mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Poparcie dla drogi nr 73

Poparcie dla drogi nr 73

GDDKiA nie zamierza w najbliższym czasie realizować budowy drugiego pasa drogi krajowej nr 73 wraz z obwodnicą Morawicy i Woli Morawickiej w woj. świętokrzyskim. Lokalne władze i mieszkańcy będą bronić  inwestycji.

Poparcie dla drogi nr 73
Chodzi o budowę 4 kilometrowego m odcinka drogi krajowej 73 Kielce - Morawica, która miała być jednocześnie obwodnicą tej miejscowości. O inwestycji mówi się od 30 lat.  Wykreślenie inwestycji z budżetu GDDKiA niweczy dotychczasowe prace związane przebudową tego trudnego  odcinka drogi, na którym kierowcy stoja często w kilometrowych korkach.

Przetarg na prace projektowe miał być ogłoszony w marcu ale inwestycja niespodziewanie została usunięta z budżetu GDDKiA. Decyzja ta spotkała się z masowym sprzeciwem mieszkańców.

Lokalne władze wystąpiły już z wnioskiem o udzielenie poparcia dla budowy obwodnicy.  Stanowisko wójtów, burmistrzów i prezydentów miast i gmin zostanie przekazane pisemnie do Ministerstwa Infrastruktury. Podjęto także akcję zbierania podpisów pod petycją, która zostanie przekazana do GDDKiA oraz do Ministerstwa Infrastruktury.

Podobne wiadomości:

BMW 735i - Siódmy cud

auto motor i sport 0000-00-00

Mercedesa klasy A przewrócił „test łosia". Audi TT kilka razy „odleciało" z autostrady. Najnowsze BMW 735i nie kładzie się i nie lata, ale również cierpi na pewne przypadłości, które mogą zachwiać wizerunkiem bawarskiej marki z Monachium. U podstaw tych problemów leży pewna cecha, typowa dla niemieckich marek.

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

~piotrek 2009-03-31

sztuczne pały stoja miedzy jaslem a krosnem, a jesli chodzi o fote to w tym miejscu juz jest nowy most o ktorym motogazeta juz pisala i calkiem niezle sie po nim jedzie, pozdro

~p 2009-03-30

Chryste! Trafność fotografii rzuca na kolana. A swoją drogą, czy to ten za którym stoi sztuczna suka?

~piotrek 2009-03-30

to zdjecie jest z mostu miedzy jasłem a pilznem:))) cos daleko do kielc ale niech wam bedzie:)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.