mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Porozumienie w sprawie S5

Porozumienie w sprawie S5

Wszystko wskazuje na to, że przebieg ekspresowej trasy S5 w całej Wielkopolsce został już ustalony. Ma to ogromne znaczenie w perspektywie przyspieszonej budowy ekspresówki łączącej Poznań z Wrocławiem.

Porozumienie w sprawie S5

Droga ekspresowa S5 nie przetnie leszczyńskiego lotniska i pobiegnie po jego zachodniej stronie - takie są najnowsze i najprawdopodobniej ostateczne ustalenia do których dotarł Głos Wielkopolski. Po wielumiesięcznych dyskusjach udało się wypracować kompromis, który zaakceptowali wszyscy zainteresowani: samorządy, szefowie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, dyrekcja lotniska i władze Aeroklubu Polskiego.

Okolice Leszna były ostatnim miejscem na terenie Wielkopolski, w którym żaden wariant budowy piątki nie zyskał dotychczas zgodnego poparcia.

Teraz stanowisko wypracowane na spotkaniu roboczym musi zostać jeszcze oficjalnie zatwierdzone. Niemal pewne jest, że inwestycja rozpocznie się dużo wcześniej niż początkowo przypuszczano. Ma to związek z faktem, że Polska będzie gospodarzem mistrzostw Europy w piłce nożnej EURO 2012.


Przeczytaj także:

Walczą o S5 i S10 (2007-03-23)

Mieszkańcy Leszna odetchną (2007-02-20)

 


Podobne wiadomości:

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Polskie drogi 2017-12-01

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Komentuj:

~Marek 2007-05-15

Bardzo dobrze ze wreszcie wzieli sie za krajową 5 bo przecież ona jest niebezpieczna i łączy 2 wielkie miasta Poznań -- Wrocław

~Jotbe-Bydgoszcz 2007-04-28

Ja też się cieszę z S-5, gdyż będe mógł się przejechać do Poznania, do Wrocławia w Karkonosze i na Wybrzeże ale również do A-2 i na zachód. Tylko będę szczęśliwy wówczas gdy ona już będzie bo Gosiewski kombinuje jak wybudować lotnisko i autostradę do Kielc i to kosztem innych inwestycji.

~zmac 2007-04-26

Mnie tylko dziwi czemu dwa główne miasta (Warszawa i Kraków) nie są połączone autostradą. Może chociaż drogę ekspresową by wybudowali. W tej chwili przejazd między tymi miastami jest koszmarny.

~mil1231@gazeta.pl 2007-04-25

Ja też ogromnie się ciesze że budują, ale nigdy nie wstydziłem się tego że jestem Polakiem. Zawsze i wszędzie z dumą to podkreślam. Co do S5 to niestety prawdopodobnie będzie ona wybudowana częściowo kosztem S3, bo poprostu może nie wystarczyć funduszy na obie te drogi w całości. W takim układzie należałoby zrealizować odcinek północy od A2 do Szczecina oraz południowy (który z niewiadomych zupełnie przyczyn jest w powijakach) od A4 do granicy czeskiej i to daloby w miarę spójne rozwiązanie transportowe do 2012 roku a potem dobudowałoby się centralny fragment S3, ale juz jako A3 (autostrada - z nowych funduszy na lata 2013-2020).

~As 2007-04-25

Byle nie kosztem S-3

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.