mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Powstaje S5 Gniezno - Poznań czyli wsch. obwodnica Poznania

Powstaje S5 Gniezno - Poznań czyli wsch. obwodnica Poznania

W budowie jest wschodnia obwodnica Poznania. Nowa obwodnica rozpoczynać się będzie na autostradowym węźle Kleszczewo, a kończyć 10 kilometrów przed Gnieznem.Droga ma być gotowa w drugiej połowie 2012 roku.

Powstaje S5 Gniezno - Poznań czyli wsch. obwodnica Poznania
Inwestycję podzielono na dwa odcinki i rozpisano dwa przetargi. Część trasy z Gniezna do wsi Czachurki buduje hiszpańska firma Dragados za 537 mln zł. Drugi odcinek do węzła Kleszczewo na autostradzie A2 za 527 mln zł wykonuje konsorcjum firm Eurovia, Hochtief i Warbud.

Wschodnia obwodnica Poznania w połączeniu z autostradą A2 i dalej z drogą S11 stanie się dopełnieniem wyprowadzenia tranzytu samochodów ciężarowych poza miasto. Dzięki inwestycji przyśpieszeniu ulegnie ruch w samym mieście jak i tranzyt pojazdów korzystających z obwodnicy. 

Podobne wiadomości:

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Komentuj:

~Roman z Bydgoszczy 2011-07-02

Na północ od Gniezna S-5 jak gdyby nie istniała. Panowie z GDDKiA czy jeszcze paniętacie że istnieje taki regiion jak Kujawsko-Pomorskie?

~zlodzieje 2011-06-27

DRAGADOS juz chyba nie bedzie budowal tej trasy te fajfusy zatrudnili setki ludzi w tym podwykonawcow i ludzi biednych bez umowy pracowali jak woly zeby utrzymac rodziny a teraz uciekli z pieniedzmi nie placac pracownikom!! s5 od gniezna do poznania stoi nic tam nie ma fajfucy wisza ludzia od 2 do 5 tys zl a zeby odzyskac te pieniadze tpo nikle szanse! firma oglosi teraz upadlosc i maja to gdzies zlodzieje wstretne!

~wojtek 2011-06-16

wybudować to jedno ale, żeby jeszcze były bezpłatne

~aaa 2011-06-13

Poznan niedlugo bedzie mial dwa ringi wokol miasta a inne miasta wielkopolski musza czekac za obwodnica 100lat pazerniaki jedne zmiejszyc wielkpolske do granic Poznania da my se rade bez nich !!

~ab17pl 2011-06-12

Jest ona budowana w tym miejscu tylko dlatego że w latach 1998/99 zaproponowałem dalszy jej przebieg na południe co zostało przez poznaniaków zaaprobowanie ale warszawka jest w dalszym ciagu głupia, zobacz S-5 na południe; wvvw.andrzej-bak.net/ekspresowa s 5.jpg

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.