mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Ponad 70 mln zł na świętokrzyskie krajówki

Ponad 70 mln zł na świętokrzyskie krajówki

Na bieżący rok zaplanowano prace remontowe na dziewięciu odcinkach dróg krajowych w województwie świętokrzyskim, o łącznej długości ponad 52 km. Roboty związane z odnową nawierzchni będą kosztować w tym roku ponad 70 mln zł.

Ponad 70 mln zł na świętokrzyskie krajówki
Tegoroczne remonty obejmują w sumie ponad 52 km świętokrzyskich dróg krajowych. Nową nawierzchnię otrzyma dziewięć fragmentów dróg. Gruntownie wyremontowane zostaną odcinki:
  • Mniów – Ćmińsk, Bałtówka – Annopol i Kielce – Radlin (droga krajowa nr 74 Sulejów – Kielce – Kraśnik),
  • Łoniów - Gaj Osiecki – Osiek, Wólka Tarłowska – Karsy oraz przejście przez Nowy Korczyn (droga krajowa nr 79 Warszawa – Sandomierz – Kraków),
  • Piaski – Borki (droga krajowa nr 78 Szczekociny – Jędrzejów – Chmielnik),
  • Borek Klimontowski – Łoniów (droga krajowa nr 9 Radom – Ostrowiec – Rzeszów),
  • przejście przez Końskie (droga krajowa nr 42 Radomsko – Skarżysko – Rudnik).
Roboty w ramach tych inwestycji obejmują nie tylko wymianę i wzmocnienie nawierzchni, ale także w wielu przypadkach budowę chodników, odwodnienia, poprawę sygnalizacji świetlnej, oznakowania oraz wszelkie prace związane z poprawą bezpieczeństwa ruchu, na przykład montaż wysepek dla pieszych. Większość remontów już trwa i zakończy się jeszcze w tym roku. W 2009 roku zakończone zostaną prace przy odnowie nawierzchni na przejściu drogi krajowej nr 42 przez Końskie. Roboty na tym odcinku rozpoczną się niebawem. Najpóźniej latem zaczną się prace przy odnowie nawierzchni na przejściu drogi krajowej nr 79 przez Nowy Korczyn. Odnowy nawierzchni na świętokrzyskich drogach krajowych w 2008 roku kosztować będą ponad 70 mln zł.

Podobne wiadomości:

S7 Kraków - Warszawa: uruchomiono kolejny odcinek

S7 Kraków - Warszawa: uruchomiono kolejny...

Polskie drogi 2017-07-13

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

~Obserwat. 2009-01-24

Super.. Ruszajcie z tą odnową w kierunku Stąporkowa i Skarżyska, bo jest coraz gorzej z nawierzchnią a koleiny robią swoje i wypadków nie brakuje!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic