mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Ponad 60 mln na rozbudowę obwodnicy Krosna

Ponad 60 mln na rozbudowę obwodnicy Krosna

Rozpoczyna się realizacja inwestycji na krośnieńskiej "obwodnicy". W tym tygodniu została podpisana umowa z wykonawcą. Zakres prac do wykonania obejmuje cały odcinek przebiegającej w granicach Krosna drogi krajowej nr 28 (11,4 km) za wyjątkiem odcinka ul. Podkarpackiej między ulicami Pużaka i Czajkowskiego (1,7 km).

Ponad 60 mln na rozbudowę obwodnicy Krosna
Prace prowadzone są w ramach projektu pn. "Przebudowa i rozbudowa obwodnicy miasta Krosna w ciągu drogi krajowej nr 28 na odcinku od km 226+594 do km 237+962 wraz z dobudową drugiej jezdni", współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2007-2013.

Krosno w ramach projektu otrzymało refundację wydatków, które zostały poniesione na roboty budowlane zrealizowane w latach 2007 – 2012 oraz na dokumentację techniczną - w tym okresie miasto z własnych środków sfinansowało rozbudowę ul. Podkarpackiej od skrzyżowania z ul. Pużaka do skrzyżowania z ul. Czajkowskiego. Na odcinku tym o długości 1700 m została dobudowana druga jezdnia, dojazdowe drogi zbiorcze i ekrany akustyczne.

Prace rozpoczną się jeszcze w 2013 roku, w dużej mierze będą jednak uzależnione od warunków atmosferycznych.

 
Do wykonania w bieżącym roku przewiduje się: przebudowę mediów w obrębie skrzyżowania Podkarpacka-Witosa, remont nawierzchni al. Jana Pawła II - dwujezdniowego odcinka od ul. Krakowskiej do Rzeszowskiej.

Ponadto prace obejmować będą:

- Położenie nowej nawierzchni na odcinku objętym projektem, a tam, gdzie droga nie ma odpowiedniej nośności, zostaną wymienione także jej warstwy konstrukcyjne, czyli podbudowa.

- Skrzyżowanie ulic Jana Pawła II-Bema-Rzeszowska: wymiana warstw konstrukcyjnych jezdni, budowa akomodacyjnej sygnalizacji świetlnej.

- Skrzyżowanie ulic Podkarpacka-Tysiąclecia: wydzielenie pasa dla skręcających w lewo z ul. Podkarpackiej w ul. Tysiąclecia, wydzielenie prawoskrętu dla jadących z ul. Podkarpackiej w ul. Tysiąclecia. Budowa akomodacyjnej sygnalizacji świetlnej.

- Dobudowa drugiej nitki na odcinku za skrzyżowaniem obwodnicy z ul. Czajkowskiego do mostu na Lubatówce.

- Skrzyżowanie ulic: Podkarpacka-Witosa: Budowa bezkolizyjnego skrzyżowania - powstaną dwa wiadukty, pod którymi przeprowadzona zostanie ul. Witosa, która połączy się z ul. Jagiellońską. Przy wiaduktach powstaną zjazdy tak, aby użytkownicy drogi mogli bezkolizyjnie zjechać i wyjechać na skrzyżowanie oraz chodniki i ścieżki rowerowe.

Wykonawcą prac w ramach pierwszego etapu przetargu będzie konsorcjum firm: Rejon Budowy Dróg i Mostów w Krośnie Sp. z o. o. Lider Konsorcjum, Pełnomocnik, Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych i Drogowych w Krośnie S.A.- Partner Konsorcjum, Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych Sp. z o. o. w Jaśle - Partner Konsorcjum, Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i Mostowych Sp. z o. o. w Sanoku - Partner Konsorcjum.

Cena brutto złożonej oferty to prawie 61,5 mln zł  Prace ujęte w pierwszym etapie przetargu mają zostać zakończone do połowy 2015 roku. Wykonawca daje 7-letni okres gwarancji na roboty objęte zamówieniem. 
Tematy w artykule: drogi miejskie

Podobne wiadomości:

Wrocław: Oto 10 najważniejszych inwestycji drogowych

Wrocław: Oto 10 najważniejszych inwestycji...

Polskie drogi 2015-01-23

Łódź bez TIR-ów

Łódź bez TIR-ów

Polskie drogi 2015-02-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando