mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Postępują prace na szesnastce

Postępują prace na szesnastce

Do 10 grudnia potrwają prace przy montażu barier na głównym ciągu drogi krajowej nr 16. Wcześniej (do 30 listopada) zakończą się roboty niezbędne dla zapewnienia przejezdności drogi krajowej nr 16 z Biskupca do Borek Wielkich oraz montaż barier na obiektach mostowych.

Postępują prace na szesnastce
- Aby jak najszybciej udostępnić kierowcom drogę, dokończenie budowy podzieliliśmy na trzy zadania, z których dwa obejmują wykonanie prac pozwalających na wcześniejsze udostępnienie drogi do ruchu - informuje GDDKiA.

Z końcem października podpisano umowę na drugie z trzech zadań  polegających na kontynuacji budowy po konsorcjum Alpine Bau/Hydrogeo, które zaprzestało wywiązywać się z zapisów kontraktowych. Do zadań wykonawcy, firmy Prowerk z Krakowa, będzie należało m.in. ustawienie barier ochronnych drogowych i mostowych, słupków prowadzących i krawędziowych oraz drogowych osłon przeciwolśnieniowych. Ustawienie barier ochronnych na wszystkich obiektach mostowych potrwa do 30 listopada 2013 r., natomiast ustawienie barier ochronnych drogowych, słupków prowadzących i krawędziowych (U1a i U1b) oraz drogowych osłon przeciwolśnieniowych na ciągu głównym drogi krajowej nr 16 wraz z łącznicami – do 10 grudnia 2013r.

Wykonanie powyższych  zadań pozwoli na udostępnienie drogi do ruchu jeszcze w tym roku, natomiast przetarg na trzecie zadanie, obejmujące wykonanie pozostałych prac wymagających dobrych warunków atmosferycznych, w tym dokończenie warstwy ścieralnej, zostanie ogłoszony późną jesienią. Jego realizacja przewidziana jest na II kwartał przyszłego roku tak, by w połowie 2014 roku w pełni oddać drogę kierowcom.
Tematy w artykule: drogi krajowe

Podobne wiadomości:

2+1, czyli rewolucja na polskich drogach

2+1, czyli rewolucja na polskich drogach

Polskie drogi 2015-09-02

Łącznik Janki - krajowa

Łącznik Janki - krajowa "siódemka" coraz...

Polskie drogi 2015-09-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross