mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Południowa obwodnica Warszawy jeszcze dłuższa

Południowa obwodnica Warszawy jeszcze dłuższa

Został otwarty kolejny 10 kilometrowy odcinek Południowej Obwodnicy Warszawy pomiędzy węzłami Al. Krakowska i Marynarska.

Południowa obwodnica Warszawy jeszcze dłuższa
Obecnie Południowa Obwodnica Warszawy ma już prawie 17 km. Nowa droga odciąży ruch między dzielnicami, co pozwoli na szybszą podróż w kierunku Ursynowa czy Mokotowa, dzięki czemu kierowcy zyskają nawet pół godziny. Natomiast kierowcy jadący z Pruszkowa zyskają udogodnienie w formie łącznicy węzła w Al. Jerozolimskich, która poprowadzi przez węzeł Warszawa Południe (Lotnisko) do w. Marynarska, umożliwiając w ten sposób ominięcie zatłoczonej ul. Łopuszańskiej.

Kierowcy mają do dyspozycji na trasie głównej po trzy pasy ruchu. Udostępnione są również wszystkie relacje w Al. Krakowskiej a węzły Lotnisko (MPL Okęcie) i Marynarska.

- Ostatnie dwa kilometry POW od węzła Warszawa Południe (Lotnisko) do węzła Puławska planujemy oddać do ruchu we wrześniu br. -  zaznacza Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.
Tematy w artykule: obwodnice

Podobne wiadomości:

Powstanie obwodnica Wałbrzycha

Powstanie obwodnica Wałbrzycha

Polskie drogi 2015-10-15

Wystartował przetarg na obwodnicę Tomaszowa Lubelskiego

Wystartował przetarg na obwodnicę Tomaszowa...

Polskie drogi 2015-10-07

Komentuj:

panpisior 2013-09-10

tylko ze to dopiero połowa urywa sie jak hejnał do pełnej długości to jeszze ho ho

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.