mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Powstaje dokumentacja A-4 Przeworsk-Korczowa

Powstaje dokumentacja A-4 Przeworsk-Korczowa

Trwa przygotowywanie dokumentacji do budowy autostrady A-4 na odcinku od Przeworska do granicy Państwa w Korczowej. Prace projektowe mają się zakończyć do końca sierpnia 2008 roku.

Transprojekt Gdański, który przygotowuje tę inwestycję, opracował warianty przebiegu autostrady w bezpośrednim sąsiedztwie granicy. Zostały one przedstawione do uzgodnienia zespołowi składającemu się z przedstawicieli Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Wojewody Podkarpackiego, Straży Granicznej i Urzędu Celnego. Obecnie przygotowywany jest projekt uzgodnionej koncepcji.

Do końca stycznia 2008 r. zostaną opracowane materiały do decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia i mapa numeryczna. Podstawowa dokumentacja techniczna ma być sporządzona do końca maja 2008 r., a pełna dokumentacja do wniosku o wydanie decyzji o ustalenie lokalizacji drogi ma być gotowa do końca sierpnia 2008 r. Koszt prac projektowych to prawie 3 mln euro.

Przeczytaj także:

Utrudnienia w ruchu na A-4 (2007-09-21)

Autostrada A4 "bliżej" Przemyśla? (2007-09-20)

Co dalej z autostradą A4? (2006-12-08)

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 132 700 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

Polskie drogi 2017-01-16

Wszystkie autostrady w Polsce będą płatne!

Wszystkie autostrady w Polsce będą płatne!

Polskie drogi 2016-12-21

Komentuj:

~Turysta 2007-10-02

Dlaczego nie zbuduje się a4 w okolicach Przemyśla? Jechałem przez Korczową dalej do Lwowa i muszę napisać, że nie polecam. Po stronie ukraińskiej można pogubić koła i zawieszenie na tej trasie. Zdecydowanie polecam Medykę.

~myślący trzeźwo 2007-10-01

Racja wschód kraju jest bardziej opóźniony w rozwoju, nie ma tam autostrad, więc nikt niema wątpliwości, że powinno się zwiększyć finansowanie dla tych regionów, niezwykle ważne są a2 i a4 do wschodnich granic,ale także niemożna robić to kosztem innych regionów, gdzie również potrzebne są inwestycje infrastrukturalne np: S19 znalazła się na liście priorytetów inwestycyjnych a S8 czy S6 nie. A przecież na tych dwóch jest większe natężenie ruchu. Uważam więc, że jest to decyzja polityczna pis przypodobania się swoim wyborcom na wschodzie. W UE mieli to samo zdanie co ja

~jumper 2007-10-01

Piotrku , komentujący nie znają tematu [kibic] albo wykorzystują forum do uprawiania polityki [gość] . prawda jest taka że wschodnie odcinki obu autostrad projektowanych równoleżnikowo przez nasz kraj [A2 oraz A4] są daleko w tyle za zachodnimi . A4 jest już budowana na ostatnim odcinku do granicy [Zgorzelec - Bolesławiec] natomiast w przypadku A2 wreszcie Pan Kulczyk wywalczył niebotyczną kwotę ale na wiosnę wprowadzi maszyny i budiwa ruszy . w 2009 będzie gotowa A2 na odcinku Świecko - Łódź oraz A4 na odcinku Zgorzelec [Jędrzychowice - przyp.] - Szarów [20 km od Krakowa w strone Tarnowa] . Widać więc , że tu nie chodzi o faworyzowanie wschodu a o to , żeby tam wreszcie zaczęto budowę autostrad z centrum kraju do granicy bo są ogromne zalogłości czasowe . Spowodowane są głównie przez opieszałość wszystkich poprzednich rządów . zarówno Pierwszej , Drugiej jak i [a przede wszystkim] Trzeciej RP [czwartej jeszcze nikt nie zbudował] . pozdrawiam

~Piotrek 2007-10-01

na wschodzie dopiero projektują , na zachodzie budują ... i to ma być faworyzowanie wschodu??

~gość 2007-10-01

Tob jest wynik kaczystowskiej polityki- dać biednemu kosztem bogatego. Sami taką władzę wybraliście

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volvo XC60 - pierwsze teasery
Volvo XC60 - pierwsze teasery
To będzie jedna z najważniejszych premier tego sezonu. Nie tylko globalnie, ale również pod kątem polskiego rynku. Model XC60 jest najpopularniejszym modelem Volvo, mimo że ma już swoje lata. Dlatego przyszedł czas na kolejną odsłonę, a tymczasem producent podgrzewa atmosferę przed premierą.