mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Południowa Obwodnica Warszawy - wykonawcy projektują

Południowa Obwodnica Warszawy - wykonawcy projektują

Pod koniec ubiegłego roku GDDKiA podpisała umowy na projekt oraz budowę trzech odcinków Południowej Obwodnicy Warszawy wchodzącej w skład drogi S2. W końcu powstanie brakujący odcinek drogi ekspresowej pomiędzy ulicą Puławską i Lubelską.

Południowa Obwodnica Warszawy - wykonawcy projektują
Już w niedalekiej przyszłości droga ekspresowa S2 w Warszawie połączy się z drogą S17. GDKKiA podpisała już umowy na brakujący odcinek, który będzie realizowany w trzech etapach przez różnych wykonawców:

  • odcinek A, długości ok. 4,6 km od w. Puławska do w. Przyczółkowa z budową tunelu pod Ursynowem realizuje Astaldi S.p.A.
  • odcinek B, długości ok. 6,45 km od w. Przyczółkowa do w. Wał Miedzeszyński wraz z mostem przez Wisłę realizuje konsorcjum: Gulermak Agir Sanayi Inssat ve Taahhut A.S.i PBDiM Mińsk Maz.
  • odcinek C, długości ok. 7,45 km od w. Wał Miedzeszyński do w. Lubelska z budową estakad nad Mazowieckim Parkiem Krajobrazowym realizuje Warbud S.A.

Zadaniem wykonawców, którzy podpisali umowy jest zaprojektowanie odcinków tras, uzyskanie niezbędnych decyzji oraz realizacja zadania w oparciu o projekty. Wykonawcy mają 41 miesięcy (bez okresów zimowych), a więc umowny termin został ustalony na sierpień 2020 roku. W czasie 10 miesięcy od podpisania umowy inwestorzy muszą wykonać dokumentację niezbędną do złożenia wniosku o Zgodę na Realizację Inwestycji Drogowej. Ma to nastąpić nie później jak do kwietnia 2017 roku.

GDDKiA czuwa nad tym, by prace realizowane przez Wykonawców były zgodne z pozyskaną decyzją środowiskową, warunkami kontraktu, jak i w oparciu o obowiązujące prawo. W całym procesie inwestycyjnym kluczowym aspektem są spotkania z mieszkańcami (z udziałem Wykonawców odbyły się już spotkania zorganizowane przez dzielnice Ursynów, Wilanów i Wawer), a także uzgodnienia z instytucjami, które biorą udział w procesie inwestycyjnym.

Podobne wiadomości:

Północna obwodnica Krakowa gotowa w 2022 roku - ruszyły prace

Północna obwodnica Krakowa gotowa w 2022 roku...

Polskie drogi 2017-01-16

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie przetargu

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie...

Polskie drogi 2017-01-16

Komentuj:

~Jurek 2016-03-25

Jak zwykle dyletanci ul. Lubelska a węzęł Lubelska to co innego

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Pagani Huayra Roadster - lżejsze i mocniejsze
Pagani Huayra Roadster - lżejsze i mocniejsze
Po kilku miesiącach podgrzewania atmosfery przyszedł czas na oficjalne odsłonięcie nowej wersji Pagani Huayra. Model Roadster będzie jedną z głównych gwiazd na salonie w Genewie, a tymczasem warto poznać szczegóły dotyczące tego modelu.
Odgadnij model Odgadnij model