mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Popierają alternatywę dla Rospudy

Popierają alternatywę dla Rospudy

Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki poinformował o konferencji, która miała miejsce 11 lutego bieżącego roku w Ełku. Podczas spotkania urzędnicy poruszyli m.in. temat budowy trasy Via Baltica w alternatywnym wariancie, który ominąłby Augustów i Białystok.

Popierają alternatywę dla Rospudy
Na spotkaniu parlamentarzyści Warmii i Mazur, a także władze województwa i przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad rozmawiali o możliwościach przebiegu trasy Via Baltica (polski odcinek drogi, która ma łączyć Warszawę z Helsinkami) przez powiaty ełcki i olecki. Takie rozwiązanie zakłada trzy warianty przebiegu trasy. Czwarty to wariant augustowski, zablokowany przez ekologów, których wspiera Komisja Europejska. Firma, która rekomendowała cztery warianty przebiegu Via Baltici, przygotowuje teraz prognozę oddziaływania na środowisko. Później odbędą się konsultacje społeczne. Parlamentarzyści zapowiedzieli, że będą lobować, aby droga ekspresowa Warszawa-Helsinki biegła właśnie przez Ełk i Łomżę. Uczestnicy spotkania podpisali w tej sprawie list intencyjny skierowany do rządu, w którym zaapelowali o rozważenie tej koncepcji. Rozwiązanie zakładające przebieg korytarza międzynarodowego Via Baltica przez Ełk popierają również ekolodzy. Pozwoliłoby ono nie tylko uchronić Dolinę Rospudy, ale także dałoby szansę rozwoju komunikacyjnego Ełkowi.

Podobne wiadomości:

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Droga ekspresowa S61 – duże zainteresowanie budową

Droga ekspresowa S61 – duże zainteresowanie...

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

~qwerty 2008-02-17

Całkowicie popieram tą dyskusję. Będzie o czym gadać przez następne 10 lat a tiry dlaej będą jeździć przez Augustów. Alleluja i do przodu!!!

~SHQ 2008-02-15

Wariant przez Ostrołęke byłby najlepszy dodatkowo powinno włączyc się do niego własnie opracowywany 'skrót wyszkowski' który ma skrócic połączenie Ostrołęki z Warszawą Trasa biegła by wtedy z Warszawy przez Wyszków dalej nieistniejącym jeszcze odcinkiem Wyszków -Ostrołęka i dalej przez Łomże do granicy. Wariant ten byłby najkrótszy i najkorzystniejszy nie tylko dla ruchu tranzytowego ale i lokalnego.

~AdJ 2008-02-15

Wariant przez Łomżę i Grajewo (Ełk niekoniecznie) sensowniejszy jest też ze względu na szybszy dojazd na Mazury latem. A jak 3/4 ciężarówek przestanie jechać do B-stoku, skręcając na Łomżę w Ostrowii, to i B-stok na tym skożysta.

~V 2008-02-14

haha, a rail baltica? chyba pociag nie wiedzie na prom? Pozdrowienia

~dd 2008-02-14

w ciag tras samochodowych wliczaja sie tez przeprawy promowe - a takie sa do Helsinek (i to jest wlasnie Via Baltica)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.