mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Południowa S-3 wreszcie z decyzją środowiskową

Południowa S-3 wreszcie z decyzją środowiskową

Wydano wreszcie decyzję o Środowiskowych Uwarunkowaniach dla drogi ekspresowej S-3 na odcinku Legnica (węzeł A4) – Lubawka (granica państwa). Na decyzję wydawaną przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska GDDKiA czekała od maja 2009. W międzyczasie GDDKiA realizowała wyznaczone przez RDOŚ postępowanie przeprowadzenia transgranicznego oddziaływania na środowisko. Planowany okres realizacji zadania to lata 2011-2013 – deklaruje GDDKiA we Wrocławiu.

Południowa S-3 wreszcie z decyzją środowiskową
Długość drogi ekspresowej S-3 na odcinku Legnica-Lubawka wynosi ok. 69 km Dopuszczalna prędkość, z jaką odbywać się będzie ruch drogowy to 100km/h. Docelowy przekrój drogi ekspresowej dla odcinka Legnica-Lubawka to: - dwie jezdnie po trzy pasy ruchu z pasami awaryjnymi. Szerokość pasa ruchu: - 3, 5 m.

W ciągu drogi ekspresowej S-3 na odcinku Legnica- Lubawka przewiduje się łącznie budowę 6 miejsc obsługi podróżnych zarówno po prawej jak i po lewej stronie. Zapewni to wszystkim kierowcom dostęp do obiektów wypoczynku i rekreacji oraz stanowiska do parkowania samochodów przewożących materiały niebezpieczne. W ciągu drogi ekspresowej S-3 będą zrealizowane elementy infrastruktury drogowej tj. wiadukty, mosty i estakady Planowana inwestycja drogowa zakłada budowę urządzeń bezpieczeństwa ruchu oraz ochrony środowiska, takich jak ekrany akustyczne, urządzenia oczyszczające oraz przejścia dla zwierząt dziko żyjących.

Budowa drogi ekspresowej S-3 pomiędzy Legnicą i Lubawką umożliwi połączenie z planowaną drogą ekspresową R-11 na terytorium sąsiedniej Republiki Czeskiej, obie z dróg są częścią Korytarza TEN-T. Inwestycja ta będzie miała wpływ na usprawnienie transportu drogowego pomiędzy Polską, a Republiką Czeską, zapewni bezpośrednią obsługę ruchu tranzytowego na południe Europy, oraz wpłynie na znaczną poprawę warunków przewozów tranzytowych przez terytoria obu państw. Droga S-3 jest elementem części Środkowoeuropejskiego Korytarza Transportowego

Inwestycja będzie realizowana ze środków Unii Europejskiej.

Podobne wiadomości:

Citroën DS3 – z innej bajki

auto motor i sport 0000-00-00

Citroën DS3 - rywal Mini i Alfy. Aż 60% części ma wspólnych z nowym C3, ale z zewnątrz identyczne jedynie trzy elementy. Chce być traktowany jak stylowy gadżet, ale do zaoferowania ma znacznie więcej niż tylko design w stylu antyretro.

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Komentuj:

~victor 2010-04-01

Czesi do 2013 r. gotowi do m. Jaroměř na D 11 autostrada Praga-Hradec Králové-Jaroměř , na R 11 (typowo polska droga S) Jaroměř- Turnov-Královec/Lubawka-S 3 dalej do granicy panstw tak po 2020 r.

~dpl1000 2010-03-31

Nie ma sie co martwic,AOW bedzie juz gotowa,potem kawalek A4 i wiekszosc do S3 dojedzie na skroty krajowa 5-ka

~ed 2010-03-30

bob66 jest napisane "docelowy przekrój", więc najpewniej wybudują na razie dwa pasy, a na trzeci zostawią miejsce na przyszłość. Ruch wzrosnie. Obecnie droga Wrocław - Praga leci przez DK8 do Kudowy. Po wybudowaniu S3 ( a po czeskiej stronie R11) trasa Wrocław - Praga będzie leciała przez Lubawkę (A4 do Legnicy i dalej S3). Ciekawe tylko czy A4 Wrocław - Legnica to wytrzyma...

~bob66 2010-03-30

Chciałbym zaznaczyć na wstepie, że jestem entuzjastą budowy nowych dróg i to jak najlepszych i szerokich, ale jesli dobrze odczytuje informację S-3 pomiędzy Legnicą a Lubawką ma mieć dwie jezdnie po trzy pasy ruchu. czy to aby nie na wyrost. Dotychczas ruch na 3-ce i dalej 5-ce od Bolkowa jest raczej umiarkowany (mieszkam w Legnicy). Wydaje mi się, że dwa pasy w każdym kierunku załatwiły by sprawę najeszcze na długie lata. Poza tym najbardziej obciażony odcinek 3-ki (szczególnie w lecie), Klucz- G.Wielkop. ma po dwa pasy (jeszcze nie oddany). Z tego co wiem Czesi nie spieszą się zbytnio z budową S-ki do Hradec Kralowe. Ma byc oddana dopiero ok. 2012 roku.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.