mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Pomysł na obwodnicę Świdnicy

Pomysł na obwodnicę Świdnicy

Ruszą pierwsze pracy nad projektem obwodnicy Świdnicy. Wrocławska GDDKiA poinformowała o wyborze wykonawcy na opracowanie koncepcji programowej obwodnicy Świdnicy w ciągu drogi krajowej nr 35. Obwodnica Świdnicy będzie liczyć około 12,5 km.

W sumie wpłynęły cztery oferty a umowę o wartości prawie 560 tys. zł podpisano z firmą Scott Wilson. Wykonawca zobowiązany jest przygotować także materiały do wniosku o decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia, materiały do wniosku o decyzję o ustaleniu lokalizacji drogi i projekt podziału nieruchomości dla zatwierdzonego wariantu.

W 2005 roku dolnośląska sieć drogowa wzbogaciła się m.in. o obwodnice Legnicy, Radoniowa, Bielawy, Kamiennej Góry. W trakcie budowy jest obwodnica Oleśnicy w ciągu przyszłej drogi ekspresowej S-8.

Przeczytaj także:

Łącznik z A4 (2006-08-01)

Zapomniana autostrada A8? (2006-07-27)

Bielawska obwodnica drogą do biznesu (2006-04-25)

Świdnickie drogi z dofinansowaniem (2006-03-22)

Inwestycje drogowe na Dolnym Śląsku (2006-02-01)


 

Tematy w artykule: dolnoslaskie obwodnice drogi krajowe

Podobne wiadomości:

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Polskie drogi 2017-05-26

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Polskie drogi 2017-08-05

Komentuj:

~pawec@poczta.onet.pl 2007-12-27

Posiadam grunt rolny na trasie planowanej obwodnicy w okolicy wężla Świdnica dzierżoniów. czekam na poważne propozycje.

~Bartek 2007-09-28

Witam! Myślę,że słusznie by było poszukać pieniędzy na drogę - obwodnicę, która szła by już od przejazdu kolejowego, który jest między Marcinowicami a Pszennem, następnie omijała od północy Pszenno, chodzi o przejście między Wilkowem a Pszennem (jest tam taka możliwość, choć trudna inżynieryjnie, ale droga zbudowana by była wzdłuż nieczynnej kolei), następnie przez łąki wzdłuż rzeki Piławy, następnie warto by było tak zbudować most na Bystrzycy, aby droga omijała od północy Strefe Ekonomiczną z nowymi fabrykami na Zawiszowie. Tam można by zbudować węzeł, który w przyszłości łączył obwodnicę z A4 i jej węzłem Kostomłoty. Obwodnica mogła by pójść dalej od północy, mijając Ciepłownie, Osiedle młodych, Słotwinę, wychodząc gdzieś między Słotwiną a Komorowem. Wiem, że to droga inwestycja, ale myśle, że na wiele lat rozwiązywało by to problem komunikacyjny w Świdnicy.

~k 2006-09-29

jaki sens ma budowa obwodnicy samej swidnicy bez przebudowania (= wyprostowania) calej 35, w przebiegu wroclaw-swidnica-walbrzych? slad tej drogi idzie zapewne po wiekszej czesci jeszcze po trakcie laczacym lokowane wsie (czyli pewnie 13-15 w.)

~jubas 2006-08-17

dzieki teodor, po prostu dawno nie jechalem przez Swidnice, i widocznie z moją pamięcią juz nie tak jak za młodu, a tak z ciekawości jeszcze jedno pytanie, czy sporo tam tirów jezdzi tą trasą, bo co innego duzo osobowych, a co innego jak polowa korku to tiry i inne ciezarowe

~teodor 2006-08-17

jubas kiepsko sie orientujesz. 35 przez Świdnice jest jednopasmowa, z nielicznymi 100-200 metrowymi wyjatkami, gdzie lewy pas i tak konczy sie skretem, a prosto mozesz jechac tylko z prawego.Do tego dochodza dwie "przyklejone" do Świdnicy wioski - Pszenno i Słotwina, które obwodnica tez obejmie. Droga jest ruchliwa, tworzą się coraz większe korki.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.