mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Poszerzony most Grota w Warszawie

Poszerzony most Grota w Warszawie

Problemy Warszawy z zamkniętym mostem Łazienkowskim choć w części zrekompensuje poszerzenie mostu gen. Grota-Roweckiego. Most będzie szerszy o 10 m i będzie teraz liczył 46 m szerokości.

Poszerzony most Grota w Warszawie
Przeprawa przez Wisłę wybudowana została na przełomie lat 70. i 80. ubiegłego stulecia. Obecnie przechodzi gruntowny remont, w ramach którego została poszerzona o ok. 10 m i liczy obecnie 46 m. To oznacza, że na każdej nitce mostu będzie po pięć pasów ruchu – po dwa wewnętrzne dla przejazdów tranzytowych i po trzy zewnętrzne, oddzielone barierą, dla ruchu lokalnego. Dodatkowo na północnej stronie mostu zostanie wybudowana ścieżka rowerowa, natomiast na południowej chodnik dla pieszych.
Gotowa jest już północna strona mostu, po której samochody jeżdżą tymczasowo w obydwu kierunkach. Prace budowlane trwają wciąż na południowej części trasy AK, a ruch odbywa się północną nitką.

W ramach prac remontowych do konstrukcji mostu dospawano po 52 elementy z każdej strony obu nitek, a więc po 104 elementy na każdą z nich (czyli 208 elementów na całą przeprawę). Elementy ważą od 9 do 15 ton – łącznie zużyto ok. 3.450 ton stali.

– Do zakończenia prac na Trasie Armii Krajowej pozostało już tylko 7 miesięcy. Remont wzbudza duże zainteresowanie mieszkańców stolicy, którzy podkreślają, że efekty prac budowlanych możemy oglądać praktycznie z dnia na dzień. Jesteśmy bardzo zadowoleni z postępu robót na południowej nitce trasy, jak i płynności ruchu drogowego, jaki możemy zauważyć na wyremontowanej już północnej części. Z niecierpliwością czekamy na zakończenie prac – mówi Jacek Wojciechowicz, zastępca prezydenta m.st. Warszawy.Trasę Armii Krajowej do parametrów drogi ekspresowej S8 przebudowuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Zakres prac to m.in. zmiana szerokości jezdni głównych, połączenie istniejących i projektowanych węzłów na Trasie AK w nowe zespoły - zespół węzłów: Powązkowska – Broniewskiego – Marymoncka oraz zespół węzłów: Wisłostrada – Modlińska. Prace obejmują również budowę i przebudowę jezdni zbierająco-rozprowadzających, przebudowę lokalnego układu komunikacyjnego, budowę ścieżek rowerowych i ciągów pieszo-rowerowych. Rozbiórce i ponownej odbudowie w tej samej lokalizacji podlegać będzie 16 obiektów, natomiast w sumie 33 obiekty mostowe zostaną odbudowane lub nowo wybudowane, w tym kluczowy most gen. S. Grota–Roweckiego.

Zakończenie wszystkich prac planowane jest na październik 2015 r. Wykonawcą prac jest firma Metrostav Polska S.A.

Podobne wiadomości:

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Polskie drogi 2018-01-15

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
W połowie sierpnia kierowcy jadący Zakopianką będą mogli skorzystać z nowo wybudowanego węzła drogowego w Poroninie. Marszałek województwa małopolskiego zapewnił, że wszystkie prace postępują zgodnie z harmonogramem.