mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Ponad miliard na S-7 z obwodnicą Olsztynka

Ponad miliard na S-7 z obwodnicą Olsztynka

Jest szansa, że jeszcze w tym roku rozpocznie się ponad miliardowa inwestycja na drogach Warmii i Mazur – budowa ekspresowej S-7 na odcinku Olsztynek-Nidzica wraz z budową obwodnicy Olsztynka w ciągu drogi ekspresowej S-51.

Ponad miliard na S-7 z obwodnicą Olsztynka
29 maja br. GDDKiA podpisała umowę na budowę S-7 na odcinku Olsztynek-Nidzica wraz z budową obwodnicy Olsztynka w ciągu drogi ekspresowej S-51. Wykonawcą kontraktu o wartości ponad 1 177 634 933 zł będzie konsorcjum, którego liderem jest Sando Budownictwo Polska Sp. z o. o.  Zadanie jest  finansowane z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

To pierwsza warmińsko-mazurska inwestycja drogowa, która będzie realizowana w pilotażowym systemie „Zaprojektuj i zbuduj”. „Zaprojektuj i zbuduj” to system, który ma na celu skrócenie czasu realizacji inwestycji. Zakłada on zastąpienie dwóch odrębnych przetargów na projektowanie i realizację inwestycji tylko jednym przetargiem na projekt i wykonanie łącznie. Wyłoniony w przetargu wykonawca opracuje na podstawie wykonanej już wstępnej koncepcji drogi szczegółowy projekt budowlany, a po jego przygotowaniu przystąpi do budowy drogi.

Inwestycja będzie polegała na budowie ok. 26 km odcinka dwujezdniowej drogi ekspresowej S-7 o przekroju poprzecznym 2x2 z szerokim pasem dzielącym umożliwiającym rozbudowę drogi do przekroju poprzecznego 2x3 oraz ok. 5 km obwodnicy Olsztynka w ciągu drogi ekspresowej S-51 o przekroju poprzecznym jak dla  S-7. Inwestycja potrwa 37 miesięcy od daty podpisania umowy.

„Mamy nadzieję na rozpoczęcie prac jeszcze w tym roku, najdalej wiosną 2010 roku. To inwestycja o dużym znaczeniu, największy kontrakt realizowany kiedykolwiek na terenie województwa warmińsko-mazurskiego” –powiedział Tomasz Rudnicki, zastępca Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad.

Podobne wiadomości:

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Polskie drogi 2018-01-15

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

Komentuj:

~fikuś 2009-06-01

amen!

~bob budowniczy 2009-06-01

dokladnie. wyglada jakby budowa s-7 była przygotowana kompleksowo. najlepsze ze nie buduja jej odcinkami po 5km

~osskaa 2009-06-01

Trzeba przyznać, że Olsztyński oddział GDDKiA wyróżnia się pozytywnie na tle innych. Warmia i Mazury nie miały niedawno nawet kilometra porządnej drogi, a teraz już widać, że cała S7 w regionie powoli zmienia swoje oblicze. Obwodnica Elbląga, Elbląg-Pasłęk, Olsztynek-Nidzica, a w przygotowaniach Pasłęk-Miłomłyn. To naprawdę sporo i na dodatek wszystko zgodnie z harmonogramem. Mam nadzieję, że jak już skończą S7 i wyremontują nawierzchnię na pozostałych krajówkach, to przyjdzie czas i na ekspresówkę do samych Wielkich Jezior...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?
Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?
Sporym problemem na podkarpackim odcinku autostrady A4 jest mała liczba stacji benzynowych i Miejsc Obsługi Podróżnych (MOP). Sytuacja niedługo się zmieni za sprawą przetargu na dzierżawę siedmiu miejsc.