mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Ponad 206 mln na budowę Trasy Uniwersyteckiej w Bydgoszczy

Ponad 206 mln na budowę Trasy Uniwersyteckiej w Bydgoszczy

Konsorcjum złożone z trzech firm wybuduje Trasę Uniwersytecką z mostem Lecha Kaczyńskiego w Bydgoszczy. Trasa biec będzie od skrzyżowania ulicy Ogińskiego z ul. Powstańców Wlkp., z estakadą nad ul. Jagiellońską i z nowym mostem przez Brdę aż do ul. Wojska Polskiego. Koszt budowy wyniesie 206,6 mln zł. Na budowę Trasy Uniwersyteckiej z mostem przez Brdę miasto otrzymało dofinansowanie ze środków unijnych w wysokości 92,7 mln zł.

Ponad 206 mln na budowę Trasy Uniwersyteckiej w Bydgoszczy
Przetarg na budowę liczącej 1,6 km trasy wygrało konsorcjum, którego liderem jest Przedsiębiorstwo Robót Mostowych MOSTY-ŁÓDŹ SA, a partnerami: Firma GOTOWSKI Budownictwo Komunikacyjne i Przemysłowe Sp. z o.o. z Bydgoszczy oraz Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o. z Kobylarni k/Brzozy.

Teraz jest czas na odwołania od wyników przetargu. Następnie dokumentacja przetargowa zostanie dostarczono do Urzędu Zamówień Publicznych w celu przeprowadzeni kontroli. Jeżeli UZP nie będzie miał uwag, to nastąpi podpisanie umowy z wykonawcą.

Trasa przebiegać będzie w większości na obiektach inżynieryjnych (na estakadzie i moście przez Brdę). Będzie to ulica dwujezdniowa (po dwa pasy ruchu w każdą stronę). Oprócz węzłów końcowych, ważnym elementem projektowanej trasy będzie węzeł typu karo, w pobliżu dworca PKS, który umożliwi zjazd i wjazd na trasę z ul. Jagiellońskiej. Głównym elementem projektowanego mostu przez Brdę jest pomost podwieszony do stalowej konstrukcji pylonu, o kształcie przenikających się podków, za pomocą lin występujących po obu stronach pomostu. Jezdnia znajdować się będzie ok. 11-14 m nad powierzchnią terenu.Na trasie zaprojektowano cztery zatoki autobusowe.

Podobne wiadomości:

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

Mazda szykuje akcję serwisową

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~romek 2010-08-19

Konstrukcja wyjatkowo nieładna dwie podkowy o wysokosci ok 70m wykonana z rur grubosciennych które zostana zespawane w sztywny pylon Na pylonie zamocowane zostana - zawieszone liny wspierajace cała konstrukcję.Zastanawiam sie dlaczego wybrano taki sposób budowy mostu przez wąska Brdę ok 28m Potezene rury wprowadza w skromnym otoczeniu rzeczki Brdy duze zamieszanie czy nie mozna było wybrac tanszej konstrukcji z belkami stalowymi wspartymi na prostych filarach. Podobne rozwazanie dla kladki pieszej koło Opery Bydgoskiej bylo mocno krytykowane przez lokalnych architektów.Kto tu maczał palce czyzby otoczenie obecnego Prazydenta Miasta Bydgoszczy - krytykowany za próbę wbudowania w Stary Rynek kuriozalnej zabudowy w postaci szkalnego akwarium tkz pierzeii zachodniej .Prezydent to stary dziennikarz chyba gazetowy dlaczego popiera tak dziwne rozwiazania ktore maja przynośic tani poklask czyzby zjednanie sobie tanim pijarem wyborców PO.

~Gdańszczanin 2010-08-18

Na pewno nie Twoim B_ranie! To jest forum drogowe- WON Z POLITYKĄ Z TEJ STRONY!!!!

~Pieszy 2010-08-17

Chyba jakaś literówka? Czyim imieniem będzie most nazwany...?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.