mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Poprawki na DK 10 w okolicach Torunia

Poprawki na DK 10 w okolicach Torunia

Utrudnienia na drodze krajowej nr 10 pomiędzy Toruniem a Wawrzonkowem w powiecie lipnowskim wynikają z konieczności poprawienia robót wykonanych przez pierwotnego wykonawcę modernizacji tej trasy. Strabag poprawia drogę po Bunte. GDDKiA wstrzymała płatność dla pierwotnego wykonawcy.

Poprawki na DK 10 w okolicach Torunia
Firma Johann Bunte nie wywiązała się z kontraktu podpisanego z GDDKiA na rozbudowę i wzmocnienie nawierzchni drogi.  Nieprawidłowości wykryło laboratorium GDDKiA. Wyniki badań grubości warstw bitumicznych okazały się niezgodne z wymaganiami kontraktu, na kilku odcinkach drogi występował też brak nośności zmęczeniowej. W związku z tym GDDKiA wstrzymała płatność dla pierwotnego wykonawcy i podpisała umowę z firmą Strabag, która poprawi nawierzchnię po firmie Bunte. Prace wykonane przez firmę Strabag zostaną pokryte ze środków wstrzymanych do wypłaty na rzecz Johann Bunte. Planowany termin zakończenia robót to 17 sierpnia 2012.

Prace na wyżej wymienionych odcinkach zostały wykonane niezgodnie z wymogami kontraktowymi. Kontrakt z Bunte przewidywał wzmocnienie konstrukcji nawierzchni, która finalnie powinna posiadać nośność odpowiadającą naciskom 115 kN/oś.

Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport