mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Porozumienie w sprawie A-1

Porozumienie w sprawie A-1

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała porozumienie z firmą Gdańsk Transport Company S.A. w sprawie budowy i eksploatacji planowanego odcinka autostrady A-1 z Nowych Marz do Torunia. Zgodnie z harmonogramem droga ma powstać do 2011 roku.

Porozumienie w sprawie A-1
14 marca bieżącego roku w Warszawie zostało podpisane porozumienie w sprawie budowy 62 km odcinka autostrady A-1 Nowe Marzy – Toruń. Dokument ten reguluje zasady prowadzenia procesu negocjacyjnego pomiędzy Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad, a firmą Gdańsk Transport Company.

Zgodnie z zapisami porozumienia warunkiem pomyślnego zakończenia negocjacji jest podpisanie do końca czerwca 2008 roku umów dotyczących finansowania inwestycji. Porozumienie określiło także system rozliczeń pomiędzy stronami, który zostanie przygotowany w oparciu o umowę na budowę i eksploatację autostrady uzgodnioną w październiku 2005 roku.

W przypadku pomyślnego zakończenia negocjacji, GTC wybuduje i odda do użytku 62 km odcinek autostrady A-1 w roku 2011.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 78 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 rusza na wschód

Autostrada A2 rusza na wschód

Polskie drogi 2017-07-26

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie realizacji

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie...

Polskie drogi 2017-07-26

Wykonawca jednego z czterech budowanych obecnie odcinków autostrady A1 Częstochowa - Pyrzowice zadeklarował zrealizowanie 50 proc. prac. Kierowcy pojadą tamtędy najwcześniej w 2019 roku.

Komentuj:

~marian 2008-04-08

Uważam,że dużym też problemem w Polsce jest sposób pobierania opłat na tych skrawkach autostrad. Zamiast takiego systemu,że co ileś kilometrów trzeba się zatrzymywać przy bramkach poboru opłat i tracić cenny czas i pieniądze, sprawdziłby się system winietowy w formie małego kwadracika nalepianego na szybę samochodu. Kupowało by się taką winietę na początku lub na końcu autostrady. Taki system sprawdził się m.in. w Austrii, Czechach, Słowenii. Albo po prostu automatyczne bramki, które reagowały by na doładowaną kartę kierowcy. Ale u nas na razie to w sferze marzeń. W ogóle ta budowa wolno idzie. A wszystko to,taka infrastruktura Polska, te przepychanki w "kapitalizmie" polskim, przez Wojnę i lata komunizmu.

~Szofer 2008-04-06

Dlaczego 102 km z Konina do Strykowa wybudowano w 22 miesiące, a na 62 km A1 potrzeba aż 36 miesięcy? Góry, skały po drodze?

~MROCZNA PRAWDA 2008-03-28

To co sie nazywa budowa drog to bzdura i mydlenie oczu niedzielym kierowcom, poniewaz kto jezdzi po tym kraju codziennie to widzi kupe partactw i oszednosci a takze czas pracy ludzi ktorzy przy nich robia(8-16). Musi w koncu sie skonczc ten koszmar i znajdzie sie osoba ktora ma pojecie i potrofi ruszc te towarzystwo do pracy.

~Casandra 2008-03-28

A dlaczego nic nie napisali o szczegolach tej umowy? Drogi nalezy budowac z glowa a nie na hurra. Jezeli przejazd bedzie po 27gr/km to dziekuje z ta przyjemnosc. Czy nadal panstwo bedzie doplacac do interesu gdy ruch bedzie zbyt maly? Czy bedzie mozna remontowc (uleprzac) drogi rownolegle w promieniu 30km, czy ta umowa tego zabrania. Dlaczego nie podaja szczegolow?

~rekin 2008-03-28

najważejszy odcinek autostrady w Polsce to : Tuszyn - Toruń...omija Łódź, Krosniewice i Włocławek ...najbardziej wąskie gardła ale ten odcinek ma byc robiony na końcu.! !!! ???????

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Korytarz życia - wysokie mandaty za niestosowanie
Korytarz życia - wysokie mandaty za niestosowanie
Polscy kierowcy potrafią już jeździć na suwak, ale bardzo rzadko potrafią sprawnie utworzyć tzw. korytarz ratunkowy, dzięki któremu karetka pogotowia może skrócić czas dotarcia do poszkodowanych nawet o 8 minut. Za niestosowanie tej zasady będzie można dostać mandat - nawet do 900 zł.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech