mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Ponad 150 mln zł z UE na warszawskie drogi

Ponad 150 mln zł z UE na warszawskie drogi

Dwie ważne inwestycje drogowe – budowa skrzyżowania drogi krajowej nr 2 z Trasą Siekierkowską oraz przebudowa ul. Poleczki skorzystały z unijnego wsparcia.

Ponad 150 mln zł z UE na warszawskie drogi
Podpisanie 2 września br. przez władze województwa mazowieckiego i m.st. Warszawy umów o dofinansowaniu tych inwestycji to kolejny etap wdrażania funduszy unijnych na Mazowszu. Łączna wartość projektów to ok. 219 mln zł, z czego unijne wsparcie wyniesie przeszło 150 mln zł.

Umowy gwarantują dofinansowanie z funduszy unijnych dwóm inwestycjom drogowym o znaczeniu ponadregionalnym realizowanym na terenie Warszawy. Obydwa projekty dofinansowane są w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2007-2013.

Projekt Trasy Siekierkowskiej wpisany był na listę projektów kluczowych z uwagi na jego ponadregionalny wymiar. Budowa tego odcinka usprawni kontakt stolicy ze wschodnią i południową częścią województwa. Ulica Poleczki ma natomiast ogromne znaczenie strategiczne dla poprawy komunikacji z lotniskiem Okęcie.

Podobne wiadomości:

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Autobusy Mercedesa we Wrocławiu i w Warszawie

Autobusy Mercedesa we Wrocławiu i w Warszawie

Ciężarówki i Autobusy 2017-08-16

Komentuj:

~mar 2009-09-09

Właśnie. Ponieważ Warszawa jest zakorkowana to środki mogłyby być też przeznaczone np na mosty, estakady, kładki dla pieszych czy dalsze metro a nie na ciągłe remonty skrzyżowań, które to skrzyżowania pozostają po remoncie w i tak w takim samym ruchu. Lub też na remonty nie nowych domów (co się często widzi) a na remonty ocalałych starych kamienic. Po Warszawie się ciężko jeździć i parkuje - jak człowiek jedzie do chorego lub spieszy do pracy na godzinę i przez to lekko nieprawidłowo zaparkuje nie zawadzając innym uczestnikom ruchu to i tak jest karany lub wzywany przez Straż Miejską !? A Ci co prują 100 km albo Ci co napadają czy uczestniczą w bójkach to Straż nie karze ??!

aaa 2009-09-09

eee, zaraz. Czy poleczki nie jest już zakończonym projektem? To na co więcej środków? Może lepiej je zainwestować gdzie indziej?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A8 - limuzyna przyszłości
Nowe Audi A8 - limuzyna przyszłości
Czwarta generacja flagowego modelu w końcu zadebiutowała. Nowe Audi A8 to kolejny, duży krok naprzód, a zarazem potwierdzenie hasła "przewaga dzięki technice". Oto najbardziej zaawansowana maszyna w tej klasie.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech