mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Powstają nowe drogi we Włocławku

Powstają nowe drogi we Włocławku

Zakończono prace nad pierwszym etapem przebudowy ul. Kapitulnej - jednej z największych inwestycji drogowych we Włocławku. Ulica łączy dwa włocławskie osiedla Południe i Zazamcze. Całkowita wartość projektu I etapu wyniosła 8 mln 200 tys. zł, dofinansowanie jakie miasto otrzymało unijnej kasy wyniosło 4 mln 90 tys. zł. Cała inwestycja (dwa kolejne etapy) ma się zakończyć w 2012 roku.

Powstają nowe drogi we Włocławku
Wykonawcą pierwszego etapu inwestycji było konsorcjum włocławskich firm: „Spec–Dróg” (lider konsorcjum), Firma Inżynieryjno-Drogowa „Drogtom”, „Włocławskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych” oraz „Drogi i Mosty Antoni Popowski”. Zakresem przebudowy objęte były ul. Fredry, Zgodna, Gajowa na odcinku od ul. Wiejskiej do Szuwarowej, oraz ul. Wiejska od skrzyżowania Zgodna – Gajowa, do granic miasta (w kierunku Brześcia Kujawskiego). Zakres prac obejmował roboty drogowe, wykonanie jezdni o szerokości 7 m i obustronnego chodnika o szerokości 1,5 m. Wybudowana została także ścieżka rowerowa o szerokości 2 m oraz zatoki autobusowe. Konsorcjum firm wykonało także nowe kanalizacje odprowadzające wody opadowe, przebudowało oświetlenie drogowe i urządziło tereny zielone. Wykonane zostało oznakowanie poziome i pionowe oraz sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu Wiejska – Zgodna – Gajowa. Roboty objęły także przebudowę istniejącej infrastruktury technicznej.

Wykonawcą drugiego etapu przebudowy, która trwa od kwietnia br. jest firma „Strabag” z Pruszkowa, która przebudowuje ul. Kapitulną na odcinku od skrzyżowania ulic Wysokiej i Długiej do ul. Jastrzębiej oraz wykonuje połączenie ul. Kapitulnej z ul. Wieniecką. Oddany do użytku będzie tam prawie 50-metrowy most przez rzekę Zgłowiączkę. Zbudowane będą chodniki, ścieżki rowerowe i zatoki autobusowe. Wykonawca buduje kanalizację deszczową, oświetlenie uliczne, sygnalizację świetlną oraz rozbiera obiekty budowlane kolidujące z komunikacją na drodze. Drugi etap zakończy się 30 listopada 2011 r., jego całkowity koszt to 21 mln 240 tys. zł, z unijnej kasy Włocławek otrzyma 9 mln 570 tys. zł.
Etap trzeci (jeszcze nie rozpoczęty) przewiduje przebudowę ul. Kapitulnej na odcinku od ul. Okrzei do ul. Długiej, wraz z budową tunelu dla pieszych i rowerzystów w rejonie istniejącego wiaduktu PKP. Tunel, wraz ze ścieżką rowerową będą miały szerokość 4 m. Zbudowane będą także jezdnia, chodnik i ścieżka rowerowa oraz zatoki autobusowe. Cała inwestycja ma się zakończyć w 2012 roku i jest dofinansowywana w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013.

Podobne wiadomości:

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Volvo S60 zadebiutowało
Nowe Volvo S60 zadebiutowało
Kilka tygodni temu zadebiutowało nowe Volvo V60, a teraz przyszedł czas na wersję sedan. Model klasy średniej powalczy z takimi konkurentami jak Audi A4, Mercedes Klasy C czy BMW Serii 3.

Zalando Zalando