza wynosi 757,64 mln zł, a najdroższa - na 1,24 mld zł przy kosztorysie opiewającym na 1,77 mld zł. To jedno z trzech zadań składających się na budowę Południowej Obwodnicy Warszawy na ok. 18,5 km odcinku trasy S2 od węzła Puławska do węzła Lubelska.

Do wykonania zadania B, obejmującego fragment drogi o długości 6,45 km od węzła Przyczółkowa do węzła Wał Miedzeszyński wraz z węzłami oraz mostem przez Wisłę, zgłosiło się pięć firm. Most Południowy w ciągu trasy S2 będzie mieć  długość  ok. 1,5 km  i ok.  45,8 metra szerokości. W obu kierunkach kierowcy będą mieć do dyspozycji po 4 pasy ruchu. Dodatkowo z obu stron został zaplanowany ciąg pieszo–rowerowy.

Najniższą cenę za realizację tego zadania, czyli 757,64 mln zł, zaproponowało konsorcjum z firmą Gϋlermak Ağır Sanayi İnşaat ve Taahhüt z Turcji jako liderem i Przedsiębiorstwem Budowy Dróg i Mostów jako partnerem. Najdrożej ten fragment drogi chce wybudować konsorcjum firm Strabag Infrastruktura Południe i Mostostal Kraków.

Inwestycja jest realizowana w trybie Projektuj i Buduj, w którym wykonawcy proponują technologię budowy, ta zaś ma wpływ na oferowaną cenę. W trakcie wyboru najkorzystniejszej oferty będzie weryfikowane, czy przedstawione rozwiązania spełniają wymagania Programu Funkcjonalno Użytkowego oraz pozostałych warunków kontraktu.

W najbliższy poniedziałek  otwarte zostaną oferty na realizację zadania C, tydzień później – ostatniego – zadania A obejmującego budowę najdłuższego w Polsce tunelu pod Ursynowem. Do składania ofert cenowych na wszystkie trzy zadania zostało zaproszonych łącznie 22 firm i konsorcjów. Każdy z wykonawców może ubiegać się o realizację tylko jednego z zadań.

Po wyborze najkorzystniejszej oferty (pod uwagę brana jest cena i okres gwarancji) i kontroli prezesa Urzędu Zamówień Publicznych zostanie podpisana umowa z wyłonionym wykonawcą. Planowany termin zakończenia realizacji inwestycji to II kwartał 2019 roku. Do Krajowej Izby Odwoławczej, do chwili obecnej, zostało złożonych 9 odwołań, tylko jedno zostało uwzględnione.

Południowa Obwodnica Warszawy
Zadanie zostało podzielone na 3 odcinki realizacyjne:
- odcinek A, długości ok. 4,6 km od w. Puławska do w. Przyczółkowa z budową tunelu pod Ursynowem
- odcinek B, długości ok. 6,45 km od w. Przyczółkowa do w. Wał Miedzeszyński wraz z mostem przez Wisłę
- odcinek C, długości ok. 7,45 km od w. Wał Miedzeszyński do w. Lubelska z budową estakad nad Mazowieckim Parkiem Krajobrazowym.

W ramach realizacji POW na odcinku pomiędzy węzłem Puławska a węzłem Lubelska przewidziana jest m.in. budowa:
- drogi ekspresowej długości 18,5 km, posiadającej 2 jezdnie po 3 pasy ruchu
- tunelu pod Ursynowem
- mostu przez Wisłę
- estakad nad Mazowieckim Parkiem Krajobrazowym
- węzłów: Ursynów, Przyczółkowa, Wał Miedzeszyński, Patriotów oraz docelowo przewidziano dodatkowy węzeł Czerniakowska Bis, który usytuowany będzie na odcinku pomiędzy węzłami Przyczółkowa i Wał Miedzeszyński.
- urządzeń ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Podobne wiadomości:

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Borgward wraca na rynek europejski
Borgward wraca na rynek europejski
Już niebawem na polskim rynku motoryzacyjnym może się pojawić nowy gracz. Niemiecka marka Borgward po latach wraca do gry. Pierwszym modelem będzie duży SUV – BX7.