mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Poprawiają bezpieczeństwo na "jedynce" w Czechowicach–Dziedzicach

Poprawiają bezpieczeństwo na "jedynce" w Czechowicach–Dziedzicach

Rozpoczął się kolejny etap realizacji zadania poprawy bezpieczeństwa ruchu na odcinku drogi krajowej nr 1 od skrzyżowania z ul. Lipowską do południowej granicy gminy Czechowice–Dziedzice. W związku z tym obowiązuje w tym miejscu nowa organizacja ruchu.

Poprawiają bezpieczeństwo na
Zamknięty dla ruchu został odcinek jezdni lewej o długości 1 km w kierunku Częstochowy. Ruch odbywa się dwukierunkowo na wyremontowanej już prawej jezdni w kierunku Cieszyna. Planowane zakończenie robót wraz z przywróceniem docelowej organizacji ruchu powinno nastąpić w II kwartale br.

Realizacja zadania powinna wpłynąć na znaczną poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego na odcinku od skrzyżowania z ul. Lipowską do południowej granicy gminy Czechowice-Dziedzice. Spodziewany efekt to likwidacja niebezpiecznych przejazdów poprzecznych przez dwujezdniowy przekrój drogowy  DK1 (2x2 pasy ruchu) na skrzyżowaniach z ul. Lipowską i ul. Świerkowicką w Czechowicach-Dziedzicach. W rezultacie wyeliminowane zostaną cztery relacje kolizyjne.

Bezpieczna obsługa ruchu poprzecznego nastąpi poprzez przebudowę geometrii obu skrzyżowań i budowę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu z ulicą Lipowską. W ramach zadania zostanie ponadto całkowicie wymieniona nawierzchnia jezdni na długości 1,042 km oraz przebudowane dwa skrzyżowania z ulicą Lipowską i Świerkowicką.

Oprócz robót typowo drogowych w ramach inwestycji zostanie wykonana regulacja rowów, przebudowa kanalizacji deszczowej oraz sanitarnej, przebudowa i budowa oświetlenia ulicznego, oraz przebudowa kolidujących sieci uzbrojenia technicznego.

Wartość całego zadania wyniesie 12 mln zł.

Podobne wiadomości:

Policja podsumowuje długi weekend

Policja podsumowuje długi weekend

Aktualności 2017-08-15

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie realizacji

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie...

Polskie drogi 2017-07-26

Wykonawca jednego z czterech budowanych obecnie odcinków autostrady A1 Częstochowa - Pyrzowice zadeklarował zrealizowanie 50 proc. prac. Kierowcy pojadą tamtędy najwcześniej w 2019 roku.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - ruszyła produkcja
Skoda Karoq - ruszyła produkcja
W czeskiej fabryce w Kvasinach ruszyła produkcja nowego samochodu. Skoda Karoq to następca Yeti i mniejszy brata pierwszego, pełnowymiarowego SUV-a czeskiej marki - modelu Kodiaq.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech