mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Południowa obwodnica Warszawy jeszcze dłuższa

Południowa obwodnica Warszawy jeszcze dłuższa

Został otwarty kolejny 10 kilometrowy odcinek Południowej Obwodnicy Warszawy pomiędzy węzłami Al. Krakowska i Marynarska.

Południowa obwodnica Warszawy jeszcze dłuższa
Obecnie Południowa Obwodnica Warszawy ma już prawie 17 km. Nowa droga odciąży ruch między dzielnicami, co pozwoli na szybszą podróż w kierunku Ursynowa czy Mokotowa, dzięki czemu kierowcy zyskają nawet pół godziny. Natomiast kierowcy jadący z Pruszkowa zyskają udogodnienie w formie łącznicy węzła w Al. Jerozolimskich, która poprowadzi przez węzeł Warszawa Południe (Lotnisko) do w. Marynarska, umożliwiając w ten sposób ominięcie zatłoczonej ul. Łopuszańskiej.

Kierowcy mają do dyspozycji na trasie głównej po trzy pasy ruchu. Udostępnione są również wszystkie relacje w Al. Krakowskiej a węzły Lotnisko (MPL Okęcie) i Marynarska.

- Ostatnie dwa kilometry POW od węzła Warszawa Południe (Lotnisko) do węzła Puławska planujemy oddać do ruchu we wrześniu br. -  zaznacza Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.
Tematy w artykule: obwodnice

Podobne wiadomości:

Widoczny postęp prac na obwodnicy Bełchatowa

Widoczny postęp prac na obwodnicy Bełchatowa

Polskie drogi 2015-09-09

Wystartował przetarg na obwodnicę Tomaszowa Lubelskiego

Wystartował przetarg na obwodnicę Tomaszowa...

Polskie drogi 2015-10-07

Komentuj:

panpisior 2013-09-10

tylko ze to dopiero połowa urywa sie jak hejnał do pełnej długości to jeszze ho ho

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Droga S19 - ruszają pierwsze prace
Droga S19 - ruszają pierwsze prace
GDDKiA poinformowała w środę o dużym zainteresowaniu biur projektowych odcinkiem Via Carpatia pomiędzy Lublinem a Lubartowem. Aż 11 firm stanęło jest zainteresowanych opracowaniem koncepcji programowej 24-kilometrowego fragmentu trasy S19.