mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Potyczki SRB z GDDKiA pod lupą KOmisji Europejskiej

Potyczki SRB z GDDKiA pod lupą KOmisji Europejskiej

Komisja Europejska zajmie się sprawą zerwania kontraktu na budowę autostrady A1 od Kowala do Torunia w województwie kujawsko-pomorskim. KE zbada czy zostały złamane przepisy europejskie i prawo zamówień publicznych.

Potyczki SRB z GDDKiA pod lupą KOmisji Europejskiej
SRB domaga się obecnie zapłaty kar umownych w wysokości ok. 190 mln zł oraz wystąpi z dalszymi roszczeniami odszkodowawczymi opiewającymi na kwotę łącznie blisko 1 mld zł. Firma zamierza dochodzić roszczeń przed sądami polskimi i unijnymi.  Firma poprosiła Komisarza UE o kontrolę programu infrastruktury drogowej.

GDDKiA podkreśla, że wymagała od SRB budowy dróg zgodnie z podpisanym kontraktem i za umówione pieniądze, co jest gwarancją nie tylko legalnego działania, ale także uzyskania całej zakładanej refundacji środków europejskich.

GDDKiA realizuje inwestycje drogowe zgodnie z zawartym kontraktem, przestrzegając prawa –  polskiego i unijnego. Nie zgadzając się na dodatkowe, niezgodne z kontraktem płatności, działa więc w sposób legalny. Zgoda oznaczałaby bowiem naruszenie zasady równego traktowania wykonawców zapisanej - podkreśla GDDKiA.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec

Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz....

Polskie drogi 2018-01-04

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

~marekoll 2012-10-14

no taaa - asfalt już położony zaorajmy, wiadukty zburzmy, polish sheet!!!

~kk 2012-10-10

No to módlmy się,abysmy tego 1 mld nie przegrali,bo tak czy owak odbije się to na nas jako podatnikach,użytkownikach i innych płatnikach a te wszystkie wymądrzania głów eksperckich mozna będzie w buty sobie włozyć.Będzie wyrok !

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.