mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Południowa S-3 wreszcie z decyzją środowiskową

Południowa S-3 wreszcie z decyzją środowiskową

Wydano wreszcie decyzję o Środowiskowych Uwarunkowaniach dla drogi ekspresowej S-3 na odcinku Legnica (węzeł A4) – Lubawka (granica państwa). Na decyzję wydawaną przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska GDDKiA czekała od maja 2009. W międzyczasie GDDKiA realizowała wyznaczone przez RDOŚ postępowanie przeprowadzenia transgranicznego oddziaływania na środowisko. Planowany okres realizacji zadania to lata 2011-2013 – deklaruje GDDKiA we Wrocławiu.

Południowa S-3 wreszcie z decyzją środowiskową
Długość drogi ekspresowej S-3 na odcinku Legnica-Lubawka wynosi ok. 69 km Dopuszczalna prędkość, z jaką odbywać się będzie ruch drogowy to 100km/h. Docelowy przekrój drogi ekspresowej dla odcinka Legnica-Lubawka to: - dwie jezdnie po trzy pasy ruchu z pasami awaryjnymi. Szerokość pasa ruchu: - 3, 5 m.

W ciągu drogi ekspresowej S-3 na odcinku Legnica- Lubawka przewiduje się łącznie budowę 6 miejsc obsługi podróżnych zarówno po prawej jak i po lewej stronie. Zapewni to wszystkim kierowcom dostęp do obiektów wypoczynku i rekreacji oraz stanowiska do parkowania samochodów przewożących materiały niebezpieczne. W ciągu drogi ekspresowej S-3 będą zrealizowane elementy infrastruktury drogowej tj. wiadukty, mosty i estakady Planowana inwestycja drogowa zakłada budowę urządzeń bezpieczeństwa ruchu oraz ochrony środowiska, takich jak ekrany akustyczne, urządzenia oczyszczające oraz przejścia dla zwierząt dziko żyjących.

Budowa drogi ekspresowej S-3 pomiędzy Legnicą i Lubawką umożliwi połączenie z planowaną drogą ekspresową R-11 na terytorium sąsiedniej Republiki Czeskiej, obie z dróg są częścią Korytarza TEN-T. Inwestycja ta będzie miała wpływ na usprawnienie transportu drogowego pomiędzy Polską, a Republiką Czeską, zapewni bezpośrednią obsługę ruchu tranzytowego na południe Europy, oraz wpłynie na znaczną poprawę warunków przewozów tranzytowych przez terytoria obu państw. Droga S-3 jest elementem części Środkowoeuropejskiego Korytarza Transportowego

Inwestycja będzie realizowana ze środków Unii Europejskiej.

Podobne wiadomości:

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

~victor 2010-04-01

Czesi do 2013 r. gotowi do m. Jaroměř na D 11 autostrada Praga-Hradec Králové-Jaroměř , na R 11 (typowo polska droga S) Jaroměř- Turnov-Královec/Lubawka-S 3 dalej do granicy panstw tak po 2020 r.

~dpl1000 2010-03-31

Nie ma sie co martwic,AOW bedzie juz gotowa,potem kawalek A4 i wiekszosc do S3 dojedzie na skroty krajowa 5-ka

~ed 2010-03-30

bob66 jest napisane "docelowy przekrój", więc najpewniej wybudują na razie dwa pasy, a na trzeci zostawią miejsce na przyszłość. Ruch wzrosnie. Obecnie droga Wrocław - Praga leci przez DK8 do Kudowy. Po wybudowaniu S3 ( a po czeskiej stronie R11) trasa Wrocław - Praga będzie leciała przez Lubawkę (A4 do Legnicy i dalej S3). Ciekawe tylko czy A4 Wrocław - Legnica to wytrzyma...

~bob66 2010-03-30

Chciałbym zaznaczyć na wstepie, że jestem entuzjastą budowy nowych dróg i to jak najlepszych i szerokich, ale jesli dobrze odczytuje informację S-3 pomiędzy Legnicą a Lubawką ma mieć dwie jezdnie po trzy pasy ruchu. czy to aby nie na wyrost. Dotychczas ruch na 3-ce i dalej 5-ce od Bolkowa jest raczej umiarkowany (mieszkam w Legnicy). Wydaje mi się, że dwa pasy w każdym kierunku załatwiły by sprawę najeszcze na długie lata. Poza tym najbardziej obciażony odcinek 3-ki (szczególnie w lecie), Klucz- G.Wielkop. ma po dwa pasy (jeszcze nie oddany). Z tego co wiem Czesi nie spieszą się zbytnio z budową S-ki do Hradec Kralowe. Ma byc oddana dopiero ok. 2012 roku.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.