mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Ponad 170 mln na remonty świętokrzyskich dróg

Ponad 170 mln na remonty świętokrzyskich dróg

W tym roku kielecki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad będzie dysponować rekordową kwotą, która zostanie przeznaczona na remonty nawierzchni. Za ponad 170 mln zł wyremontowane zostaną drogi o łącznej długości 115 km.

Ponad 170 mln na remonty świętokrzyskich dróg
Kielecki oddział GDDKiA będzie mieć w tym roku do dyspozycji rekordową pulę pieniędzy. Za ponad 170 mln zł, które otrzymają drogowcy, będzie można zmodernizować nawierzchnię na 16 odcinkach świętokrzyskich dróg krajowych. Łącznie prace obejmą 115 km dróg (mniej więcej dwa razy tyle co w 2008 roku). W ubiegłym roku prace remontowe prowadzone były na 9 odcinkach dróg krajowych o łącznej długości 53 kilometrów i kosztowały ponad 70 mln zł. Przebudowano m.in. odcinki Kielce – Radlin, Bałtówka – Annopol i Mniów – Ćmińsk drogi krajowej nr 74, odcinki Łoniów – Gaj Osiecki – Osiek, Wólka Tarłowska - Karsy i przejście przez Nowy Korczyn w ciągu drogi krajowej nr 79 oraz odcinek Piaski – Borki drogi krajowej nr 78. Wybudowane zostało również rondo w Łoniowie na skrzyżowaniu dróg krajowych nr 9 i 79.

Odcinki dróg krajowych, które będą remontowane w tym roku, utworzą z fragmentami odnawianymi w latach ubiegłych całe ciągi komunikacyjne o nowej nawierzchni. Tak będzie m.in. w przypadku drogi krajowej nr 74 od Kostomłotów do granicy z województwem łódzkim. Znacznie poprawi się też stan dróg krajowych nr 79 i 42. Przy okazji remontów nawierzchni, tam gdzie to jest możliwe, wprowadzane będą rozwiązania dla poprawy bezpieczeństwa ruchu.

Nową nawierzchnię w 2009 roku otrzymają odcinki:
  • Starachowice - Michałów, Gilów – Skarżysko Kamienna, Górki – Gilów, Końskie – Kozia Wola i Skórnice – Fałków drogi krajowej  nr 42,
  • Mniów – Kostomłoty drogi krajowej nr 74,
  • Borki – Motkowice drogi krajowej nr 78,
  • przejście przez Sandomierz w ciągu drogi krajowej nr 77,
  • Przeczów – Słupia, Karsy – Ożarów, Połaniec – Przeczów, Świniary – Nowy Korczyn, Wyszmontów – Sobótka i Sobótka – Chwałki drogi krajowej nr 79.
Ponadto kontynuowany będzie rozpoczęty w 2008 roku remont przejścia przez Końskie w ciągu drogi krajowej nr 42. Wykonany zostanie również chodnik na remontowanym w ubiegłym roku odcinku drogi krajowej nr 79 Łoniów - Gaj Osiecki - Osiek.

Podobne wiadomości:

S7 Kraków - Warszawa: uruchomiono kolejny odcinek

S7 Kraków - Warszawa: uruchomiono kolejny...

Polskie drogi 2017-07-13

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana ruchu

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana...

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

~Władza 2009-04-23

W końcu ktoś pomyslał o drodze kraj.42. W ostatnich kilku latach w okolicach Stąporkowa aż roiło się od kolizij i wypadków! Przyczyn jest wiele, ale napewno jedna z nich stan nawierzchni .. Co do budowy nowych chodników na drodze 42 to jest mały problem, gdyż projekt budowy chodnika powinien wykonać Urząd Gmina na którym jest wyznaczony teren budowy. Niestety nie każda Urząd chce podjąć taki działania,gdyż twierdzenie jest takie.. że z przepisów prawa wykonanie projektu budowy chodnika dla pieszych przy drogach wojewódzkich i krajowych jest nie możliwe...dlaczego? tego nie wie nikt !

~Kondi 2009-01-16

same drogi krajowe. a kto jest odpowiedzialny za remont drog wojewodzkich?

~astrolog 2009-01-14

Caly odcinek z Konskich do Skarzyska na drodze 42 to kompletna ruina, od dawna domaga sie remontu. Jeszcze gorzej jest na drodze wojewodzkiej z Konskich do Zarnowa. W Modliszewicach wogole nie przypomina drogi ale jakis wertep.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Suzuki przygotowuje w tym roku dwie ważne premiery, a jedną z nich jest zupełnie nowe Jimny. W sieci pojawiły się właśnie pierwsze zdjęcia tego modelu, a my znamy już pierwsze szczegóły na temat czwartej generacji.

Zalando Zalando