mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Południowa obwodnica Warszawy - projekt w trakcie

Południowa obwodnica Warszawy - projekt w trakcie

W połowie grudnia 2015r. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowy na projekt i budowę trzech odcinków Południowej Obwodnicy Warszawy. Teraz rusza projekt nowej trasy.

Południowa obwodnica Warszawy - projekt w trakcie

Budowa Południowej Obwodnicy składa się z trzech odcników:

  • odcinek A, długości ok. 4,6 km od w. Puławska do w. Przyczółkowa z budową tunelu pod  Ursynowem realizuje Astaldi S.p.A.
  • odcinek B, długości ok. 6,45 km od w. Przyczółkowa do w. Wał Miedzeszyński wraz z mostem przez Wisłę realizuje konsorcjum: Gulermak Agir Sanayi Inssat ve Taahhut A.S.i PBDiM Mińsk Maz. 
  • odcinek C, długości ok. 7,45 km od w. Wał Miedzeszyński do w. Lubelska z budową estakad nad Mazowieckim Parkiem Krajobrazowym realizuje Warbud S.A

Zgodnie z warunkami kontraktów zadaniem Wykonawców jest zaprojektować odcinki tras, uzyskać niezbędne decyzje a następnie zrealizować zadania w oparciu wykonane projekty oraz pozyskane decyzje.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad czuwa nad tym, by prace realizowane przez wykonawców były zgodne z pozyskaną decyzją środowiskową, warunkami kontraktu, oraz z prawem. 

Na czas realizacji zadania wykonawcy mają 41 miesięcy (bez okresów zimowych), co oznacza, że umowny termin zakończenia inwestycji przypadnie na sierpień 2020 r. ( w tym 10 miesięcy od podpisania umowy na wykonanie dokumentacji niezbędnej do złożenia wniosku o ZRID - najpóźniej do kwietnia 2017r.).


Podobne wiadomości:

Autostrada A2 rusza na wschód

Autostrada A2 rusza na wschód

Polskie drogi 2017-07-26

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Komentuj:

~w 2016-04-08

Ciekawe, czy w koncu bedzie mozna przejechac ciezarowka po obwodnicy?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Odświeżona Mazda 6 zadebiutuje w Genewie
Odświeżona Mazda 6 zadebiutuje w Genewie
Japoński producent przygotowuje się do salonu motoryzacyjnego w Genewie. Na halach wystawowych pojawi się odświeżona Mazda 6. Znamy już listę zmian w tym modelu.