mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Ponad 250 mln zł na przejścia graniczne na Podkarpaciu

Ponad 250 mln zł na przejścia graniczne na Podkarpaciu

Ponad 250 mln zł z budżetu państwa i środków pomocowych zostało przekazane w ciągu ostatnich sześciu lat na modernizację drogowych przejść granicznych w województwie podkarpackim i budowę nowego przejścia w Budomierzu, które już wkrótce zostanie otwarte.

Ponad 250 mln zł na przejścia graniczne na Podkarpaciu
Przejście graniczne w Budomierzu będzie jednym z najnowocześniejszych przejść granicznych z Ukrainą. Przejście zostanie udostępnione dla podróżnych w pierwszej dekadzie grudnia 2013 roku. Obecnie trwają końcowe odbiory techniczne prac.

Na drogowym przejściu granicznym w Budomierzu dokonywane będą wspólne polsko-ukraińskie odprawy graniczne samochodów o ciężarze do 3,5 ton. Całość inwestycji ma kosztować ponad 145 mln zł. Środki pochodzą z budżetu państwa i środków pomocowych: Funduszu Granic Zewnętrznych, Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina.

Przypomnijmy, w latach 2007-2012 na modernizację przejścia granicznego w Medyce przeznaczono 68,5 mln zł. Na rozbudowę drogowego przejścia granicznego w Korczowej przeznaczono 15,5 mln zł, natomiast w Krościenku modernizacja kosztowała 20,5 mln zł.
Tematy w artykule: podlaskie

Podobne wiadomości:

S61 Szczuczyn – Raczki - ruszył przetarg

S61 Szczuczyn – Raczki - ruszył przetarg

Polskie drogi 2016-04-20

S8 z Wyszkowa do Białegostoku za 2,3 mld zł

S8 z Wyszkowa do Białegostoku za 2,3 mld zł

Polskie drogi 2016-02-23

Komentuj:

~bart lublin 2013-11-18

na razie Ukraina stara się o stowarzyszenie z Unią, a od tego jeszcze daleka droga do członkostwa w UE. Nie widzę najmniejszej szansy by Ukraina dołączyła do UE w tym dziesięcioleciu. A jeśli jakimś cudem Ukraina dołączy do UE (najszybciej 2020-30), to i tak nie znajdzie się od razu w Szengen przez kolejne kilka lub więcej lat. Tak więc przejście przyda się na co najmniej 20-30 lat (przy scenariuszu szybkiego wejścia do UE)

~Kierowca 2013-11-15

Kiedyś nagrałem film z otwarcia przejścia w Jędrzychowicach , a dzisiaj co po wielkim szumie ???.

~maras49 2013-11-15

otwarcie może się zbiec z decyzją ukrainy o przystapieniu do UE - i bedzie tak jak z przejsciem w Zwardniu

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.