mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Południowa obwodnica Warszawy - jest decyzja!

Południowa obwodnica Warszawy - jest decyzja!

Już niedługo mieszkańcy południowej Warszawy pojadą nową obwodnicą. Sąd dał zielone światło na budowę Południowej Obwodnicy Warszawy. GDDKiA może podpisywać umowę.

Południowa obwodnica Warszawy - jest decyzja!

Gazeta Wyborcza podaje, że sąd odrzucił skargę firmy TPF, która przekonywała, że drogowcy nie powinni wybrać w przetargu firmy Egis Polska Inżynieria na budowę Południowej Obwodnicy Warszawy. To oznacza, że GDDKiA może podpisywać umowę z wybranymi w maju tego roku wykonawcami tej drogi. Liczący 2,3 km tunel pod Ursynowem ma wybudować włoska firma Astaldi. Odcinkiem wilanowskim wraz z mostem na Wiśle zajmie się turecki Gülermak a ostatni, w Wawrze zbuduje Warbud. Łącznie druga część Południowej Obwodnicy Warszawy, która ciągnąć się będzie od ul. Puławskiej do węzła na trasie lubelskiej będzie miała długość 18,5 km.

Obwodnicę podzielono na trzy odcinki:

  1. Od ul. Puławskiej do Przyczółkowej o długości 4,6 km z tunelem pod Ursynowem (najbardziej skomplikowane przedsięwzięcie na całej długości nowej drogi),
  2. 6,45-kilometrowy fragment drogi prowadzący od ul. Przyczółkowej do Wału Miedzeszyńskiego wraz z mostem przez Wisłę,
  3. 7,45 km od węzła Wał Miedzeszyński do węzła Lubelska z budową estakad nad Mazowieckim Parkiem Krajobrazowym (trasa na Lublin).

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podaje, że umowy z firmami mają zostać podpisane na przełomie listopada i grudnia. Już trwają prace projektowe, a ziemne mają ruszyć do 15 miesięcy od podpisania umowy. Cała budowa ma zakończyć się na przełomie 2019-2020 roku. Koszt budowy Południowej Obwodnicy Warszawy ma wynieść ok. 6,7 mld zł. 


Podobne wiadomości:

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia jest najchętniej kupowanym modelem w Polsce. Teraz do jej oferty dołącza wersja napędzana silnikiem 1.5 TSI.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic