mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Poparcie dla drogi nr 73

Poparcie dla drogi nr 73

GDDKiA nie zamierza w najbliższym czasie realizować budowy drugiego pasa drogi krajowej nr 73 wraz z obwodnicą Morawicy i Woli Morawickiej w woj. świętokrzyskim. Lokalne władze i mieszkańcy będą bronić  inwestycji.

Poparcie dla drogi nr 73
Chodzi o budowę 4 kilometrowego m odcinka drogi krajowej 73 Kielce - Morawica, która miała być jednocześnie obwodnicą tej miejscowości. O inwestycji mówi się od 30 lat.  Wykreślenie inwestycji z budżetu GDDKiA niweczy dotychczasowe prace związane przebudową tego trudnego  odcinka drogi, na którym kierowcy stoja często w kilometrowych korkach.

Przetarg na prace projektowe miał być ogłoszony w marcu ale inwestycja niespodziewanie została usunięta z budżetu GDDKiA. Decyzja ta spotkała się z masowym sprzeciwem mieszkańców.

Lokalne władze wystąpiły już z wnioskiem o udzielenie poparcia dla budowy obwodnicy.  Stanowisko wójtów, burmistrzów i prezydentów miast i gmin zostanie przekazane pisemnie do Ministerstwa Infrastruktury. Podjęto także akcję zbierania podpisów pod petycją, która zostanie przekazana do GDDKiA oraz do Ministerstwa Infrastruktury.

Podobne wiadomości:

S7 Kraków - Warszawa: uruchomiono kolejny odcinek

S7 Kraków - Warszawa: uruchomiono kolejny...

Polskie drogi 2017-07-13

BMW 735i - Siódmy cud

auto motor i sport 0000-00-00

Mercedesa klasy A przewrócił „test łosia". Audi TT kilka razy „odleciało" z autostrady. Najnowsze BMW 735i nie kładzie się i nie lata, ale również cierpi na pewne przypadłości, które mogą zachwiać wizerunkiem bawarskiej marki z Monachium. U podstaw tych problemów leży pewna cecha, typowa dla niemieckich marek.

Komentuj:

~piotrek 2009-03-31

sztuczne pały stoja miedzy jaslem a krosnem, a jesli chodzi o fote to w tym miejscu juz jest nowy most o ktorym motogazeta juz pisala i calkiem niezle sie po nim jedzie, pozdro

~p 2009-03-30

Chryste! Trafność fotografii rzuca na kolana. A swoją drogą, czy to ten za którym stoi sztuczna suka?

~piotrek 2009-03-30

to zdjecie jest z mostu miedzy jasłem a pilznem:))) cos daleko do kielc ale niech wam bedzie:)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Borgward wraca na rynek europejski
Borgward wraca na rynek europejski
Już niebawem na polskim rynku motoryzacyjnym może się pojawić nowy gracz. Niemiecka marka Borgward po latach wraca do gry. Pierwszym modelem będzie duży SUV – BX7.