mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Powalczą o północną obwodnicę Jędrzejowa

Powalczą o północną obwodnicę Jędrzejowa

Zainteresowanie firm i konsorcjów budową północnej obwodnicy Jędrzejowa w ciągu drogi krajowej nr 78 (woj. świętokrzyskie) jest olbrzymie. Wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu przetargowym złożyło aż 28 firm i konsorcjów z całego świata (dla przykładu – budową odcinka drogi ekspresowej S-7 Skarżysko – granica województwa świętokrzyskiego z Mazowszem zainteresowanych było 27 firm i konsorcjów). Rozpoczęcie prac planowane jest w drugiej połowie 2010.

Powalczą o północną obwodnicę Jędrzejowa
Przetarg na budowę północnej obwodnicy Jędrzejowa w ciągu drogi krajowej 78 ogłoszony został w lutym przez kielecki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Do 19 marca zainteresowani mogli składać wnioski o dopuszczenie do drugiego etapu postępowania przetargowego, w którym zostaną złożone oferty cenowe. Teraz komisja przetargowa przystąpi do sprawdzania wniosków. Do drugiego etapu przetargu może być zakwalifikowanych nie więcej niż 20 firm lub konsorcjów.

Północna obwodnica Jędrzejowa jest pierwszą w regionie świętokrzyskim, która będzie współfinansowana w ramach unijnego Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej. Planowana kwota dofinansowania to ponad 26 mln euro czyli około 100 milionów złotych. Wniosek o dofinansowanie północnej obwodnicy Jędrzejowa został złożony w styczniu 2010 do Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, skąd trafi do Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, a następnie do Komisji Europejskiej. Procedura jego rozpatrywania może trwać kilka miesięcy, co nie ma wpływu na termin realizacji inwestycji. W styczniu 2010 złożony został także wniosek do Wojewody o decyzję zgody na realizację inwestycji drogowej.
 
Rozpoczęcie prac planowane jest w drugiej połowie 2010. Północna obwodnica Jędrzejowa w ciągu drogi krajowej 78 Szczekociny – Jędrzejów – Chmielnik będzie miała dwie jezdnie. Trasa o długości blisko 8 kilometrów połączy  miejscowość Prząsław z węzłem kieleckim na istniejącej już wschodniej obwodnicy Jędrzejowa w ciągu drogi nr 7. W ramach inwestycji przewidziano obiekty zapewniające bezkolizyjny ruch - między innymi budowę wiaduktu nad linią kolejową Warszawa - Kraków czy węzeł na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 728 Końskie – Jędrzejów.
 
Przetarg na północną obwodnicę Jędrzejowa to trzeci z przetargów na wielkie inwestycje drogowe ogłoszonych przez kielecki oddział GDDKiA w ostatnich miesiącach. Przypomnijmy - trwają postępowania przetargowe w sprawie obwodnicy Kielc i odcinka Skarżysko –granica województwa drogi ekspresowej S-7, która ma być budowana w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. W kwietniu planowane jest ogłoszenie przetargu na budowę obwodnicy Wąchocka w ciągu drogi krajowej 42. To druga świętokrzyska inwestycja realizowana w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej.

Podobne wiadomości:

Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i

Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i

Aktualności 2017-08-16

S7 Kraków - Warszawa: uruchomiono kolejny odcinek

S7 Kraków - Warszawa: uruchomiono kolejny...

Polskie drogi 2017-07-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic