mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Potwierdzona zła jakość warszawskiej S2

Potwierdzona zła jakość warszawskiej S2

Bezzwłoczne usunięcie materiałów niezgodnych ze specyfikacją, wydłużenie gwarancji oraz obniżenie wynagrodzenia wykonawcy - takie żądania postawiła GDDKiA po analizie badań laboratoryjnych nasypów drogowych na Południowej Obwodnicy Warszawy S2 (POWIII).

Potwierdzona zła jakość warszawskiej S2
Badania laboratoryjne potwierdziły użycie przez wykonawcę nieprawidłowych materiałów przy budowie nasypów. Stwierdzono występowanie przekroczeń dopuszczalnych zawartości części organicznych. W kilku przypadkach stwierdzono grunty, które zgodnie z wymogami normy, nie nadają się do budowy nasypów. GDDKiA poleciła wykonawcy bezzwłocznie usunięcie nieprawidłowych materiałów z nasypów tj. około 60 tys. m3 gruntów. Mając na uwadze całość nasypów na trasie POW III (czyli około 2 650 000 m3) procentowy udział materiałów niezgodnych, użytych przez wykonawcę to około 18%.

W konsekwencji GDDKiA potrąci wykonawcy z wynagrodzenia ponad 12 mln złotych za użycie niewłaściwych materiałów. GDDKiA zażądała również wydłużenia gwarancji na pełen zakres robót drogowych o 100%, czyli o dodatkowe 5 lat.

Podobne wiadomości:

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Komentuj:

~dajan55 2012-08-17

A gdzie przez tyle czasu był sowicie opłacany inżynier kontraktu który też ma chmarę urzędników i osławiona GDDKiA ze swoimi - za grube miliony stworzonymi - laboratoriami !!!???. Czyżby dopiero teraz zaczęli robić nie z takich materiałów ?. Czy niekompetencja GDDKiA doprowadziła do tego !?

~expres 2012-08-10

każdy orze jak może, kombinuje ile wlezie ale trza pilnować ale jakie to koszty moze zostawic jak jest czy wzmocnić i już

~kra 2012-08-09

Panowie "Kamil" i 'Astrolog" - LITOŚCI!!!!- czy nie potraficie pisać na trochę wyższym poziomie? Czy tak samo rozmawiacie u siebie w domu?

~astrolog 2012-08-08

Kibolski Kamilku. Sa dla ciebie takie specjalne fora dla frustratow i oszolomow, na ktorych mozesz sie wykazywac ile wlezie (ND, Fakt itd) i tam sobie mozesz wywalac na kogo chcesz malutki prawicowy pajacyku od smolenskich brzoz. To ze GDDKiA dokonuje wnikliwych badan i wynajduje bledy jest godne gratulacji. Moze napisze smieszny przydupasku kaczych kuperkow o tym, ze to wykonawca spieprzyl robote. Bo nie urzednicy jezdzili ciezarowkami z piachem.

~kamil 2012-08-07

ty astrolog sam bredzisz różowy oszołomie. WG ciebie inżynier kontraktu czyli jedna osoba ma zweryfikować całościowy przebieg prac.-hmm ciekawe. Jest tak, że IK podpisuje co mu kolesie podłożą pod nos. Ponadto POKEMONIE w procesie inwestycyjnym jest takie coś jak protokoły odbioru robót zanikowych, i to GDDKIA jako zleceniodawca ma obowiązek ich dokonywać.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.