mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Poparcie dla drogi nr 73

Poparcie dla drogi nr 73

GDDKiA nie zamierza w najbliższym czasie realizować budowy drugiego pasa drogi krajowej nr 73 wraz z obwodnicą Morawicy i Woli Morawickiej w woj. świętokrzyskim. Lokalne władze i mieszkańcy będą bronić  inwestycji.

Poparcie dla drogi nr 73
Chodzi o budowę 4 kilometrowego m odcinka drogi krajowej 73 Kielce - Morawica, która miała być jednocześnie obwodnicą tej miejscowości. O inwestycji mówi się od 30 lat.  Wykreślenie inwestycji z budżetu GDDKiA niweczy dotychczasowe prace związane przebudową tego trudnego  odcinka drogi, na którym kierowcy stoja często w kilometrowych korkach.

Przetarg na prace projektowe miał być ogłoszony w marcu ale inwestycja niespodziewanie została usunięta z budżetu GDDKiA. Decyzja ta spotkała się z masowym sprzeciwem mieszkańców.

Lokalne władze wystąpiły już z wnioskiem o udzielenie poparcia dla budowy obwodnicy.  Stanowisko wójtów, burmistrzów i prezydentów miast i gmin zostanie przekazane pisemnie do Ministerstwa Infrastruktury. Podjęto także akcję zbierania podpisów pod petycją, która zostanie przekazana do GDDKiA oraz do Ministerstwa Infrastruktury.

Podobne wiadomości:

S7 Kraków - Warszawa: uruchomiono kolejny odcinek

S7 Kraków - Warszawa: uruchomiono kolejny...

Polskie drogi 2017-07-13

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana ruchu

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana...

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

~piotrek 2009-03-31

sztuczne pały stoja miedzy jaslem a krosnem, a jesli chodzi o fote to w tym miejscu juz jest nowy most o ktorym motogazeta juz pisala i calkiem niezle sie po nim jedzie, pozdro

~p 2009-03-30

Chryste! Trafność fotografii rzuca na kolana. A swoją drogą, czy to ten za którym stoi sztuczna suka?

~piotrek 2009-03-30

to zdjecie jest z mostu miedzy jasłem a pilznem:))) cos daleko do kielc ale niech wam bedzie:)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Dacia Duster – znamy pełny, polski cennik
Nowa Dacia Duster – znamy pełny, polski cennik
Siedem lat po premierze Dacii Duster pierwszej generacji, przyszedł czas na wprowadzenie kolejnego modelu. Polski importer podał właśnie pełny, oficjalny cennik modelu. Czy będzie drożej?