mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Poszerzony most Grota w Warszawie

Poszerzony most Grota w Warszawie

Problemy Warszawy z zamkniętym mostem Łazienkowskim choć w części zrekompensuje poszerzenie mostu gen. Grota-Roweckiego. Most będzie szerszy o 10 m i będzie teraz liczył 46 m szerokości.

Poszerzony most Grota w Warszawie
Przeprawa przez Wisłę wybudowana została na przełomie lat 70. i 80. ubiegłego stulecia. Obecnie przechodzi gruntowny remont, w ramach którego została poszerzona o ok. 10 m i liczy obecnie 46 m. To oznacza, że na każdej nitce mostu będzie po pięć pasów ruchu – po dwa wewnętrzne dla przejazdów tranzytowych i po trzy zewnętrzne, oddzielone barierą, dla ruchu lokalnego. Dodatkowo na północnej stronie mostu zostanie wybudowana ścieżka rowerowa, natomiast na południowej chodnik dla pieszych.
Gotowa jest już północna strona mostu, po której samochody jeżdżą tymczasowo w obydwu kierunkach. Prace budowlane trwają wciąż na południowej części trasy AK, a ruch odbywa się północną nitką.

W ramach prac remontowych do konstrukcji mostu dospawano po 52 elementy z każdej strony obu nitek, a więc po 104 elementy na każdą z nich (czyli 208 elementów na całą przeprawę). Elementy ważą od 9 do 15 ton – łącznie zużyto ok. 3.450 ton stali.

– Do zakończenia prac na Trasie Armii Krajowej pozostało już tylko 7 miesięcy. Remont wzbudza duże zainteresowanie mieszkańców stolicy, którzy podkreślają, że efekty prac budowlanych możemy oglądać praktycznie z dnia na dzień. Jesteśmy bardzo zadowoleni z postępu robót na południowej nitce trasy, jak i płynności ruchu drogowego, jaki możemy zauważyć na wyremontowanej już północnej części. Z niecierpliwością czekamy na zakończenie prac – mówi Jacek Wojciechowicz, zastępca prezydenta m.st. Warszawy.Trasę Armii Krajowej do parametrów drogi ekspresowej S8 przebudowuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Zakres prac to m.in. zmiana szerokości jezdni głównych, połączenie istniejących i projektowanych węzłów na Trasie AK w nowe zespoły - zespół węzłów: Powązkowska – Broniewskiego – Marymoncka oraz zespół węzłów: Wisłostrada – Modlińska. Prace obejmują również budowę i przebudowę jezdni zbierająco-rozprowadzających, przebudowę lokalnego układu komunikacyjnego, budowę ścieżek rowerowych i ciągów pieszo-rowerowych. Rozbiórce i ponownej odbudowie w tej samej lokalizacji podlegać będzie 16 obiektów, natomiast w sumie 33 obiekty mostowe zostaną odbudowane lub nowo wybudowane, w tym kluczowy most gen. S. Grota–Roweckiego.

Zakończenie wszystkich prac planowane jest na październik 2015 r. Wykonawcą prac jest firma Metrostav Polska S.A.

Podobne wiadomości:

Volvo S90: Nowy rywal dla E-klasy i spółki

auto motor i sport 2015-04-16

Szwedzi pożegnają się z modelem S80. Zamiast niego powstanie nowy, inspirowany fantastycznymi konceptami konkurent niemieckich sednaów. Imię jego -  Volvo S90.

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.