mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Potyczki SRB z GDDKiA pod lupą KOmisji Europejskiej

Potyczki SRB z GDDKiA pod lupą KOmisji Europejskiej

Komisja Europejska zajmie się sprawą zerwania kontraktu na budowę autostrady A1 od Kowala do Torunia w województwie kujawsko-pomorskim. KE zbada czy zostały złamane przepisy europejskie i prawo zamówień publicznych.

Potyczki SRB z GDDKiA pod lupą KOmisji Europejskiej
SRB domaga się obecnie zapłaty kar umownych w wysokości ok. 190 mln zł oraz wystąpi z dalszymi roszczeniami odszkodowawczymi opiewającymi na kwotę łącznie blisko 1 mld zł. Firma zamierza dochodzić roszczeń przed sądami polskimi i unijnymi.  Firma poprosiła Komisarza UE o kontrolę programu infrastruktury drogowej.

GDDKiA podkreśla, że wymagała od SRB budowy dróg zgodnie z podpisanym kontraktem i za umówione pieniądze, co jest gwarancją nie tylko legalnego działania, ale także uzyskania całej zakładanej refundacji środków europejskich.

GDDKiA realizuje inwestycje drogowe zgodnie z zawartym kontraktem, przestrzegając prawa –  polskiego i unijnego. Nie zgadzając się na dodatkowe, niezgodne z kontraktem płatności, działa więc w sposób legalny. Zgoda oznaczałaby bowiem naruszenie zasady równego traktowania wykonawców zapisanej - podkreśla GDDKiA.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 78 700 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Komentuj:

~marekoll 2012-10-14

no taaa - asfalt już położony zaorajmy, wiadukty zburzmy, polish sheet!!!

~kk 2012-10-10

No to módlmy się,abysmy tego 1 mld nie przegrali,bo tak czy owak odbije się to na nas jako podatnikach,użytkownikach i innych płatnikach a te wszystkie wymądrzania głów eksperckich mozna będzie w buty sobie włozyć.Będzie wyrok !

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia jest najchętniej kupowanym modelem w Polsce. Teraz do jej oferty dołącza wersja napędzana silnikiem 1.5 TSI.