mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Porozumienie w sprawie A-1

Porozumienie w sprawie A-1

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała porozumienie z firmą Gdańsk Transport Company S.A. w sprawie budowy i eksploatacji planowanego odcinka autostrady A-1 z Nowych Marz do Torunia. Zgodnie z harmonogramem droga ma powstać do 2011 roku.

Porozumienie w sprawie A-1
14 marca bieżącego roku w Warszawie zostało podpisane porozumienie w sprawie budowy 62 km odcinka autostrady A-1 Nowe Marzy – Toruń. Dokument ten reguluje zasady prowadzenia procesu negocjacyjnego pomiędzy Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad, a firmą Gdańsk Transport Company.

Zgodnie z zapisami porozumienia warunkiem pomyślnego zakończenia negocjacji jest podpisanie do końca czerwca 2008 roku umów dotyczących finansowania inwestycji. Porozumienie określiło także system rozliczeń pomiędzy stronami, który zostanie przygotowany w oparciu o umowę na budowę i eksploatację autostrady uzgodnioną w październiku 2005 roku.

W przypadku pomyślnego zakończenia negocjacji, GTC wybuduje i odda do użytku 62 km odcinek autostrady A-1 w roku 2011.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Komentuj:

~marian 2008-04-08

Uważam,że dużym też problemem w Polsce jest sposób pobierania opłat na tych skrawkach autostrad. Zamiast takiego systemu,że co ileś kilometrów trzeba się zatrzymywać przy bramkach poboru opłat i tracić cenny czas i pieniądze, sprawdziłby się system winietowy w formie małego kwadracika nalepianego na szybę samochodu. Kupowało by się taką winietę na początku lub na końcu autostrady. Taki system sprawdził się m.in. w Austrii, Czechach, Słowenii. Albo po prostu automatyczne bramki, które reagowały by na doładowaną kartę kierowcy. Ale u nas na razie to w sferze marzeń. W ogóle ta budowa wolno idzie. A wszystko to,taka infrastruktura Polska, te przepychanki w "kapitalizmie" polskim, przez Wojnę i lata komunizmu.

~Szofer 2008-04-06

Dlaczego 102 km z Konina do Strykowa wybudowano w 22 miesiące, a na 62 km A1 potrzeba aż 36 miesięcy? Góry, skały po drodze?

~MROCZNA PRAWDA 2008-03-28

To co sie nazywa budowa drog to bzdura i mydlenie oczu niedzielym kierowcom, poniewaz kto jezdzi po tym kraju codziennie to widzi kupe partactw i oszednosci a takze czas pracy ludzi ktorzy przy nich robia(8-16). Musi w koncu sie skonczc ten koszmar i znajdzie sie osoba ktora ma pojecie i potrofi ruszc te towarzystwo do pracy.

~Casandra 2008-03-28

A dlaczego nic nie napisali o szczegolach tej umowy? Drogi nalezy budowac z glowa a nie na hurra. Jezeli przejazd bedzie po 27gr/km to dziekuje z ta przyjemnosc. Czy nadal panstwo bedzie doplacac do interesu gdy ruch bedzie zbyt maly? Czy bedzie mozna remontowc (uleprzac) drogi rownolegle w promieniu 30km, czy ta umowa tego zabrania. Dlaczego nie podaja szczegolow?

~rekin 2008-03-28

najważejszy odcinek autostrady w Polsce to : Tuszyn - Toruń...omija Łódź, Krosniewice i Włocławek ...najbardziej wąskie gardła ale ten odcinek ma byc robiony na końcu.! !!! ???????

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.