mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Ponad 60 mln na rozbudowę obwodnicy Krosna

Ponad 60 mln na rozbudowę obwodnicy Krosna

Rozpoczyna się realizacja inwestycji na krośnieńskiej "obwodnicy". W tym tygodniu została podpisana umowa z wykonawcą. Zakres prac do wykonania obejmuje cały odcinek przebiegającej w granicach Krosna drogi krajowej nr 28 (11,4 km) za wyjątkiem odcinka ul. Podkarpackiej między ulicami Pużaka i Czajkowskiego (1,7 km).

Ponad 60 mln na rozbudowę obwodnicy Krosna
Prace prowadzone są w ramach projektu pn. "Przebudowa i rozbudowa obwodnicy miasta Krosna w ciągu drogi krajowej nr 28 na odcinku od km 226+594 do km 237+962 wraz z dobudową drugiej jezdni", współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2007-2013.

Krosno w ramach projektu otrzymało refundację wydatków, które zostały poniesione na roboty budowlane zrealizowane w latach 2007 – 2012 oraz na dokumentację techniczną - w tym okresie miasto z własnych środków sfinansowało rozbudowę ul. Podkarpackiej od skrzyżowania z ul. Pużaka do skrzyżowania z ul. Czajkowskiego. Na odcinku tym o długości 1700 m została dobudowana druga jezdnia, dojazdowe drogi zbiorcze i ekrany akustyczne.

Prace rozpoczną się jeszcze w 2013 roku, w dużej mierze będą jednak uzależnione od warunków atmosferycznych.

 
Do wykonania w bieżącym roku przewiduje się: przebudowę mediów w obrębie skrzyżowania Podkarpacka-Witosa, remont nawierzchni al. Jana Pawła II - dwujezdniowego odcinka od ul. Krakowskiej do Rzeszowskiej.

Ponadto prace obejmować będą:

- Położenie nowej nawierzchni na odcinku objętym projektem, a tam, gdzie droga nie ma odpowiedniej nośności, zostaną wymienione także jej warstwy konstrukcyjne, czyli podbudowa.

- Skrzyżowanie ulic Jana Pawła II-Bema-Rzeszowska: wymiana warstw konstrukcyjnych jezdni, budowa akomodacyjnej sygnalizacji świetlnej.

- Skrzyżowanie ulic Podkarpacka-Tysiąclecia: wydzielenie pasa dla skręcających w lewo z ul. Podkarpackiej w ul. Tysiąclecia, wydzielenie prawoskrętu dla jadących z ul. Podkarpackiej w ul. Tysiąclecia. Budowa akomodacyjnej sygnalizacji świetlnej.

- Dobudowa drugiej nitki na odcinku za skrzyżowaniem obwodnicy z ul. Czajkowskiego do mostu na Lubatówce.

- Skrzyżowanie ulic: Podkarpacka-Witosa: Budowa bezkolizyjnego skrzyżowania - powstaną dwa wiadukty, pod którymi przeprowadzona zostanie ul. Witosa, która połączy się z ul. Jagiellońską. Przy wiaduktach powstaną zjazdy tak, aby użytkownicy drogi mogli bezkolizyjnie zjechać i wyjechać na skrzyżowanie oraz chodniki i ścieżki rowerowe.

Wykonawcą prac w ramach pierwszego etapu przetargu będzie konsorcjum firm: Rejon Budowy Dróg i Mostów w Krośnie Sp. z o. o. Lider Konsorcjum, Pełnomocnik, Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych i Drogowych w Krośnie S.A.- Partner Konsorcjum, Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych Sp. z o. o. w Jaśle - Partner Konsorcjum, Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i Mostowych Sp. z o. o. w Sanoku - Partner Konsorcjum.

Cena brutto złożonej oferty to prawie 61,5 mln zł  Prace ujęte w pierwszym etapie przetargu mają zostać zakończone do połowy 2015 roku. Wykonawca daje 7-letni okres gwarancji na roboty objęte zamówieniem. 
Tematy w artykule: drogi miejskie

Podobne wiadomości:

Lublin: Ul. Zelwerowicza w Lublinie oddana rok przed terminem

Lublin: Ul. Zelwerowicza w Lublinie oddana...

Polskie drogi 2014-12-16

Wrocław: Oto 10 najważniejszych inwestycji drogowych

Wrocław: Oto 10 najważniejszych inwestycji...

Polskie drogi 2015-01-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.