mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Południowa obwodnica Warszawy - jest decyzja!

Południowa obwodnica Warszawy - jest decyzja!

Już niedługo mieszkańcy południowej Warszawy pojadą nową obwodnicą. Sąd dał zielone światło na budowę Południowej Obwodnicy Warszawy. GDDKiA może podpisywać umowę.

Południowa obwodnica Warszawy - jest decyzja!

Gazeta Wyborcza podaje, że sąd odrzucił skargę firmy TPF, która przekonywała, że drogowcy nie powinni wybrać w przetargu firmy Egis Polska Inżynieria na budowę Południowej Obwodnicy Warszawy. To oznacza, że GDDKiA może podpisywać umowę z wybranymi w maju tego roku wykonawcami tej drogi. Liczący 2,3 km tunel pod Ursynowem ma wybudować włoska firma Astaldi. Odcinkiem wilanowskim wraz z mostem na Wiśle zajmie się turecki Gülermak a ostatni, w Wawrze zbuduje Warbud. Łącznie druga część Południowej Obwodnicy Warszawy, która ciągnąć się będzie od ul. Puławskiej do węzła na trasie lubelskiej będzie miała długość 18,5 km.

Obwodnicę podzielono na trzy odcinki:

  1. Od ul. Puławskiej do Przyczółkowej o długości 4,6 km z tunelem pod Ursynowem (najbardziej skomplikowane przedsięwzięcie na całej długości nowej drogi),
  2. 6,45-kilometrowy fragment drogi prowadzący od ul. Przyczółkowej do Wału Miedzeszyńskiego wraz z mostem przez Wisłę,
  3. 7,45 km od węzła Wał Miedzeszyński do węzła Lubelska z budową estakad nad Mazowieckim Parkiem Krajobrazowym (trasa na Lublin).

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podaje, że umowy z firmami mają zostać podpisane na przełomie listopada i grudnia. Już trwają prace projektowe, a ziemne mają ruszyć do 15 miesięcy od podpisania umowy. Cała budowa ma zakończyć się na przełomie 2019-2020 roku. Koszt budowy Południowej Obwodnicy Warszawy ma wynieść ok. 6,7 mld zł. 


Podobne wiadomości:

Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec

Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz....

Polskie drogi 2018-01-04

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.