mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Ponad 250 mln zł na przejścia graniczne na Podkarpaciu

Ponad 250 mln zł na przejścia graniczne na Podkarpaciu

Ponad 250 mln zł z budżetu państwa i środków pomocowych zostało przekazane w ciągu ostatnich sześciu lat na modernizację drogowych przejść granicznych w województwie podkarpackim i budowę nowego przejścia w Budomierzu, które już wkrótce zostanie otwarte.

Ponad 250 mln zł na przejścia graniczne na Podkarpaciu
Przejście graniczne w Budomierzu będzie jednym z najnowocześniejszych przejść granicznych z Ukrainą. Przejście zostanie udostępnione dla podróżnych w pierwszej dekadzie grudnia 2013 roku. Obecnie trwają końcowe odbiory techniczne prac.

Na drogowym przejściu granicznym w Budomierzu dokonywane będą wspólne polsko-ukraińskie odprawy graniczne samochodów o ciężarze do 3,5 ton. Całość inwestycji ma kosztować ponad 145 mln zł. Środki pochodzą z budżetu państwa i środków pomocowych: Funduszu Granic Zewnętrznych, Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina.

Przypomnijmy, w latach 2007-2012 na modernizację przejścia granicznego w Medyce przeznaczono 68,5 mln zł. Na rozbudowę drogowego przejścia granicznego w Korczowej przeznaczono 15,5 mln zł, natomiast w Krościenku modernizacja kosztowała 20,5 mln zł.
Tematy w artykule: podlaskie

Podobne wiadomości:

S61 Szczuczyn – Raczki - ruszył przetarg

S61 Szczuczyn – Raczki - ruszył przetarg

Polskie drogi 2016-04-20

S8 z Wyszkowa do Białegostoku za 2,3 mld zł

S8 z Wyszkowa do Białegostoku za 2,3 mld zł

Polskie drogi 2016-02-23

Komentuj:

~bart lublin 2013-11-18

na razie Ukraina stara się o stowarzyszenie z Unią, a od tego jeszcze daleka droga do członkostwa w UE. Nie widzę najmniejszej szansy by Ukraina dołączyła do UE w tym dziesięcioleciu. A jeśli jakimś cudem Ukraina dołączy do UE (najszybciej 2020-30), to i tak nie znajdzie się od razu w Szengen przez kolejne kilka lub więcej lat. Tak więc przejście przyda się na co najmniej 20-30 lat (przy scenariuszu szybkiego wejścia do UE)

~Kierowca 2013-11-15

Kiedyś nagrałem film z otwarcia przejścia w Jędrzychowicach , a dzisiaj co po wielkim szumie ???.

~maras49 2013-11-15

otwarcie może się zbiec z decyzją ukrainy o przystapieniu do UE - i bedzie tak jak z przejsciem w Zwardniu

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.