mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Postęp prac na S5 pod Wrocławiem. Są zmiany w ruchu

Postęp prac na S5 pod Wrocławiem. Są zmiany w ruchu

Prace budowlane na dolnośląskim odcinku drogi ekspresowej S5 postępują zgodnie z planem. Kierowców czekają obecnie utrudnienia przy budowie węzła Kryniczno oraz Wrocław Południe, który połączy przyszłą S5 z Autostradową Obwodnicą Wrocławia.

Postęp prac na S5 pod Wrocławiem. Są zmiany w ruchu
Od wczoraj zmieniona została organizacja ruchu na drodze krajowej nr 5 w Krynicznie. Kierowcy w obu kierunkach będą poruszać się specjalnie przygotowaną drogą tymczasową. Dzięki temu wykonawca S5 na odcinku Wrocław - Trzebnica, firma Astaldi, rozpocznie prace przy budowie wiaduktów drogowych będących elementami powstającego węzła Kryniczno.

Objazd będzie miał ok. kilometra długości i będzie biegł równolegle do obecnej "piątki". Zaczyna się tuż za tablicami oznaczającymi koniec Kryniczna (jadąc od Wrocławia), a kończy kilkaset metrów przed Ligotą Piękną.

- Przygotowywaliśmy się do tego etapu od dłuższego czasu, wybudowaliśmy drogę objazdową, która pozwoli utrzymać dotychczasową przepustowość ruchu – podkreśla Tomasz Mołdysz, dyrektor kontraktu z firmy Astaldi. – Jezdnia będzie dwukierunkowa, nie będzie ruchu wahadłowego ani świateł, nie zawęzimy pasów, zachowany będzie ciąg pieszo-rowerowy. Jedyną zmianą dla kierowców będzie konieczność zjechania na objazd, a następnie powrotu na "piątkę". Mamy nadzieję, że kierowcy podejdą do tej zmiany ze zrozumieniem, bo powstająca droga S5 już wkrótce zdecydowanie usprawni lokalny ruch.Zgodnie ze zgłoszonym do wszystkich służb oraz GDDKiA projektem nowej organizacji ruchu na przygotowanym objeździe obowiązywać będzie zakaz wyprzedzania oraz ograniczenie prędkości do 50 km/h (dotychczas obowiązywało 70 km/h). Objazd funkcjonować będzie do ukończenia prac związanych z wykonaniem wiaduktu.

To jednak nie jedyne utrudnienie, jakie czeka na kierowców podróżujących z Wrocławia w kierunku Poznania. Trwają bowiem prace przy węźle Wrocław Północ (Widawa), który połączy drogę ekspresową S5 z Autostradową Obwodnicą Wrocławia. Obecnie wykonywane są tzw. roboty palowe i powstają podpory obiektów inżynierskich. Ponieważ w okolicy ronda Obrońców Grodna trwają prace związane z budową fundamentów pod filary wiaduktu WD-43, dlatego należy liczyć się z ruchem ciężarówek wjeżdżających na tamtejszy plac budowy (zlokalizowany wewnątrz ronda) i wyjeżdżających z niego. Tymczasowa organizacja ruchu wiąże się też z wprowadzeniem w obrębie wjazdu i zjazdu z AOW zwężenia do jednego pasa ruchu na odcinku ok. 200 m.Budowany przez firmę Astaldi 19-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S5 jest jednym z trzech fragmentów budowanej trasy S5 w województwie dolnośląskim pomiędzy Wrocławiem a Korzeńskiem. Nowa trasa ma pomóc rozładować korki, jakie się tworzą notorycznie na wyjeździe z Wrocławia ulicą Żmigrodzką aż do świateł w Krynicznie.

Gotowy odcinek S5 ma zostać oddany do użytku pod koniec 2017 r.

Podobne wiadomości:

Audi A5 i S5 w przygotowaniu

auto motor i sport 2015-06-17

Konkurent BMW serii 4 z Ingolstadt przechodzi właśnie przedprodukcyjne testy. Audi A5 i S5 mają pojawić się w przyszłym roku. 

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Komentuj:

~W 2015-08-25

Kryniczno To symbol kleski narodowej

~jumper 2015-08-04

Pierwsze zdanie rozwala - "Prace budowlane na dolnośląskim odcinku drogi ekspresowej S5 postępują ZGODNIE Z PLANEM". Przypominam, że w planie ta droga miała być gotowa na EURO 2012. Autor mógł sobie darować tą "zgodność" a przynajmniej wspomnieć, że data oddania do użytku (koniec 2017) oznacza opóźnienie prawie 6-letnie. I żeby nie było - jako wrocławianin ogromnie się cieszę z tej drogi ale warto czasem posypać głowę popiołem...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?
Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?
Sporym problemem na podkarpackim odcinku autostrady A4 jest mała liczba stacji benzynowych i Miejsc Obsługi Podróżnych (MOP). Sytuacja niedługo się zmieni za sprawą przetargu na dzierżawę siedmiu miejsc.