mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Ponad 150 mln zł z UE na warszawskie drogi

Ponad 150 mln zł z UE na warszawskie drogi

Dwie ważne inwestycje drogowe – budowa skrzyżowania drogi krajowej nr 2 z Trasą Siekierkowską oraz przebudowa ul. Poleczki skorzystały z unijnego wsparcia.

Ponad 150 mln zł z UE na warszawskie drogi
Podpisanie 2 września br. przez władze województwa mazowieckiego i m.st. Warszawy umów o dofinansowaniu tych inwestycji to kolejny etap wdrażania funduszy unijnych na Mazowszu. Łączna wartość projektów to ok. 219 mln zł, z czego unijne wsparcie wyniesie przeszło 150 mln zł.

Umowy gwarantują dofinansowanie z funduszy unijnych dwóm inwestycjom drogowym o znaczeniu ponadregionalnym realizowanym na terenie Warszawy. Obydwa projekty dofinansowane są w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2007-2013.

Projekt Trasy Siekierkowskiej wpisany był na listę projektów kluczowych z uwagi na jego ponadregionalny wymiar. Budowa tego odcinka usprawni kontakt stolicy ze wschodnią i południową częścią województwa. Ulica Poleczki ma natomiast ogromne znaczenie strategiczne dla poprawy komunikacji z lotniskiem Okęcie.

Podobne wiadomości:

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana ruchu

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana...

Polskie drogi 2016-08-26

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

~mar 2009-09-09

Właśnie. Ponieważ Warszawa jest zakorkowana to środki mogłyby być też przeznaczone np na mosty, estakady, kładki dla pieszych czy dalsze metro a nie na ciągłe remonty skrzyżowań, które to skrzyżowania pozostają po remoncie w i tak w takim samym ruchu. Lub też na remonty nie nowych domów (co się często widzi) a na remonty ocalałych starych kamienic. Po Warszawie się ciężko jeździć i parkuje - jak człowiek jedzie do chorego lub spieszy do pracy na godzinę i przez to lekko nieprawidłowo zaparkuje nie zawadzając innym uczestnikom ruchu to i tak jest karany lub wzywany przez Straż Miejską !? A Ci co prują 100 km albo Ci co napadają czy uczestniczą w bójkach to Straż nie karze ??!

aaa 2009-09-09

eee, zaraz. Czy poleczki nie jest już zakończonym projektem? To na co więcej środków? Może lepiej je zainwestować gdzie indziej?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ford Bronco powraca
Ford Bronco powraca
Po dwudziestu latach nieobecności wraca na rynek jedna z legend amerykańskiej motoryzacji. Podczas targów NAIAS w Detroit przedstawiciele Forda zdradzili, kiedy pojawi się nowe wcielenie modelu Bronco.