mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Ponad 250 mln zł na przejścia graniczne na Podkarpaciu

Ponad 250 mln zł na przejścia graniczne na Podkarpaciu

Ponad 250 mln zł z budżetu państwa i środków pomocowych zostało przekazane w ciągu ostatnich sześciu lat na modernizację drogowych przejść granicznych w województwie podkarpackim i budowę nowego przejścia w Budomierzu, które już wkrótce zostanie otwarte.

Ponad 250 mln zł na przejścia graniczne na Podkarpaciu
Przejście graniczne w Budomierzu będzie jednym z najnowocześniejszych przejść granicznych z Ukrainą. Przejście zostanie udostępnione dla podróżnych w pierwszej dekadzie grudnia 2013 roku. Obecnie trwają końcowe odbiory techniczne prac.

Na drogowym przejściu granicznym w Budomierzu dokonywane będą wspólne polsko-ukraińskie odprawy graniczne samochodów o ciężarze do 3,5 ton. Całość inwestycji ma kosztować ponad 145 mln zł. Środki pochodzą z budżetu państwa i środków pomocowych: Funduszu Granic Zewnętrznych, Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina.

Przypomnijmy, w latach 2007-2012 na modernizację przejścia granicznego w Medyce przeznaczono 68,5 mln zł. Na rozbudowę drogowego przejścia granicznego w Korczowej przeznaczono 15,5 mln zł, natomiast w Krościenku modernizacja kosztowała 20,5 mln zł.
Tematy w artykule: podlaskie

Podobne wiadomości:

Obwodnica Bargłowa Kościelnego już przejezdna

Obwodnica Bargłowa Kościelnego już przejezdna

Polskie drogi 2015-11-24

Mazowiecka S8 - są wykonawcy, rusza wycinka

Mazowiecka S8 - są wykonawcy, rusza wycinka

Polskie drogi 2015-12-07

Komentuj:

~bart lublin 2013-11-18

na razie Ukraina stara się o stowarzyszenie z Unią, a od tego jeszcze daleka droga do członkostwa w UE. Nie widzę najmniejszej szansy by Ukraina dołączyła do UE w tym dziesięcioleciu. A jeśli jakimś cudem Ukraina dołączy do UE (najszybciej 2020-30), to i tak nie znajdzie się od razu w Szengen przez kolejne kilka lub więcej lat. Tak więc przejście przyda się na co najmniej 20-30 lat (przy scenariuszu szybkiego wejścia do UE)

~Kierowca 2013-11-15

Kiedyś nagrałem film z otwarcia przejścia w Jędrzychowicach , a dzisiaj co po wielkim szumie ???.

~maras49 2013-11-15

otwarcie może się zbiec z decyzją ukrainy o przystapieniu do UE - i bedzie tak jak z przejsciem w Zwardniu

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.