mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Południowy odcinek S3 odjeżdża w czasie

Południowy odcinek S3 odjeżdża w czasie

Budowa trasy ekspresowej S-3 na odcinkach Nowa Sól - Legnica - Lubawka oraz obwodnicy Bolkowa, znacznie się opóźni. Nowe drogi miały być gotowe do 2013 roku. Jednak z opublikowanego nowego projektu programu budowy dróg krajowych na lata 2011-2015 wynika, że realizacja inwestycji może zacząć się najszybciej za trzy lata.

Południowy odcinek S3 odjeżdża w czasie
Jak zwykle problemy z realizacją inwestycji resort transportu tłumaczy brakiem pieniędzy. Na rezerwową listę ma spaść wiele ważnych inwestycji w tym m.in. budowa południowego odcinka drogi ekspresowej S3. Przygotowania do budowy tej trasy trwają juz kilkanaście lat. Przypomnijmy, jeszcze w 2008 roku zakładano, że trasa będzie prawie w całości gotowa na piłkarskie mistrzostwa Europy w 2012 roku.

Marszałek Sejmu i poseł okręgu legnicko-jeleniogórskiego Grzegorz Schetyna zapewnia, że dopilnuje, by budowa odcinka S-3 Nowa Sól - Legnica, pozostała na liście priorytetów i była zrealizowana najpóźniej do 2015 roku. Ale nie wiadomo, czy w tym terminie uda się zbudować ostatni południowy odcinek S-3 i połączyć Legnicę z Lubawką. Czesi nie spieszą się bowiem z wykonaniem drogi łączącej przejście graniczne w Lubawce z siecią swoich autostrad. Mają bowiem inne drogowe priorytety jak budowa dróg wokół Pragi i dokończenie autostrady D-47- czytamy w Gazecie Wrocławskiej.

Dolnośląski odcinek drogi liczy 147 km. Między Legnicą i Lubawką przewidziano dwie jezdnie w każdą stronę (po 3 pasy ruchu), 6 miejsc obsługi podróżnych, ekrany akustyczne, przejścia dla zwierząt. W ramach tej inwestycji powstać miały 2 tunele (w tym jeden - 2290 m). Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad jesienią rozstrzygnęła przetarg na projekt odcinka S-3 Legnica – Lubawka.

Podobne wiadomości:

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

Komentuj:

~Jotgie 2010-12-28

Dzisiaj... wczoraj rano w TVN24 podano, że odkłada się CAŁY odcinek S3, tymczasem do Gorzowa jest już przecież wybudowany...

~Kość 2010-12-27

Twoje statystki to o kant drąga rozbić ,bo jak nie ma drogi to po czym maja jeżdzić samochody uważam ,że ten odcinek jest bardzo potrzebny bo łączy cała południowo zachodnią Polske z południem Europy i jest jednym z najkrótszych tras na południe a co poza tym idzie, ukształtowane terenu nie jest tak bardzo górzyste.

~333D 2010-12-18

Ta droga Legnica Lubawka nigdy nie może zostać wybudowana, to urojenie z czasów Układu Warszawskiego do transportu sowieckiej armii, obecnie nie przydatna zupełnie, zobaczcie statystyki 5,600 pojazdów na dobę, w tym 800 ciężarowych z tego większość w ruchu lokalnym i tylko 200 Tirów.

~Tomek 2010-12-14

2 jezdnie po 3 pasy na tym odcinku to breweria...

~domek 2010-12-14

Szkoda tego odcinka. Tak się składa, że droga E65 jest głównym korytarzem komunikacyjnym łączącym Czechy z zespołem portów Szczecin-Świnoujście, a także pełni istotną rolę w obsłudze ruchu turystycznego w kierunku Sudetów i Pragi. To przykre, że decydenci udają, że tego nie zauważają, i nie po raz pierwszy pokazują środkowy palec tzw. prowincji. I nie ma tu żadnego znaczenia, czy Czesi budują autostradę po swojej stronie, czy nie, bo może nie budują jej dlatego, że Polacy nic nie robią. Na marginesie dodam, że na terenie Czech droga E65 liczy 420 km, z czego jedynie 50 km NIE jest autostradą lub drogą ekspresową. Obwinianie zatem Czechów o zaniechanie po prostu zakrawa na kpinę...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.