mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Postępy na III etapie Trasy Średnicowej w Grudziądzu

Postępy na III etapie Trasy Średnicowej w Grudziądzu

Trwa budowa drogi łączącej węzeł Grudziądz na autostradzie A1 z drogą krajową nr 55. Ekipy budowlane pracują jednocześnie przy konstrukcji mostu, wiaduktu i nawierzchniach jezdni.

Postępy na III etapie Trasy Średnicowej w Grudziądzu
Na trasie dojazdowej do autostrady przeprowadzono już roboty ziemne, tj. wykonano rowy, uformowano nasypy, posiano trawę, a także przygotowano podłoże nowej drogi. Z kolei na budowie mostu M1 zasypano już wykopy i zagęszczono grunt pod ławy fundamentowe i wnęki za przyczółkami. Ponadto gotowe są korpusy, skrzydła i  słupy filarów z betonu klasy B40 w deskowaniu, które również zaizolowano. Podobnie przy wiadukcie W-2 zasypano wykopy, zagęszczono teren i wykonano izolacje elementów podziemnych. W obu przypadkach przygotowano także drenaż pionowych ścian konstrukcji poprzez ułożenie rur PCV perforowanych obłożonych geowłókniną z pełnym drenem.

Natomiast na węźle „Konstytucji 3 Maja” wykonano roboty ziemne wraz z podbudową, dodatkowo usunięto kolizje z infrastrukturą podziemną i zainstalowano kanalizację deszczową i obwody elektryczne pod oświetlenie ulic.

Warto dodać, że w kolejnym etapie Wykonawca m.in. przygotuje się do ułożenia płyty pomostu na M-1 i W-2, a także przeprowadzi prace odwodnieniowe na kolejnych odcinkach inwestycji.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 78 700 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Samochodowe centrum dowodzenia

auto motor i sport 0000-00-00

Nawigacja, odtwarzacz audio-video i zestaw głośnomówiący w jednym niezwykłym urządzeniu: AVIC-F40BT.

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Robert Kubica pojedzie bolidem Williamsa
Robert Kubica pojedzie bolidem Williamsa
Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich fanów Roberta Kubicy. Polski kierowca pojawi się w drugiej połowie października na torze Silverstone w bolidzie Williamsa.