Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Powstają obwodnice Mroczy i Nakła

Powstają obwodnice Mroczy i Nakła

Na finiszu jest budowa obwodnicy Mroczy - na jej połączeniu z drogami wojewódzkimi powstają trzy ronda. Prace prowadzone są też dla obwodnicy Nakła nad Notecią. Obie obwodnice powstają w ciągu DW241.

Powstają obwodnice Mroczy i Nakła
Obwodnica Mroczy o długości ponad 4 km przebiega przez wschodnie obrzeża miejscowości. Projekt wiązał się między innymi ze wzmocnieniem nawierzchni drogi wojewódzkiej nr 243 w rejonie skrzyżowania z obwodnicą. Przy nowej trasie powstanie też miejsce do ważenia pojazdów i parking z miejscem piknikowym. Skarpy i zakręty są zabezpieczone barierami ochronnymi i balustradami. Wzdłuż całej obwodnicy będzie przebiegać ścieżka rowerowa.

Budowa rond na przecięciu się obwodnicy Mroczy z drogami wojewódzkimi nr 241 oraz nr 243 wiąże się między innymi z czasowymi przewężeniami oraz ograniczeniami prędkości. Ruchem w tych miejscach steruje sygnalizacja świetlna. Toczą się tam ostatnie prace brukarskie oraz przygotowania do położenia nowej nawierzchni na dojazdach do rond. W najbliższych tygodniach będą one podłączane do istniejącego układu drogowego. Otwarcie obwodnicy planowane jest w czerwcu, po uzyskaniu przez miasto wszystkich niezbędnych pozwoleń.

Trwa także budowa obwodnicy Nakła nad Notecią. Wsparcie z RPO WK-P wynosi 26 milionów złotych. Powstaje obwodnica, która pozwoli kierowcom jadącym tranzytem omijać ciasne centrum. W ramach tego zadania budowany jest nowy wiadukt nad torami kolejowymi o długości 67m oraz nowy wiadukt nad ul. Rudki o długości 15,8 m. Wartość  całego zadania wynosi 52 mln.

Podobne wiadomości:

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Za mało pieniędzy na drogi. Więcej ekspresówek 2+1

Za mało pieniędzy na drogi. Więcej...

Polskie drogi 2016-01-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Przyciemniane szyby w samochodzie
Przyciemniane szyby w samochodzie
Jedną z najpopularniejszych modyfikacji samochodu jest przyciemnianie szyb. Można to zrobić fabrycznie, samemu lub zlecić taką usługę jednemu z zakładów zajmujących się przyciemnianiem. Taki zabieg podniesie komfort użytkowania samochodu pod warunkiem, że jest przeprowadzony z uwzględnieniem obowiązujących przepisów i norm.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj