mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Poparcie dla mostu

Poparcie dla mostu

Toruńscy parlamentarzyści wspólnie wystąpią do rządu w sprawie ujęcia budowy nowego mostu przez Wisłę w Toruniu na podstawowej liście inwestycji finansowanych z funduszy będących w dyspozycji polskiego rządu w latach 2007-2013.

Poparcie dla mostu

Jednocześnie wojewoda Kujawsko-Pomorski zapowiedział, że wkrótce wyda decyzję w sprawie lokalizacji nowego mostu drogowego przez Wisłę w Toruniu, w ciągu ul. Wschodniej. Kilkumiesięczne oczekiwanie władz samorządowych Torunia na rozpatrzenie wniosku o lokalizację było spowodowane potrzebą uzyskania opinii Ministerstwa Transportu związanych m.in. ze zmianą przebiegu dróg krajowych na terenie Torunia.

Zapowiedziane przez Wojewodę Kujawsko-Pomorskiego szybkie wydanie decyzji lokalizacyjnej umożliwi zakończenie prac projektowych przeprawy. Będzie też podstawą do kontynuowania starań o środki finansowe na realizację inwestycji z funduszy Unii Europejskiej.

Przeczytaj także:

Toruń: opóźnienia przy trasie średnicowej (2007-03-02)

Nowy most w Toruniu na liście rezerwowej (2007-02-22)

 


Podobne wiadomości:

Cała S5 w kujawsko-pomorskim ma już umowy

Cała S5 w kujawsko-pomorskim ma już umowy

Polskie drogi 2015-10-13

Znamy wykonawców wszystkich odcinków S5 w kujawsko-pomorskim

Znamy wykonawców wszystkich odcinków S5 w...

Polskie drogi 2015-08-21

Komentuj:

~kris 2007-03-22

pełna zgoda Casandro, z punktu widzenia mieszkańców obu wymienionych miast na pierwszym miejscu powinno stać dobre ich skomunikowanie, czyli S10. zgadzam się też z Krzychem, panie i panowie posłowie, po co narażać Toruń na dodatkowy tranzyt skoro jest odpowiednia obwodnica?

~Casandra 2007-03-21

Most oczywiscie by sie przydal ale czy jest on najwazniejszy? Osobiscie jestem za budowa S10 miedzy Bydgoszcza a Toruniem a potem budowa mostu.

~Krzychu 2007-03-21

Jestem z Torunia i jestem krytycznie nastawiony do lansowanej koncepcji tego mostu. Koncepcja zakłada że na most będzie kierowany ruch tranzytowy zamiast na obwodnice które Toruń posiada. Nie wiem jak włodarze miasta chcą zdobyć na taki projekt pieniędzy z UE. UE głupich projektów nie współfinansuje.

~kris 2007-03-21

walczmy razem o S5 na odcinku Nowe Marzy-Żnin!!! ta inwestycja jest bezwzględną koniecznością dla równomiernego rozwoju regionu pomorsko- kujawskiego (jest bardzo ważna dla prawie całej zachodniej Polski!). tymczasem Toruń widzi tylko koniec własnego nosa. zamiast rozwoju w kierunku metropolii bydgosko-toruńskiej, politycy z grodu Kopernika zmierzają do margimnalizacji sąsiedniej Bydgoszczy. w ten sposób chcą wygrać swoją małą, lokalną wojenkę.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross