mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Powiat pilski z obwodnicą

Powiat pilski z obwodnicą

Oddano do użytku jedną z największych w ciągu ostatnich lat inwestycji drogowych w północnej Wielkopolsce. Odbudowa ponad 50-kilometrowego odcinka południowej obwodnicy powiatu pilskiego, biegnącego północnym skrajem doliny Noteci, pozwoli na rozwój miejscowości położonych wzdłuż drogi oraz znaczącą poprawę jakości życia mieszkańców okolicznych gmin.

Powiat pilski z obwodnicą
Obwodnica, zgodnie z założeniem, stanowi alternatywę dla drogi krajowej nr 10. Przebudowany został ciąg drogowy od skrzyżowania z drogą krajową nr 11 przez miejscowości Byszki – Dziembowo – Kaczory – Miasteczko Krajeńskie – Białośliwie – Osiek n/Notecią do skrzyżowania z drogą krajową nr 10 w miejscowości Ruda.

 
Projekt o wartości ponad 40 mln zł dofinansowany został ze środków Unii Europejskiej, z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 oraz ze środków Powiatu Pilskiego.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Komentuj:

~Jja i mój klekot 2012-09-27

Z powiatowych to jeszcze Świdnica-Żarów-Rusko.Nawet są dwie jezdnie szał!! (dolny śląsk)

~fan 2012-09-01

Pismaki zadnej mapki tu nie zamieszczaja,w ogole serwis o drogach a map tu zero zeby widziec co gdzie i jak!!!

~seeco 2012-08-28

a to zwykła droga czy jakaś ekspresówka s10 ?

Jotgie 2012-08-28

Nawet myślę, że to największa inwestycja w Polsce na drogach powiatowych w ostatnich co najmniej 10 latach!<br /> PS. Ta inwestycja dotyczy mnie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bezpłatna historia sprowadzonego auta już działa
Bezpłatna historia sprowadzonego auta już działa
Ministerstwo Cyfryzacji poinformowało o działaniu systemu, który pozwala sprawdzić przeszłość samochodu sprowadzonego z zagranicy. Od przyszłego roku usługa poszerzy się o nowe funkcje.