mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Ponad 169 mln zł na obwodnicę Kocka i Woli Skromowskiej

Ponad 169 mln zł na obwodnicę Kocka i Woli Skromowskiej

Budowę 8-kilometrowego odcinka przyszłej ekspresowej trasy S19, wyniesie ponad 169 mln zł. Najniższą oferte w przetargu zaoferowała firma Strabag. Także po skontrolowaniu wszystkich pięciu ofert złożonych w przetargu propozycja Strabagu zyskała najwyższą punktację i została wybrana przez GDDKiA jako najkorzystniejsza.

Ponad 169 mln zł na obwodnicę Kocka i Woli Skromowskiej
Zanim jednak lubelski oddział GDDKiA podpisze z wykonawcą umowę na budowę obwodnicy Kocka i Woli Skromowskiej musi jeszcze minąć trochę czasu. W ciągu dziesięciu dni od ogłoszenia decyzji komisji przetargowej mogą wpływać protesty. Jeśli ich nie będzie dokumentacja przetargowa trafi do Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych, który na jej sprawdzenie ma kolejnych 30 dni. Najwcześniej umowa zostanie podpisana na początku sierpnia.

169 364 376,48 zł – na taką kwotę Strabag wycenił budowę trasy o długości 7,87 km z dwoma mostami (na Wieprzu o długości 220 metrów, na Tyśmienicy o długości  ok. 124 m) i dwoma węzłami. To dużo poniżej kosztorysu inwestorskiego, który zakładał koszt budowy na 314,6 mln zł.

Inwestycja ujęta jest w Programie Operacyjnym Infrastruktura i Środowisko, a około 75 proc. kosztów całego przedsięwzięcia zostanie sfinansowane ze środków unijnych. Czas realizacji zadania ustalono na 32 miesiące od daty podpisania umowy.

Podobne wiadomości:

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Polskie drogi 2017-12-01

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Komentuj:

~zoo 2009-06-26

ja tamtędy jeżdżę 2 razy dziennie (Lublin-Radzyń-Lublin) i uważam że ta obwodnica jest bardzo potrzebna ze względu na częste wypadki na skrzyżowaniu w Kocku na Dęblin i problem z przejściami dla pieszych w Kocku, w samej Woli Skromowskiej też piratów nie brakuje, dopiero przy samym radarze zwalniają...

~boris 2009-06-26

nie rozumiem dlaczego tam to robią? jeżdzę tamtedy dosyć czesto i nie ma tam wielkiego ruchu. Znam wiele miejsc gdzie te pieniądze badziej by się przydały. A droga z Lubartowa do Kocka jest doskonała w obecnym stanie!!!! A planują tam 2 pas! Jakies nieporozumienie. Z Lublina na Rzeszów, walka o przeżycie, a tu wywalona kasa.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross