mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Ponad 100 poszkodowanych firm otrzymało wypłaty od GDDKiA

Ponad 100 poszkodowanych firm otrzymało wypłaty od GDDKiA

Ponad 100 przedsiębiorców poszkodowanych przez nierzetelnych generalnych wykonawców zostało już w całości spłaconych bezpośrednio przez inwestora czyli GDDKiA, w ramach specustawy obowiązującej od 28 czerwca 2012 r. Kwota wypłat dla wszystkich poszkodowanych sięga już prawie 640 mln złotych.

Ponad 100 poszkodowanych firm otrzymało wypłaty od GDDKiA
Na konta przedsiębiorców wpłynęło prawie 540 mln zł w ramach określonej Kodeksem Cywilnym tzw. „solidarnej odpowiedzialności”. Pozostałe pieniądze – 99,4 mln zł - wypłacono na podstawie Ustawy z dnia 28 czerwca 2012 r. o spłacie niektórych niezaspokojonych należności.

- Realizowane wypłaty nie stwarzają zagrożenia, że inwestor zapłaci za te same roboty dwa razy. Pieniądze wypłacone poszkodowanym przedsiębiorcom są odzyskiwane przez GDDKiA od nierzetelnych wykonawców. Jednym ze sposobów jest potrącanie kwot z faktur generalnych wykonawców - informuje GDDKiA.

Podobne wiadomości:

MON zainwestuje w polskie drogi

MON zainwestuje w polskie drogi

Polskie drogi 2017-01-04

Za mało pieniędzy na drogi. Więcej ekspresówek 2+1

Za mało pieniędzy na drogi. Więcej...

Polskie drogi 2016-01-07

Komentuj:

~Poszkodowany 2013-05-21

13 maja przedsiębiorcy z branży budownictwa drogowego podpisali porozumienie "Dla nas ta ustawa", zobowiązując się do współdziałania na rzecz realizacji wypłat przysługujących w trybie ustawy z dn. 28 czerwca 2012 r. o spłacie niektórych niezaspokojonych należności przedsiębiorców wynikających z udzielonych zamówień publicznych.<br /> <br /> Porozumienie jest otwarte, prosimy o poinformowanie osób zainteresowanych. dlanastaustawa@gmail.com

~romek 2013-04-09

Artykuł mówi ze GDDKiA wypłaca nalezne kwoty podwykonawcą za wykonane prace przejmujac realizacje umowy która wczesnij zawarł z firma która nie wywiozuje sie z przyjetych zobowiazań.O co sie tutaj rozchodzi ?.Kwota 600mln zł mówi o skali problemu.Jak wiesc niesie tworza sie firmy biznesowe które posiadaja znaczne kapitały na opłacenie koniecznych zabezpieczen na poziomie 10% wartosci kontraktu tylko po to aby z nwiązką odbic sobie przjmujac kwoty za wykonane prace .Ogłoszenie bankructwa nie stanowi problemu w sytuacji dowolnego kształtowania kosztów działalnosci takiego przedsiebiorstwa.Firmy takie sa ukryte w konsorcjach tworzac słupy do transferu gotówki.Zastanawiajaca jest przyzwolenie w GDDKiA na takie kombinacje . I tak solidna firma Skanska wygrywa przetrag na zabezpieczenie odcinek A1 Czerniewiece Kowal na okres zimowy za bagatela 40mln a wiosną roboty za 600mln przejmuje jakaś Salini z biednej Sycyli.Cuda panowie cuda

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.