mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Powstaje dokumentacja A-4 Przeworsk-Korczowa

Powstaje dokumentacja A-4 Przeworsk-Korczowa

Trwa przygotowywanie dokumentacji do budowy autostrady A-4 na odcinku od Przeworska do granicy Państwa w Korczowej. Prace projektowe mają się zakończyć do końca sierpnia 2008 roku.

Transprojekt Gdański, który przygotowuje tę inwestycję, opracował warianty przebiegu autostrady w bezpośrednim sąsiedztwie granicy. Zostały one przedstawione do uzgodnienia zespołowi składającemu się z przedstawicieli Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Wojewody Podkarpackiego, Straży Granicznej i Urzędu Celnego. Obecnie przygotowywany jest projekt uzgodnionej koncepcji.

Do końca stycznia 2008 r. zostaną opracowane materiały do decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia i mapa numeryczna. Podstawowa dokumentacja techniczna ma być sporządzona do końca maja 2008 r., a pełna dokumentacja do wniosku o wydanie decyzji o ustalenie lokalizacji drogi ma być gotowa do końca sierpnia 2008 r. Koszt prac projektowych to prawie 3 mln euro.

Przeczytaj także:

Utrudnienia w ruchu na A-4 (2007-09-21)

Autostrada A4 "bliżej" Przemyśla? (2007-09-20)

Co dalej z autostradą A4? (2006-12-08)

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 134 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec

Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz....

Polskie drogi 2018-01-04

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Komentuj:

~Turysta 2007-10-02

Dlaczego nie zbuduje się a4 w okolicach Przemyśla? Jechałem przez Korczową dalej do Lwowa i muszę napisać, że nie polecam. Po stronie ukraińskiej można pogubić koła i zawieszenie na tej trasie. Zdecydowanie polecam Medykę.

~myślący trzeźwo 2007-10-01

Racja wschód kraju jest bardziej opóźniony w rozwoju, nie ma tam autostrad, więc nikt niema wątpliwości, że powinno się zwiększyć finansowanie dla tych regionów, niezwykle ważne są a2 i a4 do wschodnich granic,ale także niemożna robić to kosztem innych regionów, gdzie również potrzebne są inwestycje infrastrukturalne np: S19 znalazła się na liście priorytetów inwestycyjnych a S8 czy S6 nie. A przecież na tych dwóch jest większe natężenie ruchu. Uważam więc, że jest to decyzja polityczna pis przypodobania się swoim wyborcom na wschodzie. W UE mieli to samo zdanie co ja

~jumper 2007-10-01

Piotrku , komentujący nie znają tematu [kibic] albo wykorzystują forum do uprawiania polityki [gość] . prawda jest taka że wschodnie odcinki obu autostrad projektowanych równoleżnikowo przez nasz kraj [A2 oraz A4] są daleko w tyle za zachodnimi . A4 jest już budowana na ostatnim odcinku do granicy [Zgorzelec - Bolesławiec] natomiast w przypadku A2 wreszcie Pan Kulczyk wywalczył niebotyczną kwotę ale na wiosnę wprowadzi maszyny i budiwa ruszy . w 2009 będzie gotowa A2 na odcinku Świecko - Łódź oraz A4 na odcinku Zgorzelec [Jędrzychowice - przyp.] - Szarów [20 km od Krakowa w strone Tarnowa] . Widać więc , że tu nie chodzi o faworyzowanie wschodu a o to , żeby tam wreszcie zaczęto budowę autostrad z centrum kraju do granicy bo są ogromne zalogłości czasowe . Spowodowane są głównie przez opieszałość wszystkich poprzednich rządów . zarówno Pierwszej , Drugiej jak i [a przede wszystkim] Trzeciej RP [czwartej jeszcze nikt nie zbudował] . pozdrawiam

~Piotrek 2007-10-01

na wschodzie dopiero projektują , na zachodzie budują ... i to ma być faworyzowanie wschodu??

~gość 2007-10-01

Tob jest wynik kaczystowskiej polityki- dać biednemu kosztem bogatego. Sami taką władzę wybraliście

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.