mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Ponad 71 mln zł na drogi lokalne w Małopolsce

Ponad 71 mln zł na drogi lokalne w Małopolsce

Małopolskie samorządy otrzymają 71,5 mln złotych na dofinansowanie modernizacji dróg gminnych i powiatowych w przyszłym roku w ramach III edycji Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Dzięki tym dotacjom w przyszłym roku na przebudowę ma szansę ponad 130 km dróg powiatowych i prawie 70 km dróg gminnych w Małopolsce. Najdłuższy odcinek zostanie wyremontowany w gminie Wieprz (ok. 6,5 km) oraz w powiecie miechowskim (ok. 19 km).

Ponad 71 mln zł na drogi lokalne w Małopolsce
W 2011 roku ruszy III edycja Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Na realizację programu Małopolska otrzyma w sumie - podobnie jak w ubiegłym roku - 71,5 mln złotych. Połowa dotacji przeznaczona będzie na drogi powiatowe, a połowa na gminne.

Dzięki dotacjom, które otrzymają samorządy wyremontowanych zostanie ponad 200 km dróg lokalnych. Władze Małopolski spodziewają się jednak, że uda się zmodernizować więcej dróg. Może się okazać, podobnie jak w poprzednich edycjach, że po przetargach pojawią się oszczędności i będzie można przebudować więcej dróg niż pierwotnie założono.

W tym roku początkowo na liście projektów, które miały otrzymać dotacje z budżetu państwa znajdowało się 40 samorządów (25 gmin i 15 powiatów). Po rozstrzygnięciu przetargów udało się zaoszczędzić ponad 13 mln zł, co umożliwiło dofinansowanie dodatkowo 8 projektów dla gmin oraz dla 3 powiatów. Łącznie przebudowanych zostało 217 km dróg. W 2009 roku na liście znalazło się 29 projektów gminnych i 14 powiatowych. Jednak oszczędności w wysokości 11,4 mln złotych pozwoliły na dofinansowanie dodatkowo 18 inwestycji (14 gminnych i 4 powiatowych). W sumie w 2009 roku zrealizowanych zostało aż 61 projektów.

Do tej pory, w pierwszej i drugiej edycji programu w Małopolsce, udział wzięło 57 gmin, 1 miasto na prawach powiatu oraz 14 powiatów. Samorządy otrzymały dofinansowanie na realizację 112 projektów. Pozwoliło to na przebudowę 424 km dróg.

Podobne wiadomości:

MON zainwestuje w polskie drogi

MON zainwestuje w polskie drogi

Polskie drogi 2017-01-04

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Szef Skody z prestiżowym tytułem
Szef Skody z prestiżowym tytułem
Bernhard Maier, CEO marki Skoda, został doceniony przez German Design Council (GDC) tytułem Brand Manager of the Year 2017. Nagroda trafiła w jego ręce za wybitne osiagnięcia dla marki należącej do Grupy VW.