mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Potyczki SRB z GDDKiA pod lupą KOmisji Europejskiej

Potyczki SRB z GDDKiA pod lupą KOmisji Europejskiej

Komisja Europejska zajmie się sprawą zerwania kontraktu na budowę autostrady A1 od Kowala do Torunia w województwie kujawsko-pomorskim. KE zbada czy zostały złamane przepisy europejskie i prawo zamówień publicznych.

Potyczki SRB z GDDKiA pod lupą KOmisji Europejskiej
SRB domaga się obecnie zapłaty kar umownych w wysokości ok. 190 mln zł oraz wystąpi z dalszymi roszczeniami odszkodowawczymi opiewającymi na kwotę łącznie blisko 1 mld zł. Firma zamierza dochodzić roszczeń przed sądami polskimi i unijnymi.  Firma poprosiła Komisarza UE o kontrolę programu infrastruktury drogowej.

GDDKiA podkreśla, że wymagała od SRB budowy dróg zgodnie z podpisanym kontraktem i za umówione pieniądze, co jest gwarancją nie tylko legalnego działania, ale także uzyskania całej zakładanej refundacji środków europejskich.

GDDKiA realizuje inwestycje drogowe zgodnie z zawartym kontraktem, przestrzegając prawa –  polskiego i unijnego. Nie zgadzając się na dodatkowe, niezgodne z kontraktem płatności, działa więc w sposób legalny. Zgoda oznaczałaby bowiem naruszenie zasady równego traktowania wykonawców zapisanej - podkreśla GDDKiA.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

~marekoll 2012-10-14

no taaa - asfalt już położony zaorajmy, wiadukty zburzmy, polish sheet!!!

~kk 2012-10-10

No to módlmy się,abysmy tego 1 mld nie przegrali,bo tak czy owak odbije się to na nas jako podatnikach,użytkownikach i innych płatnikach a te wszystkie wymądrzania głów eksperckich mozna będzie w buty sobie włozyć.Będzie wyrok !

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross