mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Porozumienie dla obwodnicy Nowego Sącza

Porozumienie dla obwodnicy Nowego Sącza

Podpisano porozumienie w sprawie budowy zachodniej obwodnicy Nowego Sącza - połączenie m. Brzezna z drogą krajową nr 28 w województwie małopolskim. Przedmiotem porozumienia jest ustalenie zasad współpracy pomiędzy czterema samorządami przy realizacji zadania. Wartość szacunkowa przedsięwzięcia wynosi 49 mln zł.

Porozumienie dla obwodnicy Nowego Sącza

W ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 na obwodnicę zachodnią Nowego Sącza zostało przeznaczone 13 mln euro. Porozumienie określa zasady partycypacji samorządów w kosztach w zakresie udziału krajowego: Województwo Małopolskie - 75%, Gmina Podegrodzie i Gmina Chełmiec łącznie - 16,7%. Do zabezpieczenia pozostałych kosztów realizacji zadania w zakresie udziału krajowego zobowiązał się Powiat Nowosądecki.


- Ta inwestycja jest elementem jednego z największych przedsięwzięć w regionie. To jest ponad 160 mln złotych zainwestowane w stosunkowo niewielką przestrzeń wokół Nowego Sącza. Mamy już piękny most, obwodnicę Starego Sącza, realizujemy bardzo potrzebną obwodnicę Podegrodzia i w kolejnym etapie będziemy mieć nadzwyczaj potrzebną obwodnicę zachodnią Nowego Sącza – mówił do zgromadzonych wicemarszałek Leszek Zegzda.

Obwodnica zachodnia Nowego Sącza będzie liczyć około 6 km. Pobiegnie od skrzyżowania z obwodnicą Starego Sącza i Podegrodzia w stronę północną do połączenia z obwodnicą północną Nowego Sącza. Ma być gotowa w 2014 roku.


Podobne wiadomości:

Saleen S281 – piękny ten Mustang

auto motor i sport 0000-00-00

S52 i S16 - nowe drogi ekspresowe W Polsce

S52 i S16 - nowe drogi ekspresowe W Polsce

Polskie drogi 2016-05-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Pepsi zamawia ciężarówki Tesli
Pepsi zamawia ciężarówki Tesli
Amerykański koncern spożywczy inwestuje w nowy pomysł Elona Muska - autonomiczną ciężarówkę Tesla Semi. PepsiCo zamówiło 100 egzemplarzy, które pozwolą ograniczyć emisję gazów cieplarnianych w łańcuchu dostaw.