mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Powstają nowe, ważne drogi w lubuskim

Powstają nowe, ważne drogi w lubuskim

Obecnie w województwie lubuskim w realizacji znajduje się ok. 43 km drogi ekspresowej S3, ok. 105 km autostrady A2 oraz obwodnica Łęknicy o długości prawie 4 km  z mostem granicznym.

Powstają nowe, ważne drogi w lubuskim
Droga ekspresowa S3

Budowa drogi ekspresowej S3 od Międzyrzecza do Sulechowa  rozpoczęła się w sierpniu 2010 roku. Zakończenie budowy  i oddanie drogi do użytku planowane jest w połowie roku 2013. Stan zaawansowania robót dla poszczególnych odcinków (odcinek podzielony został na 3 odcinki realizacyjne) wygląda następująco:

Odcinek I     - roboty drogowe 12,08%, roboty mostowe 28,09 %
Odcinek II    - roboty drogowe 8,8 %, roboty mostowe 11,64 %
Odcinek III   - roboty drogowe 29,99 %, roboty mostowe 30,58 %

Zakończyła się również procedura przetargowa dla odcinka od Gorzowa Wlkp. do Międzyrzecza o długości ponad 37 km. 16 czerwca podpisane zostaną umowy z wykonawcami. Prace ruszą w lipcu. Przewidywany czas oddania drogi do użytku to połowa roku 2014.

Dla drugich jezdni drogi ekspresowej S3 na odcinkach: obwodnica Gorzowa Wlkp., obwodnica Międzyrzecza oraz od Sulechowa do Nowej Soli, kompletowane są dokumenty do wniosku o wydanie Zezwolenia na Realizacje Inwestycji Drogowej (ZRID). Złożenie wniosków planowane jest w połowie bieżącego roku.

Autostrada A2

Na ukończeniu jest budowa autostrady A2 z Nowego Tomyśla do Świecka. Autostrada powstaje w systemie koncesyjnym. Udostępnienie drogi do ruchu planowane jest w listopadzie br. Oficjalne, zgodne z umową, oddanie drogi do użytkowania ma nastąpić w maju 2012.

Plany na przyszłość


Do realizacji w najbliższych latach planowane są również m.in. inwestycje:
• Przebudowa południowej jezdni drogi krajowej nr 18 (dostosowanie do parametrów autostrady)
• Budowa obwodnicy Kargowej (dk 32)
• Budowa obwodnicy Nowogrodu Bobrzańskiego (dk 27)

Wszystkie wymienione znajdują się w Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2011-2015.
 

Podobne wiadomości:

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

~Mlada Boleslav 2011-06-09

Jak się spodziewałem 2 lata temu... Kibice w drodze do Polski pogubią koła na południowej nitce A 18. Ale bedzie wstyd...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.