mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Porozumienie dla obwodnicy Nowego Sącza

Porozumienie dla obwodnicy Nowego Sącza

Podpisano porozumienie w sprawie budowy zachodniej obwodnicy Nowego Sącza - połączenie m. Brzezna z drogą krajową nr 28 w województwie małopolskim. Przedmiotem porozumienia jest ustalenie zasad współpracy pomiędzy czterema samorządami przy realizacji zadania. Wartość szacunkowa przedsięwzięcia wynosi 49 mln zł.

Porozumienie dla obwodnicy Nowego Sącza

W ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 na obwodnicę zachodnią Nowego Sącza zostało przeznaczone 13 mln euro. Porozumienie określa zasady partycypacji samorządów w kosztach w zakresie udziału krajowego: Województwo Małopolskie - 75%, Gmina Podegrodzie i Gmina Chełmiec łącznie - 16,7%. Do zabezpieczenia pozostałych kosztów realizacji zadania w zakresie udziału krajowego zobowiązał się Powiat Nowosądecki.


- Ta inwestycja jest elementem jednego z największych przedsięwzięć w regionie. To jest ponad 160 mln złotych zainwestowane w stosunkowo niewielką przestrzeń wokół Nowego Sącza. Mamy już piękny most, obwodnicę Starego Sącza, realizujemy bardzo potrzebną obwodnicę Podegrodzia i w kolejnym etapie będziemy mieć nadzwyczaj potrzebną obwodnicę zachodnią Nowego Sącza – mówił do zgromadzonych wicemarszałek Leszek Zegzda.

Obwodnica zachodnia Nowego Sącza będzie liczyć około 6 km. Pobiegnie od skrzyżowania z obwodnicą Starego Sącza i Podegrodzia w stronę północną do połączenia z obwodnicą północną Nowego Sącza. Ma być gotowa w 2014 roku.


Podobne wiadomości:

Autostrada A4 - wymieniają nawierzchnię

Autostrada A4 - wymieniają nawierzchnię

Polskie drogi 2016-06-09

Połączenie DK94 z A4 - jest porozumienie

Połączenie DK94 z A4 - jest porozumienie

Polskie drogi 2016-05-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq w bogatym wyposażeniu Ambition
Skoda Karoq w bogatym wyposażeniu Ambition
Już wkrótce w polskich salonach zadebiutuje Skoda Karoq. Najnowszy SUV czeskiej marki, następca modelu Yeti, będzie dostępny w bogatych wersjach wyposażeniowych Ambition i Style.