mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Ponad 200 firm chce zapłaty za budowę dróg

Ponad 200 firm chce zapłaty za budowę dróg

Już ponad dwustu przedsiębiorców, którzy nie otrzymali wynagrodzenia za pracę i dostawy na budowy z winy nierzetelnych generalnych wykonawców, złożyło do GDDKiA wnioski o zapłatę blisko 94 mln zł.  Pierwsze zaliczki powinny być wypłacone przed końcem października.

Ponad 200 firm chce zapłaty za budowę dróg
Zgodnie z ustawą przedsiębiorcy mają 21 dni na złożenie niezbędnych dokumentów od dnia ukazania się ogłoszeń w prasie. Ogłoszenia takie - o przyjmowaniu zgłoszeń przedsiębiorców w trybie Ustawy z dnia 28 czerwca 2012 r. o spłacie niektórych niezaspokojonych należności (…) pojawiły się w oddziałach GDDKiA w Katowicach, Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Łodzi i Rzeszowie. Jednocześnie będzie trwała weryfikacja, analiza i uzupełnianie wniosków, tak by sprawnie zrealizować wypłaty dla przedsiębiorców. Weryfikacja zgłoszeń także pod kątem posiadanego przez GDDKiA zabezpieczenia, analiza zgłoszeń i uzupełnienie ewentualnych braków formalnych potrwa do połowy października. Wówczas sporządzona zostanie lista przedsiębiorców i ustalone proporcje wypłat.  Pierwsze wypłaty zaliczek (do 50%) na  poczet należności powinny zostać wypłacone przed końcem października.

Komentuj:

~kk 2012-08-29

Jotgie Szanowny, to troche żle tłumaczysz, Umawiasz sie z hydraulikiem na wymiane kaloryferów za dajmy na to 5 tys, wraz z robocizną.Tylko że zanim hydraulik się wział za robotę ,- wszystkie kaloryfery w okolicy zdrożały 200% To kto uważasz zapłaci za wzrost ceny kaloryferów, Hydraulik ?( rech rech rech.) Przeciez wiadomo że Ty.(Zleceniodawca) Minister Nowak natomiast uwaza ze firmy są na tyle niegramotne i nad wzrostem cen kruszywa,asfaltu czy paliwa do maszyn przejda wielkim łukiem. A bo ministerstwo podpisało kontrakt na tyle to a tyle( ale sztywnych cen do konca kontraktu to juz nie gwarantowało)To kto niby miał na siebie wziąc wzrost cen wszystkiego.Tak padli Chiny a teraz Irlandia, Zleceniodawcy zabrakło szmalu i tyle.To czyja to wina wykonawców ? Że o awanturach i bankructwie pomniejszych wykonawców nie wspomnieć...

Jotgie 2012-08-28

Trochę mnie to dziwi. Bo to dokładnie to samo, jakbym wziął sobie hydraulika, by założył mi kaloryfery - on wykonuje robotę, płacę mu i koniec! A za pół roku przychodzi właściciel sklepu, z którego wziął te kaloryfery i domaga się ode mnie za nie zapłaty! Jakim prawem, się pytam?!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.