mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Poprawki na DK 10 w okolicach Torunia

Poprawki na DK 10 w okolicach Torunia

Utrudnienia na drodze krajowej nr 10 pomiędzy Toruniem a Wawrzonkowem w powiecie lipnowskim wynikają z konieczności poprawienia robót wykonanych przez pierwotnego wykonawcę modernizacji tej trasy. Strabag poprawia drogę po Bunte. GDDKiA wstrzymała płatność dla pierwotnego wykonawcy.

Poprawki na DK 10 w okolicach Torunia
Firma Johann Bunte nie wywiązała się z kontraktu podpisanego z GDDKiA na rozbudowę i wzmocnienie nawierzchni drogi.  Nieprawidłowości wykryło laboratorium GDDKiA. Wyniki badań grubości warstw bitumicznych okazały się niezgodne z wymaganiami kontraktu, na kilku odcinkach drogi występował też brak nośności zmęczeniowej. W związku z tym GDDKiA wstrzymała płatność dla pierwotnego wykonawcy i podpisała umowę z firmą Strabag, która poprawi nawierzchnię po firmie Bunte. Prace wykonane przez firmę Strabag zostaną pokryte ze środków wstrzymanych do wypłaty na rzecz Johann Bunte. Planowany termin zakończenia robót to 17 sierpnia 2012.

Prace na wyżej wymienionych odcinkach zostały wykonane niezgodnie z wymogami kontraktowymi. Kontrakt z Bunte przewidywał wzmocnienie konstrukcji nawierzchni, która finalnie powinna posiadać nośność odpowiadającą naciskom 115 kN/oś.

Podobne wiadomości:

Toyota Yaris Hybrid 100 – długo i tanio

auto motor i sport 0000-00-00

Hybryda czy diesel? Toyota chce przekonać polskich klientów do inwestycji w hybrydy. Kusi ceną, gwarancją i niskimi kosztami eksploatacji. Czy takie auto jest grzechu warte?

Samochodowe centrum dowodzenia

auto motor i sport 0000-00-00

Nawigacja, odtwarzacz audio-video i zestaw głośnomówiący w jednym niezwykłym urządzeniu: AVIC-F40BT.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volkswagen Jetta zadebiutuje w Detroit
Volkswagen Jetta zadebiutuje w Detroit
Niemiecki producent opublikował kolejne grafiki ukazujące kolejne wcielenie popularnego modelu Jetta. samochód zadebiutuje na salonie motoryzacyjnym w Detroit.