mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Południowa obwodnica Olsztyna - jest umowa na drugi odcinek

Południowa obwodnica Olsztyna - jest umowa na drugi odcinek

Podpisano umowę na budowę drugiego odcinka południowej obwodnicy Olsztyna w ciągu drogi ekspresowej S51 o długości 14,7 km (Olsztyn Południe - Olsztyn Wschód). Zobacz, ile będzie kosztowała inwestycja i kiedy nową drogą pojadą kierowcy.

Południowa obwodnica Olsztyna - jest umowa na drugi odcinek

Odcinek obwodnicy w ciągu drogi ekspresowej S51 będzie miał długość 14,7 km. Droga będzie obchodzić miasto od węzła Olsztyn Południe do węzła Olsztyn Wschód. Droga zlokalizowana na terenie Olsztyna i gmin Stawiguda, Purda, Barczewo ominie miasto od południowego wschodu. Przebiegać będzie od drogi S51 w sąsiedztwie miejscowości Tomaszkowo poprzez okolice  miejscowości Bartążek, Szczęsne, Klebark Mały do drogi nr 16 na wysokości ogródków działkowych na Wójtowej Roli.

Inwestycja zakłada budowę drogi dwujezdniowej wraz z budową dróg serwisowych, remontem wybranych dróg lokalnych, budową obiektów inżynierskich oraz urządzeń ochrony środowiska. Wykonawcą będzie firma BUDIMEX SA, która wybuduje drogę za kwotę 913 mln zł. Na realizację zadania wykonawca będzie miał 28 miesięcy z wyłączeniem okresów zimowych. Inwestycja realizowana będzie w systemie „Projektuj i buduj”. Do wykonawcy oprócz robót budowlanych będzie należało wykonanie dokumentacji zamiennej wielobranżowej węzłów w zakresie projektu budowlanego oraz dokumentacji zamiennej w zakresie ewentualnej zmiany sposobu wzmocnienia podłoża i umocnienia skarp, a także uzyskanie wszystkich warunków technicznych, uzgodnień, opinii i decyzji.

 


Podobne wiadomości:

Obwodnica Olsztyna - znamy wykonawcę drugiego odcinka

Obwodnica Olsztyna - znamy wykonawcę drugiego...

Polskie drogi 2015-12-30

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie przetargu

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie...

Polskie drogi 2017-01-16

Komentuj:

~warszawiak 2016-04-04

Wreszcie. Czekamy jeszcze na podpisanie umowy na obwodnicę Góry Kalwarii. Mam na myśli cztery odcinki różnych dróg, na wykonanie których podpisanie umów zostało wstrzymane z powodu wydumanej zmowy cenowej. Wcześniej podpisano umowy na S8 Radziejowice-Przeszkoda oraz na A1 Woźniki-Zawodzie. Żadnej zmowy cenowej nie stwierdzono, ale podpisanie umów odbywało się (i odbędzie na obwodnicę Góry Kalwarii) niestety z dużym opóźnieniem.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Dacia Duster – znamy pełny, polski cennik
Nowa Dacia Duster – znamy pełny, polski cennik
Siedem lat po premierze Dacii Duster pierwszej generacji, przyszedł czas na wprowadzenie kolejnego modelu. Polski importer podał właśnie pełny, oficjalny cennik modelu. Czy będzie drożej?