mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Południowa obwodnica Warszawy - projekt w trakcie

Południowa obwodnica Warszawy - projekt w trakcie

W połowie grudnia 2015r. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowy na projekt i budowę trzech odcinków Południowej Obwodnicy Warszawy. Teraz rusza projekt nowej trasy.

Południowa obwodnica Warszawy - projekt w trakcie

Budowa Południowej Obwodnicy składa się z trzech odcników:

  • odcinek A, długości ok. 4,6 km od w. Puławska do w. Przyczółkowa z budową tunelu pod  Ursynowem realizuje Astaldi S.p.A.
  • odcinek B, długości ok. 6,45 km od w. Przyczółkowa do w. Wał Miedzeszyński wraz z mostem przez Wisłę realizuje konsorcjum: Gulermak Agir Sanayi Inssat ve Taahhut A.S.i PBDiM Mińsk Maz. 
  • odcinek C, długości ok. 7,45 km od w. Wał Miedzeszyński do w. Lubelska z budową estakad nad Mazowieckim Parkiem Krajobrazowym realizuje Warbud S.A

Zgodnie z warunkami kontraktów zadaniem Wykonawców jest zaprojektować odcinki tras, uzyskać niezbędne decyzje a następnie zrealizować zadania w oparciu wykonane projekty oraz pozyskane decyzje.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad czuwa nad tym, by prace realizowane przez wykonawców były zgodne z pozyskaną decyzją środowiskową, warunkami kontraktu, oraz z prawem. 

Na czas realizacji zadania wykonawcy mają 41 miesięcy (bez okresów zimowych), co oznacza, że umowny termin zakończenia inwestycji przypadnie na sierpień 2020 r. ( w tym 10 miesięcy od podpisania umowy na wykonanie dokumentacji niezbędnej do złożenia wniosku o ZRID - najpóźniej do kwietnia 2017r.).


Podobne wiadomości:

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana ruchu

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana...

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

~w 2016-04-08

Ciekawe, czy w koncu bedzie mozna przejechac ciezarowka po obwodnicy?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bezpieczna podróż ze zwierzętami
Bezpieczna podróż ze zwierzętami
Zwierzęta są bardzo często traktowane jako pełnoprawni członkowie rodziny. Niezależnie od tego, czy podróżujemy z psem, kotem, chomikiem czy świnką morską - ważne jest bezpieczeństwo, ponieważ często nasi pupile podróżują w warunkach zagrażających ich życiu i zdrowiu. Na co więc warto zwrócić szczególną uwagę podczas planowania takich eskapad?