mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Postęp prac na autostradzie A4 Rzeszów-Dębica

Postęp prac na autostradzie A4 Rzeszów-Dębica

Budowa 33- kilometrowego odcinka autostrady A4 na odcinku od węzła Dębica Pustynia do węzła Rzeszów Zachodni ruszyła w maju 2010 roku. Odcinek autostrady ma być gotowy w ciągu dwóch lat od momentu rozpoczęcia robót. We wrześniu wykonawca - Budimex planuje zakończyć wzmocnienia podłoża kolumnami żwirowymi. Rozpoczęcie robót wykończeniowych planowane jest na październik br. a zakończenie robót żelbetowych na obiektach mostowych zostało zaplanowane na koniec 2011 roku.

Postęp prac na autostradzie A4 Rzeszów-Dębica
Na obecnym etapie prace są prowadzone całą dobę, przez 7 dni w tygodniu. Każdego dnia na budowę przyjeżdża transport ok. 90 tys. ton materiałów sypkich, które są wbudowywane bezpośrednio w nasyp. Wykonawca planuje zwiększyć dostawy do 120 tys. ton dziennie. Zgromadzono 1,0 mln ton kruszyw i materiałów nasypowych. Do chwili obecnej wykonano około 2 km warstwy mrozoochronnej oraz podbudowy z kruszywa łamanego. Ponadto w ciągu autostrady wykonano również 750 mb podbudowy z betonu asfaltowego i warstwy wiążącej o wysokim module sztywności (odcinki próbne). Wkrótce Wykonawca przystąpi do układania kolejnych odcinków warstw bitumicznych; jednak te prace mogą być prowadzone w odpowiednich warunkach atmosferycznych, które w czerwcu i lipcu nie sprzyjały drogowcom. Do końca bieżącego roku planowane jest wykonanie 10 km nawierzchni bitumicznych - informuje GDDKiA.

Postęp prac jest widoczny na obiektach mostowych; do chwili obecnej wykonano 92 proc. fundamentów, 85 proc. podpór i 51 proc. ustrojów nośnych.

Tak szeroki zakres prac wymaga zatrudnienia odpowiedniej liczby fachowców. Na budowanym przez Budimex odcinku pracuje 1100 osób, z czego 100 stanowi kadra inżynierska.

Materiały na budowę są transportowane 750 samochodami. Na całym odcinku pracuje 430 maszyn budowlanych.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 132 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 rusza na wschód

Autostrada A2 rusza na wschód

Polskie drogi 2017-07-26

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie realizacji

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie...

Polskie drogi 2017-07-26

Wykonawca jednego z czterech budowanych obecnie odcinków autostrady A1 Częstochowa - Pyrzowice zadeklarował zrealizowanie 50 proc. prac. Kierowcy pojadą tamtędy najwcześniej w 2019 roku.

Komentuj:

~romek 2011-09-04

Wyglada to wszystko bardzo obiecująco szczególnie w zakresie ustrojów mostowych zwazywszy na nadchodzacą za 3 miesiecy zimę .A co z odcinkiem A2 do Konotopy koło Warszawy powinien pojawiac sie komunikat Tv milczy zwazywszy na nadchodzacą kampanie wyborcza

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ford Ka+ w polskich salonach. Znamy ceny
Ford Ka+ w polskich salonach. Znamy ceny
W polskich salonach lada moment pojawi się nastepca popularnej "kaczki", czyli Forda Ka+. Można już składać zamówienia, a tymczasem polskie przedstawicielstwo firmy ujawniło cenniki.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech