mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Ponad 132 mln zł na kujawsko-pomorskie drogi

Ponad 132 mln zł na kujawsko-pomorskie drogi

Województwo kujawsko-pomorskie inwestuje w rozbudowę sieci drogowej. Na budowę i modernizację dróg administrowanych przez samorząd województwa przeznaczono w tym roku ponad 132,7 mln zł.

Ponad 132 mln zł na kujawsko-pomorskie drogi
Aktualnie trwają prace związane z modernizacją i rozbudową kujawsko-pomorskich odcinków dróg wojewódzkich. W czerwcu do użytku oddano wyremontowany odcinek drogi wojewódzkiej w Kcyni, którego remont kosztował blisko pół mln zł. W ramach inwestycji zmodernizowano zniszczoną nawierzchnię, odnowiono pobocze i odtworzono oznakowanie jezdni. Prace trwały od marca. Kilka dni temu zakończył się także remont drogi wojewódzkiej nr 241 biegnącej przez Wieszczyce, na trasie z Tucholi do Sępólna Krajeńskiego, który także rozpoczął się w marcu. Inwestycja pochłonęła blisko 700 tys. zł, za które udało się wykonać nową nawierzchnię i zmodernizować pobocze. Największe i najbardziej kosztowne inwestycje mają jednak dopiero się rozpocząć.

Modernizacja drogi wojewódzkiej nr 241, biegnącej przez Tucholę, Sępólno Krajeńskie i Kcynię, to jedno z kilkudziesięciu przedsięwzięć remontowych, finansowanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Remonty to jednak zaledwie część robót realizowanych przez samorząd województwa, związanych z inwestowaniem w infrastrukturę drogową. W 2008 roku planowanych jest kilkanaście inwestycji związanych z rozbudową sieci drogowej w Kujawsko - Pomorskiem. Łącznie na inwestycje drogowe wydanych zostanie w bieżącym roku ponad 132,7 mln zł.

W ramach tegorocznych inwestycji powstanie sieć, która ułatwi komunikację drogową między innymi pomiędzy drogami krajowymi i autostradą A-1. Zaplanowano między innymi przebudowy odcinków dróg:
  • z Tucholi do Świecia (droga wojewódzka nr 240),
  • z Tucholi do Rogóźna (droga wojewódzka nr 241),
  • z Paterka do Dąbrowy Biskupiej (droga wojewódzka nr 246),  
  • z Kcyni do Szubina (droga wojewódzka nr 247),
  • z Kalisk do Inowrocławia (droga wojewódzka nr 251),
  • z Łabiszyna do Murczyna (droga wojewódzka nr 253),
  • z Grudziądza do Rypina (droga wojewódzka nr 534),
  • z Paparzyna do Szabdy (droga wojewódzka nr 543),
  • z Torunia do Wybcza (droga wojewódzka nr 553).

Podobne wiadomości:

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Najważniejsze inwestycje drogowe 2016

Najważniejsze inwestycje drogowe 2016

Polskie drogi 2016-01-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando