mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Postęp prac na A4 Tarnów Krzyż – Dębica Pustynia

Postęp prac na A4 Tarnów Krzyż – Dębica Pustynia

Na ok. 32 % całej trasy A4 z Tarnowa do Dębicy jest ułożona warstwa wiążąca nawierzchni. W ostatnim tygodniu  na odcinku codziennie pracowało 800 osób i 350 maszyn budowlanych. 

Postęp prac na A4 Tarnów Krzyż – Dębica Pustynia
Wykonawcą prac jest konsorcjum z liderem firmą Heilit Woerner (należąca do Grupy Strabag) oraz partnerem firmą Budimex. Z raportu przedstawionego przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad wynika, że na długości  7 km 670 m lewej jezdni oraz 7 km 850 m jezdni prawej autostrady A4 położona jest wiążąca czyli przedostatnia warstwa bitumiczna. Gotowy jest  wiadukt na granicy miejscowości Straszęcin i  Żyraków, nad budowaną autostradą A4, w ciągu drogi powiatowej biegnącej od Dębicy w kierunku miejscowości  Zdziarzec. Wraz z budową wiaduktu przebudowany został 1,1 km drogi powiatowej nr 1180. Po uzyskaniu pozwolenia  od WINB nowy obiekt zostanie udostępniony kierowcom. Będzie to już 5 wiadukt na trasie budowanej autostrady, po czterech wiaduktach, w ciągach dróg powiatowych jeżdżą już pojazdy. Do końca ubiegłego roku oddane zostały wiadukty w miejscowościach: Brzozówka, Nowe, Jaźwiny i Borowa.
 
Ponadto, trwają prace na 22 obiektach mostowych m.in. betonowano płyty i stożków, montowano bariery i układano izolację. Na estakadzie E-118 zabetonowano kolejne segmenty ustroju nośnego.
 
Na głównym ciągu autostrady A4, jezdniach lewej i prawej ułożono w sumie:
- 2,340 km pierwszej warstwy podbudowy bitumicznej,
- 4,420 km drugiej warstwy podbudowy bitumicznej,
- 1,780 km warstwy wiążącej WMS.
 

 
Trwają także prace przy odwodnieniu (montaż drenażu krawędziowego i odcinającego, wykonanie studni drenarskich i kanalizacji deszczowej w pasie rozdziału) i melioracji ( wykonanie wykopów, umacnianie dna, skarp i rowów ażurami). Wykonywane są urządzenia teletechniczne, a w przyszłym tygodniu planowane są dalsze prace na trasie głównej przy budowie nasypów oraz wzmacnianiu i profilowaniu skarp .
 

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 132 700 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

Polskie drogi 2017-01-16

MON zainwestuje w polskie drogi

MON zainwestuje w polskie drogi

Polskie drogi 2017-01-04

Komentuj:

~lekki 2014-03-31

to jest tekst dla pasjonatów.... a tak dla laika - to kiedy będzie gotowe?...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.