mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Postępy w modernizacji olsztyńskiego transportu miejskiego

Postępy w modernizacji olsztyńskiego transportu miejskiego

Dobiegają końca prace związane z budową buspasów w Olsztynie. Inwestycja to jeden z ważnych elementów projektu rozwoju olsztyńskiej komunikacji miejskiej.

Postępy w modernizacji olsztyńskiego transportu miejskiego
Olsztyn, podobnie jak pozostałe cztery miasta wojewódzkie Polski Wschodniej (Białystok, Lublin, Kielce, Rzeszów), realizuje inwestycję prowadzącą do poprawy jakości transportu miejskiego, dzięki znacznemu dofinansowaniu z Programu Rozwój Polski Wschodniej.

Jednym z elementów tego przedsięwzięcia jest kończąca się budowa buspasów. Trwające rok prace objęły wydzielenie pasów przeznaczonych dla autobusów, instalację sygnalizacji świetlnej oraz zapewnienie kanalizacji deszczowej. W ramach inwestycji dokonano również przebudowy chodników, pasów zieleni, zatok autobusowych oraz poziomego i pionowego oznakowania jezdni. Powstałe w ten sposób buspasy, usprawnią poruszanie się autobusów po olsztyńskich ulicach, a tym samym zwiększą komfort podróżowania po mieście.

Projekt "Modernizacja i rozwój zintegrowanego systemu transportu zbiorowego w Olsztynie" to przedsięwzięcie warte niemal 500 mln zł. Znaczna część tej kwoty, bo ponad 350 mln zł, to środki pochodzące z Programu Rozwój Polski Wschodniej.

Podobne wiadomości:

Zostaw auto - przesiądź się na komunikację miejską

Zostaw auto - przesiądź się na komunikację...

Aktualności 2014-09-22

Potępiamy nadmierną prędkość i pijanych kierowców

Potępiamy nadmierną prędkość i pijanych...

Aktualności 2014-11-28

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.