mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Powstają nowe drogi we Włocławku

Powstają nowe drogi we Włocławku

Zakończono prace nad pierwszym etapem przebudowy ul. Kapitulnej - jednej z największych inwestycji drogowych we Włocławku. Ulica łączy dwa włocławskie osiedla Południe i Zazamcze. Całkowita wartość projektu I etapu wyniosła 8 mln 200 tys. zł, dofinansowanie jakie miasto otrzymało unijnej kasy wyniosło 4 mln 90 tys. zł. Cała inwestycja (dwa kolejne etapy) ma się zakończyć w 2012 roku.

Powstają nowe drogi we Włocławku
Wykonawcą pierwszego etapu inwestycji było konsorcjum włocławskich firm: „Spec–Dróg” (lider konsorcjum), Firma Inżynieryjno-Drogowa „Drogtom”, „Włocławskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych” oraz „Drogi i Mosty Antoni Popowski”. Zakresem przebudowy objęte były ul. Fredry, Zgodna, Gajowa na odcinku od ul. Wiejskiej do Szuwarowej, oraz ul. Wiejska od skrzyżowania Zgodna – Gajowa, do granic miasta (w kierunku Brześcia Kujawskiego). Zakres prac obejmował roboty drogowe, wykonanie jezdni o szerokości 7 m i obustronnego chodnika o szerokości 1,5 m. Wybudowana została także ścieżka rowerowa o szerokości 2 m oraz zatoki autobusowe. Konsorcjum firm wykonało także nowe kanalizacje odprowadzające wody opadowe, przebudowało oświetlenie drogowe i urządziło tereny zielone. Wykonane zostało oznakowanie poziome i pionowe oraz sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu Wiejska – Zgodna – Gajowa. Roboty objęły także przebudowę istniejącej infrastruktury technicznej.

Wykonawcą drugiego etapu przebudowy, która trwa od kwietnia br. jest firma „Strabag” z Pruszkowa, która przebudowuje ul. Kapitulną na odcinku od skrzyżowania ulic Wysokiej i Długiej do ul. Jastrzębiej oraz wykonuje połączenie ul. Kapitulnej z ul. Wieniecką. Oddany do użytku będzie tam prawie 50-metrowy most przez rzekę Zgłowiączkę. Zbudowane będą chodniki, ścieżki rowerowe i zatoki autobusowe. Wykonawca buduje kanalizację deszczową, oświetlenie uliczne, sygnalizację świetlną oraz rozbiera obiekty budowlane kolidujące z komunikacją na drodze. Drugi etap zakończy się 30 listopada 2011 r., jego całkowity koszt to 21 mln 240 tys. zł, z unijnej kasy Włocławek otrzyma 9 mln 570 tys. zł.
Etap trzeci (jeszcze nie rozpoczęty) przewiduje przebudowę ul. Kapitulnej na odcinku od ul. Okrzei do ul. Długiej, wraz z budową tunelu dla pieszych i rowerzystów w rejonie istniejącego wiaduktu PKP. Tunel, wraz ze ścieżką rowerową będą miały szerokość 4 m. Zbudowane będą także jezdnia, chodnik i ścieżka rowerowa oraz zatoki autobusowe. Cała inwestycja ma się zakończyć w 2012 roku i jest dofinansowywana w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013.

Podobne wiadomości:

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.