mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Powstają nowe ronda na trasie Brzesko-Koszyce

Powstają nowe ronda na trasie Brzesko-Koszyce

Trwa budowa nowej drogi wojewódzkiej z Brzeska do Koszyc. W ciągu trasy powstaną m.in. dwa ronda. W związku z ich budową kierowców czekają utrudnienia.

Powstają nowe ronda na trasie Brzesko-Koszyce
Inwestycję realizuje Skanska na zlecenie Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie. Prace zakładają budowę pierwszego etapu nowego przebiegu drogi wojewódzkiej nr 768 z Brzeska do Koszyc (woj. małopolskie), a ich koszt wyniesie 33 mln zł brutto. Dzięki inwestycji powstanie dogodne połączenie autostrady A4 z drogą krajową nr 79 Kraków-Sandomierz.

Utrudnienia, jakich w najbliższym czasie mogą spodziewać się kierowcy, są związane z budową skrzyżowań w ciągu nowej drogi. Będą to skrzyżowania z drogami lokalnymi w formie rond. W okresie od 5 maja do lipca zamknięta będzie ul. Jeziorańska w Mokrzyskach - objazd został wytyczony ul. Zagrodzka i Kościelną. Następnie, od sierpnia do października zamknięte będą dwie kolejne ulice, czyli Zagrodzka i Kościelna. W tym czasie objazd będzie prowadził ul. Jeziorańską.

Inwestycja  powstaje w formule „projektuj i buduj”, co oznacza, że Skanska najpierw wykonała projekt nowej drogi, po czym przystąpiła do realizacji inwestycji.

- Budowa drogi będzie przebiegała w nowym śladzie, a jej obecny teren to głównie łąki, nieużytki, lasy i pola – mówi Witold Miśtak, Menadżer Projektu, Skanska. – Powstanie odcinek drogi wojewódzkiej o długości 4,3 km z jedną jezdnią i dwoma pasami ruchu o łącznej szerokości 7 m. Droga zostanie wyposażona m.in. w obustronne pobocza, drogi serwisowe, rowy, urządzenia bezpieczeństwa ruchu i zatokę do ważenia pojazdów. W rejonie skrzyżowań z ul. Siostry Faustyny i ul. Zagrodzką Skanska wybuduje chodniki.

- Pod drogą powstanie 5 przejść dla średnich zwierząt, 4 dla płazów i jedno dla małych zwierząt – dodaje Marcin Wąsik, Inżynier Projektu, Skanska.

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat A4Go

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat...

Polskie drogi 2016-07-01

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.