mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Postęp prac na A1 Stryków - Tuszyn

Postęp prac na A1 Stryków - Tuszyn

Mimo niesprzyjających warunków pogodowych, prace związane z budową obiektów inżynierskich w ciagu autostrady A1 Stryków - Tuszyn systematycznie przyśpieszają.

Postęp prac na A1 Stryków - Tuszyn
W okresie 02.12-05.12 2013r. na poszczególnych odcinkach autostrady A1 Stryków – Tuszyn pracowało średnio 200 maszyn budowlanych i 200 osób ale były dni kiedy ta wartość została znacząco przekroczona. Najbardziej widoczne są efekty przyśpieszenia prac na dwóch największych wiaduktach autostradowych, które przeniosą w przyszłości ruch samochodów nad drogą wojewódzką nr 713 z Łodzi do Tomaszowa, nad trasą kolejową Łódź – Koluszki o czterech torach i nad drogą lokalną. Trwają tu intensywne prace zbrojarskie i ustawianie szalunków. O skali wielkości obu tych wiaduktów budowanych prze Warbud, świadczy fakt, że ich budowa pochłonie tyle samo betonu, co w przypadku wszystkich 16 obiektów inżynierskich budowanych po sąsiedzku przez firmę Himmel&Papesch.  Wykonawcy, aby utrzymać tempo prac, deklarują zastosowanie technologii pozwalających na roboty w temperaturach znacznie poniżej „zera” np.; stosowanie dodatków chemicznych do betonu, czy podgrzewanie betonowanych elementów.

W minionym tygodniu wykonywano kolejne warstwy nasypów i wykopów, trwały dalsze prace przy stabilizacji podłoża gruntowego pod drogę główną, wykonywano roboty przy przepustach skrzynkowych – wykonywanie zbrojenia wlotów/wylotów przepustów, wykonywanie zbrojenia płyty zespalającej na przepustach, montaż szalunków, wykonywanie kolejnych warstw zasypek przepustów skrzynkowych oraz wykonywanie izolacji przeciwwilgociowej. Kontynuowano prace na obiektach mostowych. W dalszym ciągu przebudowywano kolizje wodno-kanalizacyjne, elektroenergetyczne i telekomunikacyjne, prowadzono także roboty nad przebudową gazociągu, dokonywano też pomiarów laboratoryjnych i geodezyjnych na wykonanych odcinkach robót.

W tym tygodniu Wykonawca planuje ciąg dalszy robót ziemnych oraz wykonywanie kolejnych warstw nasypów i wykopów na ciągu głównym. Dalsze prace na obiektach mostowych – wykonywanie zbrojenia oraz betonowanie ław fundamentowych na obiektach, wykonywanie zbrojenia przyczółków i podpór, wymiana gruntów, dalsze prace przy próbnych obciążeniach pali. Prace zbrojarskie na przepustach, prace wodno-kanalizacyjne, elektroenergetyczne i telekomunikacyjne oraz prace na MOP „Skoszewy”.
Tematy w artykule: lodzkie autostrada

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 rusza na wschód

Autostrada A2 rusza na wschód

Polskie drogi 2017-07-26

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie realizacji

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie...

Polskie drogi 2017-07-26

Wykonawca jednego z czterech budowanych obecnie odcinków autostrady A1 Częstochowa - Pyrzowice zadeklarował zrealizowanie 50 proc. prac. Kierowcy pojadą tamtędy najwcześniej w 2019 roku.

Komentuj:

~janek 2014-01-03

Czy po tej obecnej dotychczasowej "srogiej zimie" termin wybudowania autostrady zostanie przedłużony do czerwca 2015r Przy pracy 200 czy 600osób na odcinku budowy 40km autostrady gdzie minimum powinno pracować ok.2000osób wiadomo że termin dotychczasowy nie zostaną dotrzymany.

~Marek 2013-12-13

Ciekawe o ile lat będzie opóźniona ta budowa? Bo skoro zabrali się do pracy w tym roku przed Bożym Narodzeniem, to pewnie ze 3 lata mają do tyłu.

~dex 2013-12-11

Rzeczywiście zakres prac jest porażający. Chyba napisał to ktoś kto tam nigdy nie był. Kolejne tworzenie fikcji. Zabrali się do pracy w grudniu, przed świętami. Ktoś kto tu mieszka, wie że przez ostatni czas nie robiono tu prawie nic.

~Ja i mój klekot 2013-12-10

Tak samo nazwijmy to buduja S69 Bielsko Zywiec,juz 5 termin...-pierwotny X2012

Sedes_z_Szaletu 2013-12-10

Przez cały sezon budowlany, kiedy warunki do budowania były znakomite, na budowie nic się nie działo. Teraz, gdy przyszła zima i mrozy zaczynają betonowanie. Oto cały Polimex.nPo roku trwania budowy jej zaawansowanie wynosi niespełna 8%. W tym tempie nie skończą nawet do końca dekady !

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Renault Megane RS - wyciekły pierwsze zdjęcia
Renault Megane RS - wyciekły pierwsze zdjęcia
Premiera nowego Renault Megane RS odbędzie się dopiero jesienią na salonie samochodowym we Frankfurcie. Jednak kilka dni temu do sieci wyciekły pierwsze zdjęcia patentowe francuskiego hot-hatcha.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech