mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Postęp prac na autostradzie A4 Rzeszów-Dębica

Postęp prac na autostradzie A4 Rzeszów-Dębica

Budowa 33- kilometrowego odcinka autostrady A4 na odcinku od węzła Dębica Pustynia do węzła Rzeszów Zachodni ruszyła w maju 2010 roku. Odcinek autostrady ma być gotowy w ciągu dwóch lat od momentu rozpoczęcia robót. We wrześniu wykonawca - Budimex planuje zakończyć wzmocnienia podłoża kolumnami żwirowymi. Rozpoczęcie robót wykończeniowych planowane jest na październik br. a zakończenie robót żelbetowych na obiektach mostowych zostało zaplanowane na koniec 2011 roku.

Postęp prac na autostradzie A4 Rzeszów-Dębica
Na obecnym etapie prace są prowadzone całą dobę, przez 7 dni w tygodniu. Każdego dnia na budowę przyjeżdża transport ok. 90 tys. ton materiałów sypkich, które są wbudowywane bezpośrednio w nasyp. Wykonawca planuje zwiększyć dostawy do 120 tys. ton dziennie. Zgromadzono 1,0 mln ton kruszyw i materiałów nasypowych. Do chwili obecnej wykonano około 2 km warstwy mrozoochronnej oraz podbudowy z kruszywa łamanego. Ponadto w ciągu autostrady wykonano również 750 mb podbudowy z betonu asfaltowego i warstwy wiążącej o wysokim module sztywności (odcinki próbne). Wkrótce Wykonawca przystąpi do układania kolejnych odcinków warstw bitumicznych; jednak te prace mogą być prowadzone w odpowiednich warunkach atmosferycznych, które w czerwcu i lipcu nie sprzyjały drogowcom. Do końca bieżącego roku planowane jest wykonanie 10 km nawierzchni bitumicznych - informuje GDDKiA.

Postęp prac jest widoczny na obiektach mostowych; do chwili obecnej wykonano 92 proc. fundamentów, 85 proc. podpór i 51 proc. ustrojów nośnych.

Tak szeroki zakres prac wymaga zatrudnienia odpowiedniej liczby fachowców. Na budowanym przez Budimex odcinku pracuje 1100 osób, z czego 100 stanowi kadra inżynierska.

Materiały na budowę są transportowane 750 samochodami. Na całym odcinku pracuje 430 maszyn budowlanych.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 132 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Komentuj:

~romek 2011-09-04

Wyglada to wszystko bardzo obiecująco szczególnie w zakresie ustrojów mostowych zwazywszy na nadchodzacą za 3 miesiecy zimę .A co z odcinkiem A2 do Konotopy koło Warszawy powinien pojawiac sie komunikat Tv milczy zwazywszy na nadchodzacą kampanie wyborcza

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.