mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Powołano forum Polskie Autostrady Koncesyjne

Powołano forum Polskie Autostrady Koncesyjne

Zarządcy płatnych odcinków autostrad powołali przy Konfederacji Lewiatan forum Polskie Autostrady Koncesyjne. Dzięki temu będą reprezentowani w relacjach z władzami i wspólnie wdrożą działania na rzecz bezpieczeństwa.

Powołano forum Polskie Autostrady Koncesyjne
Koncesjonariusze płatnych autostrad w Polsce postanowili połączyć siły. Spółki Autostrada Wielkopolska, Autostrada Wielkopolska II, Stalexport Autostrada Małopolska oraz Gdańsk Transport Company będą teraz reprezentowane przez jedno wspólne ciało - forum Polskie Autostrady Koncesyjne.

Będzie ono reprezentować środowisko w relacj Infrastruktury i Budownictwa czy Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Kolejnym zadaniem będą wspólne działania na rzecz bezpiecznego zachowania kierowców na autostradach.

Powstanie forum ogłoszono podczas międzynarodowej konferencji  Road Safety 2016, organizowanej przez Europejskie Stowarzyszenie Koncesjonariuszy i Operatorów Płatnych Autostrad. Tematem konferencji było omówienie warunków do realizacji bardzo ambitnego celu, czyli tzw. wizji zerowej. Zakłada ona zredukowanie do zera liczby śmiertelnych wypadków na europejskich drogach.

Europejskie Stowarzyszenie Koncesjonariuszy Autostrad Płatnych działa od 43 lat, skupiając 22 podmioty z całej Europy. Od 2007 r. do stowarzyszenia należy także Autostrada Wielkopolska SA, reprezentująca w tej organizacji również Gdańsk Transport Company i Stalexport Autostradę Małopolską.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.
Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 134 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Mercedes-AMG C43 4Matic Coupe - waga...

auto motor i sport 2016-02-24

Z zewnątrz auto wygląda prawie jak topowa wersja Klasy C Coupe, oznaczona C63 AMG. To przez specjalny pakiet przygotowany przez ludzi z Affalterbach. Auto na rynku będzie bezpośrednim konkurentem takich modeli, jak Audi S5.

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Komentuj:

~JJ 2016-03-18

~Kierowca Nie Ty jeden. Ja jeśli tylko mi się jakoś super nie śpieszy to zawsze omijam odcinki prywatne. Na odcinkach GDDiA mimo, że te bramki są sensu jest jeszcze znośnie. Polecam, zeby odcinek POZNAN-WRZEŚNIA jechać starą drogą (teraz DK 92) cały czas 2 pasy czasem tylko światła. Wjazd do Poznania albo przez Swarzędz albo można przez S5 na bezpłatną już A2 wrócić. Wszystkiego jest może 10 min a 18 zł w kieszeni. Odcinek KATOWICE-KRAKÓW też można jakoś sprytnie bramki ominąć tylko nie wiem jalk. Szkoda tylko, że w programie budowy dróg chyba nie o to chodziło, żeby większość i tak starymi drogami jeździła...

~Kierowca 2016-03-10

Zdziercy. Co robi rząd i sąd!, aby przestali łupić kierowców. Ja omijam te autostrady szerokim kołem.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.