Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Porozumienie w sprawie S5

Porozumienie w sprawie S5

Wszystko wskazuje na to, że przebieg ekspresowej trasy S5 w całej Wielkopolsce został już ustalony. Ma to ogromne znaczenie w perspektywie przyspieszonej budowy ekspresówki łączącej Poznań z Wrocławiem.

Porozumienie w sprawie S5

Droga ekspresowa S5 nie przetnie leszczyńskiego lotniska i pobiegnie po jego zachodniej stronie - takie są najnowsze i najprawdopodobniej ostateczne ustalenia do których dotarł Głos Wielkopolski. Po wielumiesięcznych dyskusjach udało się wypracować kompromis, który zaakceptowali wszyscy zainteresowani: samorządy, szefowie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, dyrekcja lotniska i władze Aeroklubu Polskiego.

Okolice Leszna były ostatnim miejscem na terenie Wielkopolski, w którym żaden wariant budowy piątki nie zyskał dotychczas zgodnego poparcia.

Teraz stanowisko wypracowane na spotkaniu roboczym musi zostać jeszcze oficjalnie zatwierdzone. Niemal pewne jest, że inwestycja rozpocznie się dużo wcześniej niż początkowo przypuszczano. Ma to związek z faktem, że Polska będzie gospodarzem mistrzostw Europy w piłce nożnej EURO 2012.


Przeczytaj także:

Walczą o S5 i S10 (2007-03-23)

Mieszkańcy Leszna odetchną (2007-02-20)

 


Podobne wiadomości:

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

Polskie drogi 2016-09-21

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

~Marek 2007-05-15

Bardzo dobrze ze wreszcie wzieli sie za krajową 5 bo przecież ona jest niebezpieczna i łączy 2 wielkie miasta Poznań -- Wrocław

~Jotbe-Bydgoszcz 2007-04-28

Ja też się cieszę z S-5, gdyż będe mógł się przejechać do Poznania, do Wrocławia w Karkonosze i na Wybrzeże ale również do A-2 i na zachód. Tylko będę szczęśliwy wówczas gdy ona już będzie bo Gosiewski kombinuje jak wybudować lotnisko i autostradę do Kielc i to kosztem innych inwestycji.

~zmac 2007-04-26

Mnie tylko dziwi czemu dwa główne miasta (Warszawa i Kraków) nie są połączone autostradą. Może chociaż drogę ekspresową by wybudowali. W tej chwili przejazd między tymi miastami jest koszmarny.

~mil1231@gazeta.pl 2007-04-25

Ja też ogromnie się ciesze że budują, ale nigdy nie wstydziłem się tego że jestem Polakiem. Zawsze i wszędzie z dumą to podkreślam. Co do S5 to niestety prawdopodobnie będzie ona wybudowana częściowo kosztem S3, bo poprostu może nie wystarczyć funduszy na obie te drogi w całości. W takim układzie należałoby zrealizować odcinek północy od A2 do Szczecina oraz południowy (który z niewiadomych zupełnie przyczyn jest w powijakach) od A4 do granicy czeskiej i to daloby w miarę spójne rozwiązanie transportowe do 2012 roku a potem dobudowałoby się centralny fragment S3, ale juz jako A3 (autostrada - z nowych funduszy na lata 2013-2020).

~As 2007-04-25

Byle nie kosztem S-3

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe silniki i skrzynia biegów z polskich fabryk Toyoty
Nowe silniki i skrzynia biegów z polskich fabryk Toyoty
Pod koniec 2018 r. w Wałbrzychu Toyota Motor Manufacturing Poland rozpocznie produkcję nowych przekładni do hybrydowych modeli Toyoty. Z kolei w 2017 i 2019 roku będą montowane nowe silniki w fabyrce w Jelczu-Laskowicach.