mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Powstaje S5 Gniezno - Poznań czyli wsch. obwodnica Poznania

Powstaje S5 Gniezno - Poznań czyli wsch. obwodnica Poznania

W budowie jest wschodnia obwodnica Poznania. Nowa obwodnica rozpoczynać się będzie na autostradowym węźle Kleszczewo, a kończyć 10 kilometrów przed Gnieznem.Droga ma być gotowa w drugiej połowie 2012 roku.

Powstaje S5 Gniezno - Poznań czyli wsch. obwodnica Poznania
Inwestycję podzielono na dwa odcinki i rozpisano dwa przetargi. Część trasy z Gniezna do wsi Czachurki buduje hiszpańska firma Dragados za 537 mln zł. Drugi odcinek do węzła Kleszczewo na autostradzie A2 za 527 mln zł wykonuje konsorcjum firm Eurovia, Hochtief i Warbud.

Wschodnia obwodnica Poznania w połączeniu z autostradą A2 i dalej z drogą S11 stanie się dopełnieniem wyprowadzenia tranzytu samochodów ciężarowych poza miasto. Dzięki inwestycji przyśpieszeniu ulegnie ruch w samym mieście jak i tranzyt pojazdów korzystających z obwodnicy. 

Podobne wiadomości:

Citroen DS5 – pierwsze zdjęcie

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~Roman z Bydgoszczy 2011-07-02

Na północ od Gniezna S-5 jak gdyby nie istniała. Panowie z GDDKiA czy jeszcze paniętacie że istnieje taki regiion jak Kujawsko-Pomorskie?

~zlodzieje 2011-06-27

DRAGADOS juz chyba nie bedzie budowal tej trasy te fajfusy zatrudnili setki ludzi w tym podwykonawcow i ludzi biednych bez umowy pracowali jak woly zeby utrzymac rodziny a teraz uciekli z pieniedzmi nie placac pracownikom!! s5 od gniezna do poznania stoi nic tam nie ma fajfucy wisza ludzia od 2 do 5 tys zl a zeby odzyskac te pieniadze tpo nikle szanse! firma oglosi teraz upadlosc i maja to gdzies zlodzieje wstretne!

~wojtek 2011-06-16

wybudować to jedno ale, żeby jeszcze były bezpłatne

~aaa 2011-06-13

Poznan niedlugo bedzie mial dwa ringi wokol miasta a inne miasta wielkopolski musza czekac za obwodnica 100lat pazerniaki jedne zmiejszyc wielkpolske do granic Poznania da my se rade bez nich !!

~ab17pl 2011-06-12

Jest ona budowana w tym miejscu tylko dlatego że w latach 1998/99 zaproponowałem dalszy jej przebieg na południe co zostało przez poznaniaków zaaprobowanie ale warszawka jest w dalszym ciagu głupia, zobacz S-5 na południe; wvvw.andrzej-bak.net/ekspresowa s 5.jpg

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.